Ücretsiz favicon nasıl oluşturulur?

Favicon, sitenizin tarayıcıda açıldığında başlık bölümünde görünen küçük ikondur. Favicon eklemenin avantajı tarayıcı üzerinde birden çok sekme açıldığında, sitenizin yerini belli eder, ayrıca sık kullanılanlara eklenmesi durumunda eklediğiniz görsel ile gözükeceğinden görsel algı da oluşturmuş olacaktır..
favicon-1
Ekleyeceğiniz favicon dosyası .ico formatında olmalı uygun boyut ise 16x16 olmalıdır.
Mevcut bir görselinizi web üzerinde ico formatına kolayca çevirebileceğiniz uygulamalar olduğu gibi yine web üzerinde favicon oluşturma uygulamaları da bulabilirsiniz.
Örnek olarak favicon.cc adresinden kolaylıkla favicon oluşturabilir veya mevcut görselinizi yükleyerek .ico formatına çevirebilirsiniz.
favicon-2
Create New Favicon butonuna tıklayarak faviconun tasarlayabilirsiniz. Sağ taraftaki renk tablosundan renk seçerek faviconu çizmeye başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz görselin önizlemesini Preview penceresinden gözlemleyebilir ve tamamlandığında "Download Favicon" seçeneği ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
favicon-3
Mevcut bir görseli favicon olarak çevirmek için ise Import Image butonuna tıklayarak bilgisayranızda kayıtlı olan resmi seçebilirsiniz. Görseli yükledikten sonra yine Preview penceresinden önizlemesini görebilir ve dowloand Favicon seçeneği ile bilgisyarınıza .ico formatına çevrilmiş olarak indirebilirsiniz.
favicon-4
Alternatif olarak yine online .ico formatına çevirebileceğiniz http://tools.dynamicdrive.com/favicon/ veya http://www.favicon-generator.org/ adreslerinide kullanabilirsiniz bu servislerde de bilgisayarınızdaki resmi yükleyerek .ico formatına dönüştürülmüş olarak tekrar indirebilmektesiniz.
Oluşturduğunuz favicon görselini yönetim panelinizde Ayarlar >> Tasarım Ayarları bölümündeki favicon yükleme alanından sitenize yükleyebilirsiniz.
Eklediğiniz favicon tarayıcınızın ön belliğinden dolayı hemen görünmeyebilir. Tarayıcı geçmişi temizleyerek tekrar kontrol edebilirsiniz. Ön bellek temizlemek için klavyenizden CTRL+Shift+Del tuşları kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Ücretsiz favicon nasıl oluşturulur?

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları