XML Örnekleri

entegrasyon-3
XML sistemi ile bayisi olduğunuz farklı tedarikçilerin ürünlerinizi sitenize entegre edebilir, sitenizde yer alan ürünleri farklı internet sitelerine iletebilir yada muhasebe programınız üzerinden sitenizle entegrasyon sağlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için de sitenizde ki XML yapısı ile karşı tarafın XML yapısı uyumlu olmalıdır.

Tedarikçi Firma Entegrasyonu

Bayisi olduğunuz yada çalışmak istediğiniz firmanın ürün yapısı sistemimizle uyumlu ise XML ile ürünleriniz sitenize entegre edilebilir, ürünlerin stok, fiyat, detay, resimlerini sitenize çekebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle satış temsilcilerimizle irtibata geçmeniz gereklidir.
Standart XML yapısını varyantlı ve varyantsız olarak burayı tıklayarak indirebilirsiniz. Örnek XML içinde kullanılan etiketlerin detaylı açıklamaları da bulunmaktadır.

Muhasebe Entegrasyonları

entegrasyon-2 Entegratör API, IdeaSoft Akıllı E-ticaret Çözümü ile entegre çalıştırmak istediğiniz muhasebe programınızın, ERP yazılımınızın veya herhangi bir yazılımın birbiri ile konuşabilmesini sağlayan bir yapıdır. Bu yapı aracılığı ile E-ticaret sitenizden satışlarınızı ve siparişlerinizi, müşteri bilgilerinizi yazılımınıza aktarabilirsiniz. Aynı şekilde yazılımınızdan Ürün bilgilerinizi, stok bilgileriniz ve tüm stok kartınızı E-ticaret sitenize aktarabilir ve eş zamanlı çalıştırabilirsiniz. Ürün katalog XMLi yukarıda belirttiğimiz XML yapıları ile aynıdır. Muhasebe programından aldığımız XMLde aynı yapıda olmalıdır.
Muhasebe programına sitenizden yapılan siparişlerin aktarımı için ise eticaret siteniz üzerinden sipariş XMLini programınız üzerine aktarılması gerekecektir. Örnek sipariş XMLini de burayı tıklayarak indirebilirsiniz. Örnek üzerinde etiketelerin açıklamaları da yer almaktadır. Siteniz üzerinden Enregrasyonlar >> IdeaOutput Çıktı Sistemi üzerinden sipariş çıktısına ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili hazırladığımız yardım sayfamızda XML için url adresi oluşturma kısmını inceleyebilirsiniz.
Api dökümanımızı burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • XML Örnekleri

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları