Sayfa altını etkin kullanma

Müşteri Menüsü
Sitenizin sayfa altı (footer) bölümü iletişim bilgilerinizi, sitenizde yer alan ödeme sistemleri ile ilgili logoların eklenmesi, sosyal medya hesaplarına yönlendirme vb. şekilde kullanabilirsiniz. Site içi navigasyonu sağlamak için kategori bağlantılarıda yine sayfa altı bölümünden eklenebilir.
Örnek bir sayfa altı çalışmasını uygulayalım.

 • Ayarlar >> Tasarım ayarları menüsünden sayfa altı bölümüne gelerek menüleri eklemek için tablo ikonuna tıklayarak bir tablo oluşturalım,

 • tabloekleme1 tabloekleme2
 • 4 sütun ve 4 satırdan oluşan bir tablo seçimi yapıldı. Oluşan tablo içinde ilk satıra sütun başlıklarını altındaki satırlarada bu başlıklar altına eklemek istediğimiz maddeleri ekleyelim, sütün başlıklarını koyu yapabilirsiniz.

 • tabloekleme3
 • Banka logolarını eklemek içinde bu tablonun altına tekrar bir tablo ekleyerek kaç logo eklenecekse o kadar sayıda sutundan olulan bir tablo seçilebilir. Örnekte 1 satır 2 sutundan oluşan bir tablo ekledik, banka logolarının olduğu tek bir görsel, güvenli alışverişi gösteren 2. bir görsel eklendi, Tablonun içinde görsel eklemek için hangi hücre içine eklemek istşyorsanız imleç o hücre içindeyken resim ikonuna tıklayarak ekleyebilirsiniz.

 • tabloekleme6

 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra site önizlemesinde nasıl göründüğüne bakalım

 • tabloekleme7
  Eklediğimiz sosyal medya bağlantıları ve diğer bağlantılar için de yazdığımız başlıklar üzerinden yönlendirme adresi eklemeliyiz. Bu işlem için bağlantı adresi ekleyeceğimiz başlığı mause ile seçtikten sonra bağlantı ikonuna tıklayarak adres satırına yönlendirilecek olan adresi yazbiliriz. Örnek üzerinde Facebook bağlantısı eklenmiştir. Her bir başlık için bu şekilde bağlantı adeslerini ekleyebilirsiniz. Yeni sayfada aç seçenğini seçerek dilerseniz yeni sekmede bağlantının açılmasını da sağlayabilirsiniz.

  tabloekleme8

  Şu anda okuduğunuz makale

  • Sayfa altını etkin kullanma

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular