Üst içerik alanın kısıtlı gösterimi

Üst içerik kullanımı SEO açısından da oldukça önemlidir. Bu alanı etkin bir şekilde kullanmak eklediğiniz kategoriyle ilgili genel bilgiler iletmek ve ürünlerle ilgili anahtar kelimeleride içerik içinde bulundurmak arama motorlarında bulunabilirliği açısından fayda sağlayacaktır. Bu alana eklediğiniz içerik uzun olursa ürünleriniz sayfada daha altta gözükeceğinden bu görünümü düzenlemek için pratik bir önerimiz var.
Kişisel bir tema kullanıyorsanız Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Kişisel Temalar bölümünden kullandığınız temayı seçip CSS şablonunu seçerek, en alt kısmına aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz.
    
.ShowFreeArea
{overflow:scroll; height : 150px;}

css
Kod içinde belirtilen 150px üst içerik alanının görünen kısmı yüksekliğidir. Dilerseniz daya yüksek yada yada daha düşük bir px değeri de ekleyebilirsiniz.
 
Üst içerik alanına eklediğiniz metinler 150px yüksekliğinden sonrası için scroll çubuğu görünecek ve aşağıdaki örnekte olduğu gibi görünecektir.
usticerik
Standart bir tema kullanıyorsanız Ayarlar >> Tasarım Ayarları bölümünden kullandığınız temayı indirerek, kişisel temalar bölümünden yükleyip aynı işlemleri yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için kişisel temalar sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Üst içerik alanın kısıtlı gösterimi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları