Yeni Kategori Eklerken SEO

Tüm IdeaSoft Akıllı E-Ticaret paketleri gelişmiş S.E.O. ayarlarına sahiptir. Bu ayarların etkin bir şekilde kullanılabilmesi için hazırladığımız bu döküman, sizi arama motorlarının sonuç sayfalarında daha ulaşılabilir kılacaktır. Lütfen dökümanı parça parça değil, bir bütün halinde okuyup değerlendirin.  
 
Bu döküman üzerinden başlık, anahtar kelime ve açıklama terimleri üzerinde durulacaktır. Eğer bu terimlerin ne olduğunu bilmiyorsanız ilk önce buraya tıklayarak kesinlikle bu terimleri anlattığımız yardım dökümanımızı inceleyin.  
 
Sistem sizlere yeni bir kategori eklerken veya var olan bir kategoriyi düzenleme butonuna bastığınızda ayrı S.E.O. tanımlaması yapma olanağı sunar.

 
Bu alandan bir kategoriye özel başlık, anahtar kelime ve açıklama girebilirsiniz. 

Etiket Başlığı

Ziyaretçileriniz tarafından internet tarayıcısının üzerine görüntülenen ve arama motorlarına başlık olarak iletilen bu alana kategorinizin adının haricinde o kategori hakkında bilgi veren kısa ve öz metinler yazabilirsiniz. Örnek;

Cep Telefonları isminde bir kategoriniz var ve burda nokia, samsung ve iphone satışı yapılıyor, o zaman bu kategorinin etiket başlığı alanına şunlar yazılabilirdi.
samsung, nokia, iPhone akıllı telefonları ve aksesuarları
 
Parfüm isminde bir kategoriniz var ise etiket başlığı alanına şunlar yazılabilirdi.
Onlarca markada erkek ve bayan parfüm çeşitleri
 
Bilgisayar isminde bir kategoriniz var ise etiket başlığı alanına şunlar yazılabilirdi
Ucuz ve kaliteli masaüstü, notebook bilgisayarlar
 
Erkek Giyim isminde bir kategoriniz var ise etiket başlığı alanına şunlar yazılabilirdi
Gömlek, Pantolon, Çorap ve Kemer
 
Girilen başlıkların o kategoride çıkması ve arama motorlarına iletilebilmesi için Ayarlar >> S.E.O >> Kategori sayfası seo ayarları alanında {kategori_baslik} değişkeni de eklenmiş olmalıdır. Kategori sayfası seo ayarı ile ilgili hazırladığımız ayrıntılı konu anlatımı için buraya tıklayabilirsiniz. 

Anahtar Kelimeler

Eklemek istediğiniz kategori için belirleyeceğiniz anahtar kelimeleri gireceğiniz bölümdür. Eklemek istediğiniz kategori ile alakalı olmayan anahtar kelime kesinlikle girilmemelidir.
 
Cep Telefonları kategoriniz için anahtar kelimeler şu şekilde olabilirdi.
samsung cep telefonu, nokia cep telefonu, iphone, akıllı telefonlar, cep telefonu modelleri
 
Parfüm kategoriniz için anahtar kelimeler şu şekilde olabilirdi.
erkek parfüm, bayan parfüm, indirimli parfüm, orijinal parfüm, Chanel parfüm, armani parfüm, parfüm siparişi
 
Erkek Giyim kategoriniz için anahtar kelimeler şu şekilde olabilirdi.
erkek kaban, erkek gömlek, montlar, deri ceketler, kemer 
 
Girilen anahtar kelimelerin o kategori için arama motorlarına iletilebilmesi için Ayarlar >> S.E.O >> Kategori sayfası seo ayarları alanında {kategori_anahtar_kelime} değişkeni de eklenmiş olmalıdır. Kategori sayfası seo ayarı ile ilgili hazırladığımız ayrıntılı konu anlatımı için buraya tıklayabilirsiniz. 

Açıklama

Kategori ile ilgili açıklayıcı, maksimum 2 cümlelik tanıtım metni eklemelisiniz. Bu alan ziyaretçi tarafından arama motoru sonuçlarında gözükmektedir. Bu nedenle ziyaretçiyi cezbedecek bir içerik yazmanız faydanıza olacaktır. Bu alana o kategoriyi yanlış nitelendirecek, o kategori ile ilgisi olmayan bir yazı kesinlikle yazılmamalıdır. Örnek olarak,
 
Cep telefonları kategoriniz için açıklama alanı şöyle olabilirdi.
Samsung, Lg, Nokia ve Apple iphone. Tüm akıllı cep telefonları ve aksesuarları 24 ay garantili ve vade farksız 8 taksit.
 
Parfüm kategoriniz için açıklama alanı şöyle olabilirdi.
Farklı yüzlerce markada, dünyanın en ünlü orijinal erkek ve kadın parfümlerini, en düşük fiyatlar ile ayağınıza getiriyoruz. Hem de kargo bedava.
 
Erkek Giyim kategoriniz için açıklama alanı şöyle olabilirdi.
Erkek giyim kategorimizde indirimli fiyatlar ve farklı onlarca çeşit pantolon, gömlek, mont ve deri kemer bulabilirsiniz. Yazlık ve kışlık tüm modeller için hemen ürünlere göz atın.

Girilen açıklamaların o kategoride çıkması ve arama motorlarına iletilebilmesi için Ayarlar >> S.E.O >> Kategori sayfası seo ayarları alanında {kategori_aciklama} değişkeni de eklenmiş olmalıdır. Kategori sayfası seo ayarı ile ilgili hazırladığımız ayrıntılı konu anlatımı için buraya tıklayabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Yeni Kategori Eklerken SEO

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları