Tekstil Sektörü
ve E-ticaret

IdeaSoft, mevcut işletmelerin ve girişimcilerin çarpıcı bir e-ticaret web sitesi oluşturmasını ve çevrimiçi ürün satmasını kolaylaştırır. İster bir tekstil işi başlatmak ister mevcut bir tekstil mağazanızı büyütmek istiyor olun, e-ticaret çözümlerimiz büyüme hedeflerinizi aşmanıza ve çevrimiçi olarak daha fazla satış yapmanıza yardımcı olacaktır.

Sektörünüzdeki birçok tekstil perakendecisi, özelliklerle dolu platformumuz ve gezinmesi kolay arayüzümüz için IdeaSoft’u tercih ediyor. Temalarımız, ürün özelliklerinizi vurgular ve satışları artırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Yeni müşterileri çekmeye ve müşterileriniz en iyi alışveriş deneyimini sağlamaya odaklanabilmeniz için sektörün en iyi pazarlama araçlarıyla size güvenilir performans sunuyoruz. Hemen sizde tekstil işinizi IdeaSoft ile yeni zirvelere taşıyın.

image

Genel Bakış

IdeaSoft ile e-ticaret hayatına devam eden müşterilerimizin elde ettikleri aylık rakamların ortalamaları alınarak elde edilen değerlere göre,
tekstil sektöründe hizmet veren bir e-ticaret sitesi ayda 27 binden fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Aylık olarak ortalama 205 ürünün satıldığı tekstil sektörü hedefli e-ticaret sitelerinde sepet ortalaması da 197 TL olarak göze çarpıyor.

*Bu veriler, sadece ilgili rapor için site verilerinin kullanılmasına onay veren müşterilerimizin rakamları kullanılarak elde edilmiştir.

Sepet ortalaması

197 TL

Aylık satılan ürün adedi

205

Aylık ortalama ziyaretçi

27.894

Toplam sayfa görüntüleme

218.411.311

Hizmetler ve faydalar

image

IdeaSoft, tekstil ürünleri satan bir e-ticaret sitesi kurmanız için gereken tüm gelişmiş özellikleri sizlere sağlar. Sektörünüz için olmazsa olmaz tüm özelliklerin yer aldığı IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri ile e-ticaret yolculuğunuza bir adım önde başlamış olursunuz.

image

Excel Ürün Aktarım Robotu
Muhasebe programınızdan veya tedarikçinizden aldığınız excel dökümanlarından ürünlerinizi, stoklarınızı ve fiyatlarınızı kolay bir şekilde e-ticaret sitenize aktarabilirsiniz. Excel aktarımı robotu ile ürün yönetim süreçlerinizi kısaltabilirsiniz.

image

Ürün Kişiselleştirme Modülü
Kişiye özel ürünlerin detaylarını müşterilerinizden almak için oluşturulmuş modüldür. Ürün detay sayfasında müşterilerinizin satın alacakları ürünlerini kendi isteklerine göre kişiselleştirmesini sağlar.

image

Promosyon Modülü
Toplamda 40+ farklı promosyon kombinasyonunu ile ana ürünlerinize hediye ürünler tanımlayabilir, 3 al, 2 öde gibi kampanyalar oluşturabilirsiniz.

image

Akıllı Filtre / Ürün Seçenekleri
Ürünlerinize özel filtreler oluşturabilirsiniz. Filtre grupları tanımlayarak müşterileriniz için kolay arama seçenekleri oluşturabilirsiniz.

Tekstil sektörü referanslarımız

IdeaSoft altyapısı ile tekstil sektöründe hizmet veren mutlu müşterilerimize göz atın.

Tekstil sektörü ek bilgiler

Lif, iplik ve kumaşların oluşturduğu malzemeler ve bunları elde etmek için uygulanan işlemler ile tedarik zincirindeki organizasyonları kapsayan sanayi dalı, “Tekstil nedir?” sorusunun yanıtıdır. Elyaftan iplik ve mamul kumaş üretimine kadar olan tüm süreç, tekstil olarak değerlendirilir. Bu noktada ise ortaya “Tekstil sektörü nedir?” sorusu çıkar.

Tekstil sektörü, ekonomik kalkınma için büyük rol oynayan ipliği ve elyafı kullanım eşyasına dönüştürme işini yapar. Kumaştan giyim eşyası elde edinceye kadar olan işlemler ise hazır giyim sektörü içerisinde yer alır. Bu sektör içerisinde; takım elbise, pantolon, gömlek, kazak gibi giyim eşyaları ile halı, perde ve çarşaf gibi ev tekstili ürünleri yer alır. Ayrıca ağ, ip, kablo, koruyucu, bez gibi diğer ürünler de tekstil sektörüne dâhildir.

Tekstil sektörü, Türkiye’deki öncelikli sektörler arasındadır. İmalat sanayii içinde üretimde, ihracatta ve istihdamda ilk sıralarda yer alır. Bu alandaki büyüme, özel sektör yatırımları ile de önem kazanmıştır. Üretim maliyetlerinin düşük, ürün kalitesinin yüksek olması uluslararası pazarda Türk tekstil ürünlerine olan talebi artırmaktadır.

İplik ve yüzey oluşum tekniklerinin gelişmesi ile beraber desenli, örgü, dokuma ve dokusuz kumaş gibi seçenekler artmıştır. Bunun sonucunda da sektör, kendi içinde ikiye ayrılmıştır. Sektörün iki kolu da pazarda önemli bir yer tutmaktadır.

Hazır giyim sektörü; kıyafetlerle ilgilenir ve doğrudan buna yönelik üretim yapar. Bu alan, insanların günlük giyim ve aksesuar ihtiyacını karşılar. Kendi içinde; iç ve dış giyim, kışlık ve yazlık gibi alt dallara ayrılır. Ekonomik gelişmeler ile birlikte insanların alım gücü artmaktadır. Bu da hazır giyim sektörüne olan talebin artmasını sağlar. Kadınlara yönelik hazır giyim ürünleri, yüksek satış ve kârlılık oranı ile dikkat çeker. Bu nedenle tedarikçiler, kadın giyim ürünlerine daha çok yönelir. Kadın giyim ürünleri; elbise, triko, gömlek, pantolon, şort, etek, hırka ve ceket şeklinde sıralanabilir.

Ev tekstil eşyaları; mutfak, salon, yatak odaları, banyo ve bahçe gibi alanlarda kullanılır. Mutfak tekstil ürünleri arasında masa örtüsü, peçete ve fırın eldiveni gibi ürünler yer alır. Banyo ürünleri arasında ise havlu ve bornoz öne çıkar. Ev dekorasyonunda bu ürünler oldukça büyük bir paya sahiptir. Bu nedenle sıkça tercih edilirler.

Teknolojik gelişmeler, tüketicilerin markalarla olan etkileşim biçimini etkiler. Dünya genelinde tüketiciler, giderek daha fazla online alışveriş yapmaya başlamıştır. Markalar ve perakendeciler de bu doğrultuda çok kanallı strateji oluşturmaktan akıllı giysiler geliştirmeye kadar tüm ürünlerine ve hizmetlerine teknolojiyi dâhil etmektedir. Farklı nedenlerle e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar, toplamdaki pazar payının büyümesine katkı sağlamaktadır. Pazar payının büyümesi sektör içerisindeki hizmet sağlayıcılara katkıda bulunurken aynı zamanda artış oranının daha hızlı bir şekilde yükselmesini desteklemektedir.

ETBİS’e göre 2020 yılının ilk altı ayında e-ticaret hacmi geçen senenin aynı dönemine oranla %64 oranında artarak 91.7 milyar TL’ye çıkmıştır. Tekstil de e-ticaret alanındaki en popüler sektörlerin başında gelir. 2019 ve 2020 yıllarının ilk 6 aylık dönemleri karşılaştırıldığında tekstil sektöründe %45’lik bir büyüme söz konusudur. Benzer bir artış ortalama sepet tutarlarında da mevcuttur.

Siz de hızla büyüyen bu pazarda
vakit kaybetmeden yerinizi alın

E-ticaret çözümlerimiz ile ilgili 0850 532 0 333 numaralı danışma hattımızdan bize ulaşabilir,
toplantı randevusu alarak e-ticaret projeniz ile ilgili görüşme sağlayabilirsiniz.