Siteye Facebook Beğen Kutusu Eklemek

Müşteri Menüsü
Sitenize facebook beğen kutusu eklemek için ilk önce bir facebook sayfanız olması gerekir, çünkü beğenilen bir facebook sayfasıdır. Facebook profili ise farklı bir kavramdır. Siz şirketinizin adına bir facebook hesabı açmışanız eğer, o bir facebook sayfası değildir bir facebook profilidir sadece ismi şirketinizin ismidir. Bu şekilde yapmışsanız facebook beğen kutusu ekleyemezsiniz.
 
Sayfanız yok ise hemen facebook üzerinden bir sayfa oluşturun. Ardından https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin adresine tıklayarak, facebook beğen kodlarınızı alacağınız sayfayı açın.

 
Burda karşınıza çıkan alanlardan 2 alana dikkat etmeniz gerekir. Üstteki ekran görüntüsündeki gibi 
 
  • URL to like: Bu alana facebook sayfanızın url yani bağlantı adresini yazmalısınız. Örnek olarak kendi firmamızın facebook sayfasının url adresi ekran görüntüsünde girilmiştir.
  • Width: Bu alan da oluşturacağınız beğen kutusunun genişliğidir. Eğer sitenizde sol veya sağ bloklarınızda kullanacaksanız o zaman 200 px gibi bir değer girebilirsiniz. Eğer ekledikten sonra büyük geldiğini düşünürseniz 190 veya 180 olarak tekrar kodunuzu düzenleyip yeniden ekleyebilirsiniz.
 
Ardından sayfanın sol altındaki Get Code butonuna tıklayın, karşınıza şu şekilde bir ekran gelecektir.


Bu ekranda karşınıza gelen her iki alandaki kodları kopyalayın. Şimdi bu facebook beğen kutusunu nerede çıkarmak istiyorsanız bu kodları sitenizde o alana eklemeniz gerekir. Bunun için en iyi yer sitenizdeki bloklardır. Hemen Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Bloklar alanına gelin. Ekle butonuna basarak yeni bir blok açın.
 
 
Blok çerçevesini hayır olarak seçtikten sonra yazı editörü üzerindeki <>html butonuna tıklayın ve açılan pencereye, facebook beğen kodlarınızı yapıştırın ardından kaydet butonu ile bloğu kaydedin.
 
 
Artık sitenizde facebook beğen kutusunu görebilirsiniz. Eğer bloklarınıza büyük veya küçük gelmişse, en baştan genişliği değiştirerek yeni bir kod oluşturun ve sitenize onu ekleyin.

 

Şu anda okuduğunuz makale

  • Siteye Facebook Beğen Kutusu Eklemek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular