Hediyelik Eşya Sektörü
ve E-ticaret

Hediyelik eşya ürünleri satışı yaptığınız fiziki bir mağazanız veya hediyelik eşya ürünleri satmayı hedeflediğiniz yeni bir girişim planınız varsa, işinizi büyütmek ve bir adım öne geçmek için daha fazla geç kalmayın, e-ticaret sitenizi açın!

image

Genel Bakış

IdeaSoft ile e-ticaret hayatına devam eden müşterilerimizin elde ettikleri aylık rakamların ortalamaları alınarak elde edilen değerlere göre,
hediyelik eşya sektöründe hizmet veren bir e-ticaret sitesi ayda 16 binden fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Aylık olarak ortalama 797 ürünün satıldığı hediyelik eşya sektörü hedefli e-ticaret sitelerinde sepet ortalaması da 221 TL olarak göze çarpıyor.

*Bu veriler, sadece ilgili rapor için site verilerinin kullanılmasına onay veren müşterilerimizin rakamları kullanılarak elde edilmiştir.

Sepet ortalaması

221 TL

Aylık satılan ürün adedi

797

Aylık ortalama ziyaretçi

16.950

Toplam sayfa görüntülenme

55.596.419

Hizmetler ve faydalar

image

IdeaSoft, hediyelik eşya ürünleri satan bir e-ticaret sitesi kurmanız için gereken tüm gelişmiş özellikleri sizlere sağlar. Sektörünüz için olmazsa olmaz tüm özelliklerin yer aldığı IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri ile e-ticaret yolculuğunuza bir adım önde başlamış olursunuz.

image

Hediye Notu
Sipariş esnasında müşterilerinize hediye notu seçeneği sunarak hediye gönderdikleri kişilere tebrik, kutlama gibi mesajlar iletmelerini sağlayabilirsiniz.

image

Ürün Kişiselleştirme Modülü
Kişiye özel ürünlerin detaylarını müşterilerinizden almak için oluşturulmuş modüldür. Ürün detay sayfasında müşterilerinizin satın alacakları ürünlerini kendi isteklerine göre kişiselleştirmesini sağlar.

image

Promosyon Modülü
Toplamda 40+ farklı promosyon kombinasyonunu ile ana ürünlerinize hediye ürünler tanımlayabilir, 3 al, 2 öde gibi kampanyalar oluşturabilirsiniz.

image

Akıllı Filtre / Ürün Seçenekleri
Ürünlerinize özel filtreler oluşturabilirsiniz. Filtre grupları tanımlayarak müşterileriniz için kolay arama seçenekleri oluşturabilirsiniz.

Hediyelik eşya sektörü referanslarımız

IdeaSoft altyapısı ile hediyelik eşya sektöründe hizmet veren mutlu müşterilerimize göz atın.

Hediyelik eşya sektörü ek bilgiler

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte pek çok ihtiyaç, e-ticaret siteleri üzerinden kolayca karşılanır. Hediyelik eşya ve aksesuar çeşitleri de bu doğrultuda sektörde faaliyet gösteren markalar tarafından dijital ortamlarda satışa sunulur. Online kullanıcılar, pek çok ihtiyacını sanal mağazalar aracılığı ile kolayca tamamlar. Böylece satın alma işlemini zamandan ve mekândan bağımsız olarak gerçekleştirirler.

Artan rekabet ile birlikte pek çok e-ticaret sitesi de hediyelik eşya ve aksesuar sektörüne yönelmeye devam eder. Kullanıcıların ilgisini çeşitli konseptler ile çekerek fark yaratmaya çalışırlar. Anneler Günü gibi yıl içerisindeki pek çok özel dönemde rekabet oranı artış gösterir. Bu kulvarda başarı ile yer almak isteyenlerin bilmesi gereken bazı kriterler mevcuttur.

Ürün Görselliği ve Açıklamaları
Online platformlardan hediyelik eşya ev aksesuarları almak isteyen kişilerin alım kararını desteklemek için görselliğin iyi kullanılması tavsiye edilir. Pek çok kullanıcı, yüksek çözünürlüğe sahip ve farklı açılardan çekilmiş ürün görsellerine önem verir. Ürünün detaylı açıklamaları, sitenin arama sonuçlarında üst sıralara çıkmasına da yardımcı olur.

Sosyal Medya
Online alışveriş yapan pek çok kullanıcı, e- ticaret sitelerinin sosyal medya hesaplarını da inceler. Bu alanlarda aktif olmak satış grafiğini bir hayli yükseltir. Çekilişler düzenlemek, kampanya ve indirim haberlerini de bu alanlardan duyurmak satış miktarının artmasına yardımcı olur.

Hediyelik eşya aksesuar kapsamında pek çok ürün satışa sunulur. Özel günlerde çeşitli konseptler ve kampanyalar düzenlemek ziyaretçileri, siteden alışveriş yapan kullanıcılara dönüştürmenin etkili bir yoludur. Bu yoldan faydalanmak için popüler ürünleri bilmek ve satışa sunmak son derece önemlidir. Hediyelik eşya ve aksesuar ürünleri kapsamında satılan ürünler arasında öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

Telefon Aksesuarları
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte telefon kullanımı da artış gösterir. Her işi kolayca tamamlayan telefonların işlevselliği, çeşitli aksesuarlar ile artırılabilir. İşlevselliğin yanı sıra kullanıcılar, telefon aksesuarlarını tarzlarını tamamlamak amacıyla da tercih eder. Bu anlamda cep telefonu aksesuarları, online olarak sipariş verilen hediyelik eşya ürünlerinin başında gelir. Bu aksesuarlar içerisinde; şarj aleti, kulaklık, kılıf, powerbank ve ekran koruyucu yer alır.

Dekorasyon Ürünleri
Dekorasyon ürünleri, sıkça tercih edilen hediyelik eşyalar arasında yer alır. Misafirliğe giderken ya da doğum günlerinde kurtarıcı bir seçenektir. Evinde değişiklik yapmak isteyen kişiler de bu tip ürünleri sıkça tercih eder. Vazo, tablo, biblo ya da duvar saati gibi ürünler, hediyelik eşya & aksesuar alanında yüksek satış rakamları ile öne çıkar. Son derece geniş bir kategori olan dekorasyon ürünlerinin satışı ile öne çıkabilmek için farklı olmak önemlidir. Az bulunan veya kişiye özel ürünler satan siteler, kullanıcıların daha çok ilgisini çeker.

E-ticaret, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir hacme sahiptir. Geleneksel alışveriş yöntemlerinin yerine geçmeye hazırlanan e-ticaret siteleri, toplam pazardaki payını da gün geçtikçe arttırmaktadır. Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan verilere göre, e-ticaret hacminin genel ticarete oranı 2019 yılında %9,8 iken 2020’de bu oran %15,7’ye çıkmıştır. Peş peşe gelen iki yıl arasında %5,9 oranında önemli bir artış söz konusudur. Bu artış içerisinde hediyelik eşya ve aksesuar sektörü de önemli bir pay kapmayı başarmıştır.

Rekabet Kurumu tarafından sunulan rapora göre, aksesuarların içinde yer aldığı moda sektöründe 2015-2020 yılları arasında yaklaşık %72’lik bir büyüme söz konusudur. Bu sektörün, kullanıcıların internet alışkanlıkları arasında sahip olduğu pay ise %69,2 ile bir hayli yüksektir. Hediyelik eşyalar çok farklı kategoriler altında incelenmekte olup yer aldığı her bir sektörde ciddi artış oranları göze çarpmaktadır. Türkiye’de bir e-ticaret sitesini ziyaret eden kullanıcı sayısı ise neredeyse 60 milyondur. Sektörün büyüme hızı ve kullanıcı sayısındaki artış göz önüne alındığında hediyelik eşya ve aksesuar sektörünün e-ticaret alanında önemli bir yere sahip olduğu çıkarımını yapmak mümkündür.

Siz de hızla büyüyen bu pazarda
vakit kaybetmeden yerinizi alın

E-ticaret çözümlerimiz ile ilgili 0850 532 0 333 numaralı danışma hattımızdan bize ulaşabilir,
toplantı randevusu alarak e-ticaret projeniz ile ilgili görüşme sağlayabilirsiniz.