Özel Form Alanları

Müşteri Menüsü
Ayarlar Menüsü altında yer alan Özel Form Alanları bölümünden Üyelik formuna ek yapılabilmektedir. Standart üye formunda yer alan bilgilere ek olarak üyelik sırasında almak istediğiniz bilgiler varsa formu özelleştirerek bu sayede alabilirsiniz.
ozelform1
Bu alanda sadece yeni üye formuna ek sorular eklenmektedir ve bir adet ek form oluşturulabilmektedir.
Ekle butonuna tıkladığımızda form yönetiminde olduğu gibi bir form oluşturma alanı açılacaktır ve ihtiyaca göre form elemanları seçilerek oluşturulabilir.
ozelform2
Sol tarafta yer alan form seçeneklerinden kısa bilgi alanı, şıklı seçim, çoklu seçim vb. form seçeneklerinden istenilenler eklenebilir. Oluşturulan forma en fazla 10 adet özel alan eklenebilmektedir. Formu oluşturduğumuzda yeni üyelik formunda standart soruların alt bölümünde eklediğimiz ek bilgiler formundaki sorular gösterilecektir.
ozelform3

Özel form alanlarının üye bilgilerinde görüntülenmesi

Üye Bayi Yönetimi bölümünde bir üyenin detaylı düzenleme bölümüne giriş yaptığınızda özel form ile alınan bilgiler bu alanda görüntülenebilecektir. Aynı zamanda üyeler de hesabım bölümünde üye bilgileri alanında özel form ile alınan bilgileri görüntüleyebilir ve düzenleyebilirler.
ozelform4
Daha önce eklenen özel form pasif yapılmışsa, üye bilgileri bölümünde artık bu alanlar görüntülenmeyecektir. Tekrar aktif edildiğinde ise bu bilgiler tekrar görüntülenebilecektir.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Özel Form Alanları

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular