Yapı Kredi Sanal Pos Kurulumu (Kurumsal Bankacılık)

Yapı Kredi bankası sanal pos sisteminde posnet ve kurumsal bankacılık olmak üzere iki fraklı alandan pos bilgilerini iletebilir sizlere. Eğer posnet üzerinden verilmişse https://www.ideasoft.com.tr/konu/sanal-pos-kurulum-kilavuzlari/yapikredi-sanal-pos-kurulum-kilavuzu yardım sayfamızdaki adımları uygulayarak kurulum yapabilirsiniz. Eğer kurumsal bankacılık üzerinden verildiyse bu sayfayı takip ederek kurulum yapabilirsiniz.


Yapıkredi sanal pos başvurunuz onaylanmış ise banka tarafından sizlere ilk önce test ortamı bilgileri adında bir mail gelecektir. Bu mail, sisteminizdeki yapı kredi sanal pos entegrasyonunuzu test etmek içindir. Fakat altyapımızda sistem hazır olduğu için test edilmesine gerek yoktur. Bankanızdan Gerçek ortam bilgilerini talep edebilirsiniz.

İletilen bilgiler Firma kodu/müşteri kodu, kullanıcı kodu ve şifre şeklinde olacaktır.

https://www.yapikredi.com.tr/kurumsal/ adresi üzerinden kurumsal giriş menüsünü kullanarak banka yönetim paneli ekranına tarafınızda yer alan bilgiler ile giriş yapınız.Üst menüde yer alan Üye İşyeri menüsü altında Posnet/Bilgilerim alanına tıklayınız.

Ardından İşlemler başlığı altına yer alan “Üye İşyeri Bilgilerim” alanına tıklayınız.


Açılan ekranda “Terminal Numarası” bilgisini seçerek Devam butonuna tıklayınız.

Üye İşyeri Bilgilerim alanında karşınıza gelen bilgilerde ihtiyaç duyacağınız bilgiler;

  • Posnet ID
  • İşyeri No
  • Terminal No
  • EncKey


Admin panelinizde Ayarlar / Ödeme Ayarları / Pos Yönetimi alanından giriş yapınız ve Mavi butona tıklayarak Yapıkredi sanal posunuzu aktif hale getirin. Ardından Yapıkredi için sağ tarafındaki düzenleme butonuna basın.


Yapıkredi paneliniz üzerinde yer alan bilgileri kopyalarak yönetim panelinizde yer alan kısımlara ekleyebilirsiniz. Otorizasyon Tipi alanında “Satış” seçeneğini seçerek kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Bankanız tarafında ip adresi tanımı zorunludur. Tanımlı bir ip adresi yok ise bankanıza 185.122.12.10 ip adresini tanımlatmalısınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Yapı Kredi Sanal Pos Kurulumu (Kurumsal Bankacılık)

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları