Takı & Mücevherat Sektörü
ve E-ticaret

Takı & mücevherat ürünleri satışı yaptığınız fiziki bir mağazanız veya takı & mücevherat ürünleri satmayı hedeflediğiniz yeni bir girişim planınız varsa, işinizi büyütmek ve bir adım öne geçmek için daha fazla geç kalmayın, e-ticaret sitenizi açın!

image

Genel Bakış

IdeaSoft ile e-ticaret hayatına devam eden müşterilerimizin elde ettikleri aylık rakamların ortalamaları alınarak elde edilen değerlere göre,
takı & mücevherat sektöründe hizmet veren bir e-ticaret sitesi ayda 19 binden fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Aylık olarak ortalama 175 ürünün satıldığı takı & mücevherat sektörü hedefli e-ticaret sitelerinde sepet ortalaması da 329 TL olarak göze çarpıyor.

*Bu veriler, sadece ilgili rapor için site verilerinin kullanılmasına onay veren müşterilerimizin rakamları kullanılarak elde edilmiştir.

Sepet ortalaması

329 TL

Aylık satılan ürün adedi

175

Aylık ortalama ziyaretçi

19.767

Toplam sayfa görüntülenme

95.081.582

Hizmetler ve faydalar

image

IdeaSoft, takı & mücevherat ürünleri satan bir e-ticaret sitesi kurmanız için gereken tüm gelişmiş özellikleri sizlere sağlar. Sektörünüz için olmazsa olmaz tüm özelliklerin yer aldığı IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri ile e-ticaret yolculuğunuza bir adım önde başlamış olursunuz.

image

Akıllı Filtre / Ürün Seçenekleri
Ürünlerinize özel filtreler oluşturabilir; ayar, ölçü, gramaj, maden, karat aralığı filtre grupları tanımlayarak müşterileriniz için kolay arama seçenekleri oluşturabilirsiniz.

image

Ürün Kişiselleştirme Modülü
Kişiye özel ürünlerin detaylarını müşterilerinizden almak için oluşturulmuş modüldür. Ürün detay sayfasında müşterilerinizden ürün üzerine yazılacak yazı, isim, düğün tarihi ya da baskı yapılacak resim vb. bilgiler alınabilir.

image

Promosyon Modülü
Gelişmiş promosyon sistemimiz sayesinde sepet bazlı, ürün bazlı, kategori ve marka bazlı promosyonlar tanımlayabilirsiniz. Toplamda 40+ farklı promosyon kombinasyonunu ile ana ürünlerinize hediye ürünler tanımlayabilir, altın takı seti alana gümüş bileklik hediye gibi kampanyalar oluşturabilirsiniz.

image

Excel Ürün Aktarım Robotu
Muhasebe programınızdan veya tedarikçinizden aldığınız excel dökümanlarından ürünlerinizi, stoklarınızı ve fiyatlarınızı kolay bir şekilde e-ticaret sitenize aktarabilirsiniz. Excel aktarımı robotu ile ürün yönetim süreçlerinizi kısaltabilirsiniz.

Takı & mücevherat sektörü referanslarımız

IdeaSoft altyapısı ile takı & mücevherat sektöründe hizmet veren mutlu müşterilerimize göz atın.

Takı & mücevherat sektörü ek bilgiler

Kapsamlı e-ticaret araştırmaları, takı ve mücevher ürünlerinin internet üzerinden sıklıkla sipariş verildiğini ortaya koymaktadır. Bu noktada özellikle; ürün çeşitliliğinin fazla olması, zaman tasarrufu ve uygun fiyat avantajı e-ticaret sitelerini öne çıkarmaktadır. Kullanıcılar bu fırsatlar sayesinde alışverişlerini geleneksel şekilde yapmak yerine e-ticaret sitelerini tercih eder.

Takı ve mücevherat sektörünün e-ticaretteki payı, gün geçtikçe artmaktadır. Girişimcilerin her e-ticaret sisteminde olduğu gibi takı ve mücevherat sektöründe de dikkat etmesi gereken hususlar bulunur. Hedef kitleye doğru ve kısa sürede hitap edebilmenin yolu e-ticaret trendlerine uyum sağlamaktan geçer.

Fotoğraf Kalitesi
Ürün ile fiziksel etkileşime girememek e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kullanıcıların akıllarında soru işareti oluşmasındaki en büyük etkendir. Müşterilerin zihninde beliren soru işaretlerini ortadan kaldırabilmek için ürün fotoğrafları oldukça önemlidir. E-ticaret sitesinde yer verdiğiniz ürünlerin profesyonel ve detaylı fotoğrafları ile hedef kitleye satın almak istediği materyale ilişkin detaylı bilgi aktarmak mümkündür.

Güvenlik Esasları
Online ödeme kanalları, teknolojik gelişmelerle birlikte alışveriş sistemlerinin ayrılmaz bir parçası hâline gelmiştir. Kullanıcılar zaman zaman bu ödeme tipi ile ilgili çeşitli endişeler duyabilmektedir. Söz konusu tedirginlikleri ortadan kaldırabilmek için banka ve kredi kartı bilgilerini güçlü biçimde koruyabilen gelişmiş güvenlik sistemleri kullanılmalıdır.

Kişiye Özel Ürünler
Online alışveriş kanallarında kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen gruplar, özelleştirilmiş ürünlerdir. Kişiye özel tasarlanan takı ve mücevherat ürünleri, e-ticaret sitelerinde hedef kitleye doğrudan hitap etmeyi başarır. Kaliteli malzemeden şık tasarım detayları ile üretilmiş kişiye özel takılar, e-ticaret sitesinin trafiğinin artmasına katkıda bulunur.

E-ticaret trendlerinde takı ve mücevherat sektörünün yükselişi ile birlikte en çok tercih edilen ürün grubu minimalist takılardır. Günümüzde çevreyi koruma esasları ile birlikte doğal kaynaklara zarar verilerek üretilen mücevherlerin yerini minimalist ve küçük ölçekli takılar almıştır. 2023 yılına dek beklenen %2’lik büyüme oranına ilave olarak özellikle minimalist takılarda ciddi bir yükseliş öngörülmektedir. Farklı değerli taşların kullanıldığı kolye, yüzük, bileklik ve küpe gibi ürünler de ilgi görmeye devam etmektedir.

Takı ve mücevherat sektöründe ilgi gören bir diğer ürün grubu da kişiye özel tasarımlardır. Özel olarak üretilen takıların, e-ticaret sistemi üzerinden satın alınma oranları oldukça yüksektir. Takı ve mücevherat kategorisi, e-ticaret sistemine oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Hafif ve küçük ürün grupları, depolara ilişkin giderlerin minimalize edilmesine imkân sunar. E-ticaret alanında takı ve mücevherat sektörüne ilişkin faaliyetlerinizi yürütme aşamasında IdeaSoft’un gelişmiş altyapılarından destek alabilirsiniz. Bu sayede takı ve mücevherat sektörü içindeki payınızı artırmanız mümkün hâle gelir.

Teknolojinin hızla gelişmesi ve güncel koşullar, e-ticaret sitelerine yönelik ilgiyi günbegün artırmaktadır. Bu da takı ve mücevherat da dâhil olmak üzere sektörlerin e-ticaret eşliğinde büyümesine katkı sağlamaktadır. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’deki e-ticaret sektörünün hacmi 2020 yılında %66’lık büyüme göstererek 226 milyar 200 milyon liraya yükselmiştir. 2021 yılı için hedef ise 440 milyar TL’dir. Analiz edilen veriler doğrultusunda 2020 yılının en çok tercih edilen sektörleri arasında yer alan takı ve mücevherat alanındaki büyümenin devam edeceği öngörülmektedir.

15 Nisan 2021 tarihinde IdeaSoft ve iyzico işbirliği ile KOBİ E-Ticaret Zirvesi'nde 2020 yılı e-ticaret verileri açıklanmıştır. Bu verilere göre takı ve mücevherat sektörü, 2020 yılının en çok tercih edilen e-ticaret siteleri içerisinde 6. sırada yer almaktadır. Rapordaki veriler, analiz edilen 11 bin e-ticaret sitesi ve 8 milyona yakın sipariş ekseninde hazırlanmıştır. Takı ve mücevherat kategorisinin bahsi geçen yıl içerisinde %44,65 büyüme gösterdiği belirtilmektedir.

Siz de hızla büyüyen bu pazarda
vakit kaybetmeden yerinizi alın

E-ticaret çözümlerimiz ile ilgili 0850 532 0 333 numaralı danışma hattımızdan bize ulaşabilir,
toplantı randevusu alarak e-ticaret projeniz ile ilgili görüşme sağlayabilirsiniz.