Ziyaretçilerime ne tür kampanyalar yapabilirim?

Hediye Çeki

Müşterileriniz için zaman zaman kampanyalar oluşturmak ilgi çekici olacaktır. Kampanya oluşturmak için izleyebileceğiniz farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Örneğin hediye çeki tanımlayabilirsiniz. Hediye çeklerinin tüm ürünlerde geçerli olabileceği gibi, öne çıkarmak istediğiniz belli ürünler ya da kategoriler içinde oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz çek kodlarını mail şablonu oluşturup müşterilerinize iletebilirsiniz. Hediye Çeki Oluşturmak sayfamızı ziyaret ederek siteniz üzerinden sizde hediye çekleri oluşturabilirsiniz.

Puan Sistemi

Puan sistemini aktif ederek müşterilerinizin alışverişlerinde, yorumlarında, anket katılımlarında gibi sitenizde yaptıkları işlemlerden puan toplamalarını sağlayarak kendilerinin de belli puanlara ulaştıklarında hediye çeki oluşturup kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Bu da mevcut üyelerinizin sitenizde daha çok zaman geçirmesini sağlayacaktır. Bir üyenin bir gün içinde toplam 10 adet yorum yapma hakkı vardır, buda yapacağınız kampanyalarda dikkat edilmesi gereken bir konudur. Puan kullanımını belirlerken Puan Sistemi ile ilgili hazırladığımız sayfayı incelemek faydalı olacaktır.

Promosyon

Eğer Platinium paket kullanıyorsanız kullanabileceğiniz promosyonlar modülü ile de ürünler arasında çapraz kampanyalar oluşturabilir ürün bazlı, katagori/marka bazlı promosyonlar yapabileceğiniz gibi alışveriş toplam tutarı üzerinden de indirim yada ekstra puan gibi promosyonlar oluşturmanız mümkündür. Promosyonlar modülü ile çok fazla seçenek sunabilirsiniz. Uygulayabileceğiniz promosyon seneryolarınında yer aldığı Promosyon Sistemi yardım sayfamızı inceleyerek promosyonlarınızı oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz.

Mail Hesabına Özel Kampanya

Bir firmayla anlaşma yapıp, bu firma çalışanlarına belli yüzdelik indirimi ile alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Örneğin ideasoft çalışanları için bir kampanya yaptığınızda mail adresi @ideasoft.com.tr olan herkese belli bir indirim uygulayabilirsiniz. Mail hesabına özel kampanya oluşturmak için hazırladığımız sayfamızı inceleyerek detyaları hemen inceleyebilirsiniz.

Pos Kampanyaları

Sanal pos kullanıyorsanız belli ürün ya da kategoriler içinde standart pos oranlarınızdan farklı olarak vade oranları belirleyerek cazip hale getirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu pos yönetimi alanında kaç taksit uygulanmakta ise bu bölümde ki taksit sayısı da aynı olmalıdır. Sadece vade farkı oranlarında değişiklik yapılmalıdır. Pos kampanyası oluşturmadan önce Pos Kampanyaları sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi edinebilirsiniz. Pos kampanyası sadece bankadan direk alınan sanal posla için geçerli olmaktadır. Ipara, Payu, TurkPara vb. pos sistemi kullanıyorsanız pos kampayası geçerli olmayacaktır.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Ziyaretçilerime ne tür kampanyalar yapabilirim?

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları