Sanal pos nasıl alabilirim?

Sitenize satışa hazırlama aşamalarında en önemli kriterlerden biri de ödeme sistemleridir. Eticaret sitelerinde en çok tercih edilen ödeme yöntemi ise kredi kartı/banka kartı ile ödeme şeklidir.

Sanal pos almadan önce yapmanız gerekenler

  • Sitenizdeki tüm sözleşmeler firmanıza uygun olarak doldurulmuş olmalıdır. Konuyla ilgili örnekler bulabileceğiniz Sözleşme örnekleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Siteniz kalıcı domaine geçmiş olmalıdır.
  • SSL sertifikası kurulmuş olmalıdır.
  • Ürünleriniz, ürün açıklamalarıyla birlikte eklenmiş olmalıdır.
Kredi kartı ile online ödeme alabilmek için sitenizde sanal pos olması gereklidir. Sanal pos için bankalardan başvuru yapabilir yada tek tek başvuru yapmak yerine Ipara, Payu Turkpara pos gibi ödeme sistemlerini de sitenizde kullanabilirsiniz. Eticaret Çözüm Merkezi bölümümüzde yer alan ödeme sistemleri bölümünden hemen başvuru yapabilirsiniz.
Bu ödeme sistemlerinin avantajı tek bir başvuruyla 7 bankanın sanal posunu sitenizde aktif kullanabilirsiniz. Bu sayede en çok kullanılan kartlara taksit yapma imkanınız olacaktır.
Bankalara direk başvuruyu tercih ederseniz çalışmak istediğiniz bankanın size en yakın şubesinden sanal pos başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanmasının ardından bankanızdan size mail ile mağaza no, kullanıcı adı, şifre gibi bilgiler iletilecektir. Bu bilgilerle sanal pos kurulum kılavuzları sayfamızdan yararlanarak rahatlıkla sitenize kurulumunu yapabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Sanal pos nasıl alabilirim?

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları