Segmentify

Segmentify Hakkında

4 farklı kıtada 20.000’den fazla e-ticaret sitesine kişiselleştirme servisi sunan Segmentify, akıllı ürün önerileri ile dönüşüm oranını artırmaktadır. Merkezi İstanbul’da bulunan şirketin Şikago, Münih ve Paris ofisleri bulunmaktadır. Müşterileri arasında Hepsiburada, N11, Flo ve Koton gibi Türkiye’nin önde gelen şirketlerine verdiği kişiselleştirme hizmetlerinin yanında küçük ve orta ölçekli şirketler için de çözümler sunmaktadır.

Kullanım Alanları

Günümüzde e-ticaret sitelerinin yaşadığı en temel sorunlardan birisi düşük dönüşüm oranı değerleridir. Dünya genelinde ortalama dönüşüm oranı değerleri %1-%2 aralığında iken, Türkiye’de bu değerin %0,5-%1 arasında olduğu görülmektedir. Bir başka değişle, sayfalarımıza gelen her 1.000 ziyaretçiden yalnızca 5-10 tanesi alışveriş yapmaktadır.Genel ortalamalar dikkate alındığında, hem SEO alanında yapılan çalışmalarla artan organik trafik, hem sosyal medyanın daha iyi kullanılmasıyla bu mecralardan eticaret sayfalarına çektiğimiz kullanıcılar hem de reklamlar kanalıyla sayfalarımıza yeteri kadar trafiği getirme konusunda önemli aşamalar kaydedilmiştir.Ancak bu ziyaretçilerin müşteriye dönüşmesi konusunda önümüzde alınacak oldukça mesafe bulunmaktadır.

Bu aşamada Segmentify, tüm e-ticaret sitelerinde ziyaretçilere kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunulmasını sağlayan bir ürün olarak Türk mühendisler tarafından geliştirilmiştir. Segmentify, bu ürüne bakanlar bu ürüne de baktı, sizin için seçtiklerimiz, en çok bakılan, en çok alınan ürünler ve benzeri birçok kampanyayı çok kolay bir şekilde devreye alıp, satışlarınızı arttırabileceğiniz, dönüşüm oranlarını optimize edebileceğiniz bir ortam sağlar.

E-ticaret sitelerinin başta anasayfa, kategori sayfası ve ürün detay sayfaları dahil olmak üzere tüm sayfalarında doğru zamanda, doğru ürünü, doğru kişiye ulaştırabilmek adına çok kolay bir panel aracılığıyla web sitesi sahiplerine self-servis kullanım imkanı sağlamaktadır.

IdeaSoft e-ticaret paketinizde belirtilen alanlara basit bir javaScript kodu ekleyerek aktif edebileceğiniz Segmentify ile hemen dönüşüm optimizasyonu çalışmalarına başlamanız mümkündür.

Faydaları ve Avantajları

Kolay kullanım paneli ile istediğiniz sayfada istediğiniz tarzda ürün önerileri sunabilirsiniz. Ayrıca Segmentify destek ekibi, tüm soru taleplerinizi karşılamak için her zaman yanınızdadır.

Dönüşüm Oranlarınızı Artırın

Ürün detay sayfalarınıza gelen ziyaretçilere ilgilendiklerini ürüne benzer ürünler arasından, mevcut ziyaretçinin satın alması en olası ürünleri seçerek öneri yaparak satışlarını artırabilirsiniz. Segmentify, hazır “Benzer Ürünler” ve “Alternatif Ürünler” algoritmaları ile, ziyaretçilerinizin daha fazla ürün incelemesini, sayfanızda daha fazla süre geçirmesini ve daha fazla satın alma yapmasına yardımcı olur. Sizin için, ziyaretçilerinize en uygun ürünleri seçer ve ilgili alanlarda kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarak şekilde ürün önerilerini sunar.

Sepet Ortalamanızı Artırın

Özellikle sepetine ürün eklemiş müşterilerin dönüşüm oranı, diğerlerine göre oldukça yüksektir. Araştırmalar, bu sepetinde ürünü olan kullanıcıların alışverişini tamamlama olasılığının 25 kata kadar artabildiğini göstermektedir. Tam bu noktada, Segmentify’ın “Sepet Tamamlayıcı” ve “Kasa Önü Fırsatları” algoritmaları ile sepet ortalamalarını artırabilirsiniz. Segmentify sizin için her bir sepete ve müşteriye özel olarak en ideal ürünleri seçer ve önerir.

Sayfadan Hemen Çıkışları Azaltın

E-ticaret sitelerinde toplam trafiğin neredeyse %50’sinin kategori sayfalarına yöneldiğini biliyor muydunuz? Bu durumda, kategori sayfalarına gelen tüm ziyaretçilerimize aynı sırada ürünleri listelemek yerine, kategori listeleri üzerine Segmentify’ın “Kategorinin Öne Çıkanları” ve “Sizin için Seçtiklerimiz” algoritmaları ile hazırlanan ürün önerileri ile hem müşterilerinizin hemen çıkış yapmasını engelleyebilir hem de doğru ürünlere yönlendirerek satışlarını artırabilirsiniz.

Eski Müşterilerinizi Geri Kazanın

Segmentify & Sendloop entegrasyonu sayesinde müşterilerinize yapacağınız e-posta pazarlamalarını kişiselleştirilmiş hale getirebilirsiniz. Böylece, sepetinde ürün unutan, uzun süredir sitenize gelmeyen, sayfanıza gelip birkaç ürün gezdikten sonra giden müşterilerinize kişiselleştirilmiş kampanya epostları atarak ürün önerileri yapabilir onları yeniden kazanabilirsiniz.

Nasıl Başvururum?

Sitenizdeki dönüş oranlarınızı arttırmak ve daha fazla satış gerçekleştirmek için,kolay yönetilebilir tool ve profesyonel bir destek almak istiyorsanız, "Hemen Başvur" butonuna tıklayarak Segmentify firmasına başvurunuzu en hızlı şekilde gönderebilirsiniz.Kısa süre içerisinde Segmentify sizin ile iletişime geçerek ihtiyaçlarınız ile ilgili sizinle görüşme sağlayacaklardır.

Firma bilgileri
  • Kategori: Pazarlama Araçları
  • Firma Adı: Segmentify
  • Şehir: İstanbul-ABD-FR-DU
  • Entegrasyon: JavaScript
Ekran görüntüleri