Bebek & Çocuk Sektörü ve E-ticaret

Bebek & çocuk ürünleri satışı yaptığınız fiziki bir mağazanız veya bebek & çocuk ürünleri satmayı hedeflediğiniz yeni bir girişim planınız varsa, işinizi büyütmek ve bir adım öne geçmek için daha fazla geç kalmayın, e-ticaret sitenizi açın!

image

Genel Bakış

IdeaSoft ile e-ticaret hayatına devam eden müşterilerimizin elde ettikleri aylık rakamların ortalamaları alınarak elde edilen değerlere göre,
bebek & çocuk sektöründe hizmet veren bir e-ticaret sitesi ayda 19 binden fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Aylık olarak ortalama 244 ürünün satıldığı bebek & çocuk sektörü hedefli e-ticaret sitelerinde sepet ortalaması da 251 TL olarak göze çarpıyor.

*Bu veriler, sadece ilgili rapor için site verilerinin kullanılmasına onay veren müşterilerimizin rakamları kullanılarak elde edilmiştir.

Sepet ortalaması

251 TL

Aylık satılan ürün adedi

244

Aylık ortalama ziyaretçi

19.122

Toplam sayfa görüntülenme

57.556.745

Hizmetler ve faydalar

image

IdeaSoft, bebek & çocuk ürünleri satan bir e-ticaret sitesi kurmanız için gereken tüm gelişmiş özellikleri sizlere sağlar. Sektörünüz için olmazsa olmaz tüm özelliklerin yer aldığı IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri ile e-ticaret yolculuğunuza bir adım önde başlamış olursunuz.

image

Akıllı Filtre / Ürün Seçenekleri
Ürünlerinize özel filtreler oluşturabilir; renk, marka, cinsiyet, yaş grubu, kumaş türü, garanti süresi gibi filtre grupları tanımlayarak müşterileriniz için kolay arama seçenekleri oluşturabilirsiniz.

image

Ürün Kişiselleştirme Modülü
Kişiye özel ürünlerin detaylarını müşterilerinizden almak için oluşturulmuş modüldür. Ürün detay sayfasında müşterilerinizden ürün üzerine yazılacak yazı, bebek ismi ya da baskı yapılacak resim vb. bilgiler alınabilir.

image

Promosyon Modülü
Gelişmiş promosyon sistemimiz sayesinde sepet bazlı, ürün bazlı, kategori ve marka bazlı promosyonlar tanımlayabilirsiniz. Toplamda 40+ farklı promosyon kombinasyonunu ile ana ürünlerinize hediye ürünler tanımlayabilir, bebek arabası alana biberon seti hediye gibi kampanyalar oluşturabilirsiniz.

image

Excel Ürün Aktarım Robotu
Muhasebe programınızdan veya tedarikçinizden aldığınız excel dökümanlarından ürünlerinizi, stoklarınızı ve fiyatlarınızı kolay bir şekilde e-ticaret sitenize aktarabilirsiniz. Excel aktarımı robotu ile ürün yönetim süreçlerinizi kısaltabilirsiniz.

Bebek & çocuk sektörü referanslarımız

IdeaSoft altyapısı ile bebek & çocuk sektöründe hizmet veren mutlu müşterilerimize göz atın.

Bebek ve çocuk sektörü ek bilgiler

Gelişen teknolojiyle birlikte ebeveynler, çocukları için yaptıkları alışverişlerin büyük çoğunluğunu online kanallar üzerinden gerçekleştirir. Özellikle geleneksel alışverişe vakit bulamayan ebeveynler, sıklıkla e-ticaret sitelerini kullanılır. Hâliyle bebek ve çocuk sektörü de rağbet gören e-ticaret siteleri arasında yer alır. Teknolojiyle birlikte hizmetlerini online kanallar üzerinden sürdüren bebek ve çocuk sektörü, kolay ulaşılabilirliğin getirdiği avantaj ile pazar paylarını arttırmıştır.

Bebek ve çocuk ürünleri sektöründe hedef kitlenin odak noktasını güvenlik hususu oluşturur. İnternet aracılığı ile kredi ve banka kartlarından alışveriş gerçekleştiren kullanıcılar, güvenli bir sistem altyapısı arar. Ödeme bilgilerinin ve kişisel verilerin korunmasına yönelik gelişmiş altyapılar sunan e-ticaret sitelerinin, hedef kitleye ulaşması çok daha kolay olur.

Bebek ve çocuk sektörünün e-ticaret pazarında payını arttırmasını sağlayan etkenlerden biri de ürün çeşitliliğidir. Zaman içerisinde hızla büyüme kaydeden bebeklerin ve çocukların ihtiyaçları sürekli değişiklik gösterir. Hâliyle ebeveynler, tüm ihtiyaçlarına pratik bir şekilde ulaşma imkânı sunan e-ticaret sitelerini tercih eder. Bu durum, sektörün hizmet sağlayıcıları için de bir avantajdır. Çok fazla ürün için büyük bir dükkân kiralamak yerine geniş depolar ile ticaret yapmak mümkün hâle gelir. Bu noktada kaliteli bir altyapı ihtiyacı doğar. IdeaSoft’un gelişmiş e-ticaret altyapıları ile bebek ve çocuk sektöründeki büyümeden pay sahibi olmanız imkân dâhilindedir.

E-ticaret girişimcilerinin odaklanması gereken ilk konu talep gören ürün kategorileridir. Bebek ve çocuk ürünleri, 2021 yılında e-ticarette en çok talep gören ürün kategorileri arasında yer almayı başarmıştır. E-ticaret sitelerinde ebeveynler tarafından en çok satın alınan ürünler şu şekilde sıralanır:

  • Bez: Kategorinin en çok satılan ürünüdür. Marka ve model farklılığının söz konusu olduğu bebek bezleri, ebeveynler tarafından sıklıkla toplu şekilde satın alınır.
  • Mama: Fazlasıyla sipariş edilen bebek mamaları arasında özellikle organik ve doğal ürünlerden öne çıkar. Uzun yıllar boyunca kullanılan mamalar da bebek bezleri gibi topluca alınan ürünler arasındadır.
  • Bakım Ürünleri: Bebek pudrası ve ıslak mendil gibi set hâlinde satılan ürünler sıklıkla e-ticaret siteleri üzerinden sipariş edilir. Set hâlindeki ürünler, fiyat avantajı sunmaları sayesinde tekil olanlara kıyasla daha sık tercih edilir.
  • Kıyafetler: Doğum anından itibaren bebekler çok hızlı bir şekilde gelişme gösterir. Bu da ebeveynlerin bebekleri için neredeyse sürekli kıyafet alması anlamına gelir.
  • Mama Sandalyesi: Bebeklerin yemek yeme alışkanlığı kazanması için önemli olan bu ürün, ailelerin yanı sıra işletmeler tarafından da kullanılır.
  • Beşik: Uykunun bebek gelişimindeki önemi nedeniyle çok farklı özelliklere sahip beşikler üretilmektedir. Ebeveynler, beşikler ile ilgili bilgiler için sıklıkla bu ürünlerin satışını yapan e-ticaret sitelerini ziyaret eder.

Gelişen teknolojiyle birlikte günümüz alışveriş alışkanlıklarında bireylerin odak noktası e-ticaret siteleridir. Ticaret Bakanlığı tarafından, Türkiye’deki e-ticaret hacminin 2020 yılında 2019’a oranla %66 artış göstererek 226 milyar 200 milyon liraya yükseldiği açıklanmıştır. Türkiye’de 2021 yılının sonlarına doğru e-ticaret hacmine yönelik hedef ise 400 milyar TL olarak belirlenmiştir. Küresel çaptaki değişimler göz önüne alındığında e-ticaret büyümelerin devam edeceği öngörülmektedir.

IdeaSoft tarafından sunulan 2020 yılı e-ticaret verilerine göre bebek ve çocuk sektörü, yıl içerisinde en çok büyüme gösteren 9. iş koludur. Bu verilere göre, sektördeki sipariş büyüme sayısı %32,67’dir. Rapora göre Türkiye’deki ticaretin %15,7’sini online kanallar oluşturmaktadır. Pandemi koşulları da bu artışta önemli bir paya sahiptir. Pandemi, online alışveriş kanallarının kullanım oranını bir hayli arttırmıştır. Teknolojik ve pratik bir alışveriş deneyimine sahip olan kullanıcıların, pandemi koşulları ortadan kalksa bile bu alışkanlıklarını sürdürecekleri öngörülmektedir. Bu da bebek ve çocuk sektöründeki büyümenin devam edeceği anlamına gelmektedir.

Siz de hızla büyüyen bu pazarda
vakit kaybetmeden yerinizi alın

E-ticaret çözümlerimiz ile ilgili 0850 532 0 333 numaralı danışma hattımızdan bize ulaşabilir,
toplantı randevusu alarak e-ticaret projeniz ile ilgili görüşme sağlayabilirsiniz.