Outlook 2003 Kurulumu

Müşteri Menüsü
Microsoft Outlook 2003 programı, Microsoft firması tarafından sunulan lisanslı bir program olup, mail işlemlerinizi bilgisayarınızdan yönetmenize imkan sağlar. Yönetim panelinizde açmış olduğunuz bir mail hesabını Outlook 2003 versiyonu üzerinden kurulum yapabilirsiniz.
 
Kurulum yapmak istediğiniz mail adresini ilk önce yönetim panelinizden oluşturmanız gerekir. Mail Yönetimi >> SMTP Mail Ayarları sekmesi üzerinden mail adresinizi oluşturabilir veya oluşturmuş olduğunuz mail adresinin şifresini değiştirebilirsiniz.
 
Yeni bir mail oluşturmak ile ilgili konu anlatım sayfamız için buraya tıklayabilirsiniz.

Sahip olduğunuz bir mail adresi ve o adrese giriş yapabileceğiniz doğru şifreniz elinizde mevcut ise Outlook 2003 programını açarak, Üst kısmında bulunan Araçlar menüsünden E-posta Hesapları seçeneğine tıklayınız.

 
Ardından yeni e-posta hesabı ekle seçeneğini seçerek İleri butonuna tıklayınız.
 
 
POP3 seçeneğini seçerek İleri butonuna tıklayınız.
 
 
E-posta Hesapları penceresindeki ilgili alanlara aşağıdaki resimde örnek gösterildiği gibi E-posta bilgilerinizi giriniz.
 
 
  • Adınız ve E-posta Adresi alanına yazdığınız değerler gönderdiğiniz maillerinizde gönderen kısmında belirtilecektir.
  • Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta Sunucusu alanlarına mail.siteniz.com şeklinde adresinizi yazmalısınız.
 
Örneğin; www.superreyon.com için mail.superreyon.com yazmalısınız. Siteniz www.eticaret.com ise bu alanlara mail.eticaret.com yazmalısınız.

Oturum Açma Bilgileri alanında Kullanıcı Adı alanına kullanmak istediğiniz mail hesabınızın adresini ve Parola alanına da bu mail adresinin şifresini yazınız.

Eğer parolanızı yanlış girerseniz bağlantı sağlanamayacak ve sistem sizi yanlış şifreyle giriş yapmaya çalıştığınız için engelleyecektir. Ardı arkasına yanlış girişlerden sonra sistem sizi engelleyeceği için, doğru şifre ile giriş yapsanız bile sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

Daha sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

 
Açılan Internet E-posta Ayarları ekranında Giden Sunucusu sekmesine tıklayın ve Giden sunucum (SMPT) için kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneğini işaretleyiniz.

Gelişmiş sekmesine gelerek bu bölümde Giden Posta alanına 587 ve Gelen Posta alanına 110 değerlerini giriniz ve Tamam butonuna tıklayınız.
 

Bu bölümde dikkat ederseniz en altta "İletinin bir kopyasını sunucuda bırak" şeklinde opsiyon mevcuttur. Bu opsiyonu seçmediğiniz takdirde mail hesabınıza gelen mailleriniz, Outlook sayesinde bilgisayarınıza indirebilir ve mail sunucusu üzerinden silinir, böylece mail kotanızın dolması gibi durumlar yaşamazsınız.
 
Fakat maillerinizi birden fazla cihazda görüntülüyorsanız, bu ayarı seçmediğiniz takdirde mailler Outlook sayesinde bilgisayarınıza indirildikten sonra mail sunucusundan silineceği için, farklı cihazlardan o maili görüntüleyemezsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Outlook 2003 Kurulumu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular