Sitemde SSL sertifikası kuruldu mu?

SSL sertifikası nedir?

SSL sitenize girilen müşteri bilgilerinin belli bir algoritmayla şifrelenerek iletilmesidir. Eticaret sitenizde ziyaretçilerinizin doldurduğu üyelik formu ve alışveriş sırasında iletmiş oldukları adres bilgileri ile ödeme aşamasındaki kart bilgileri bu şifreleme işleminden geçtikten sonra sitenize aktarılır.
 
Ayrıca kredi kartı bilgileri şifrelenerek bankaya iletildikten sonra sistemde kesinlikle saklanmamaktadır

SSL sertifikası ne zaman aktif olur?

Siteniz ilk kurulum yapıldığında SSL sertifikası kurulumu da tarafımızdan yapılır. Sertifika süresi 3 aydır ve her 3 ayda bir sertifika yenilenerek tarafımzdan yeniden kurulumu yapılmaktadır.
 
SSL sertifikası kalıcı domain üzerine kurulmaktadır. İlk kurulumda henüz domain adresinizi belirlemediyseniz siteniz .myideasoft.com üzerinde bir subdomain adresi ile açılmaktadır siz sitenizi hazırlayıp kalıcı domaine geçiş yapmak istediğinizde domain tanımlanması ve SSL sertifikası kurulum talebinizi destek sistemi üzerinden iletebilirsiniz.

SSL sertifikası nasıl kontrol edilir?

Sepete bir ürün atılıp alışveriş sepetinde siparişi tamamla butonuna tıkladığında adres otomatik olarak https:// olarak açılacaktır.
ssl-1
Adres satırındaki yeşil kilit işaretine tıklayarak "ayrıntılar" seçeneğini işaretlerseniz sertifika bilgilerini görebilirsiniz. Bu alanda sertifikanın kurulum tarihi ve geçerlilik tarihi yer almaktadır. Sanal pos başvurularınızda da bankalar bu bilgiyi sizlerden istemektedir.
 
ssl-2
 
Aynı zamanda SSL sertifikası üyelik sayfasında da aktif olmaktadır. Yeni üyelik bağlantısına tıklandığında üye formu doldurulurken de adres https:// ile açılmaktadır. Bu sayfa üzerinden de SSL sertifikası kontrolü yapılabilmektedir.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Sitemde SSL sertifikası kuruldu mu?

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları