Yandex Metrica Servisine Kayıt Olmak

Müşteri Menüsü
Google Analytics gibi sitenize giriş yapan ziyaretçiler hakkında takip ve analiz işlemleri yapmanıza imkan sağlayan ücretsiz bir servis olan Yandex Metrica servisine kayıt olmak için ilk önce https://metrica.yandex.com.tr/ adresine tıklayın.
Giriş yaptıktan sonra yandex hesabınız ile giriş yapmanız gerekir. Yandex hesabınız yok ise Kaydol butonu ile kullanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz.
Yandex hesabınıza giriş yaptıktan sonra Sayaç ekleyin butonuna tıklayın.
Ekran görüntüsündeki gibi takip etmek istediğiniz sitenize bir isim verin, site adresinizi yazın ve sözleşme şartlarını kabul ederek devam edin.
Ardından Yandex size takip etmeniz için kodlarınızı verecektir, burda dikkat etmeniz gereken üstteki ekran görüntüsündeki gibi Diğer Seçenekler opsiyonuna tıklayınca açılacak olan alanda bulunan Senkronize olmamış kod opsiyonunu seçmemektir. Bu opsiyon işaretlenmemelidir.
İlgili opsiyonun işaretini kaldırdıktan sonra sayfa altında bulunan kodları sitenize ekleyebilirsiniz. Bu kodları sitenize eklemek için Ayarlar >> S.E.O >> Arama Motoru Servirsleri >> Takip kodu alanından Google Analytics & Remarketing  kodu alanını kullanın, burada Google Analytics veya farklı bir kodunuz olabilir, ilgili kodlarınızın altına bu yandex kodlarını yapıştırabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Yandex Metrica Servisine Kayıt Olmak

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular