OtoPilot Sık Sorulan Sorular

  • Otopilot Akıllı Reklam Otomasyonu Hangi Reklam Modellerini Desteklemekte? Google ile birlikte geliştirmiş olduğumuz bir akıllı reklam otomasyonudur. Google Alışveriş, Akıllı Alışveriş, Arama Ağı, Dinamik Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı ve Yeniden Pazarlama Reklamlarını desteklemektedir.
  • Otopilot'ta reklam yönetimi için herhangi bir ücret ödeyecek miyim? Ödediğiniz paranın %10’u kadar IdeaSoft Hizmet Bedeli tarafımızdan alınmaktadır.
  • Ödeme yaptıktan sonra ne yapmalıyım? En geç 48 saat içerisinde uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek reklamlar ile ilgili bilgi sağlayacaklardır.
  • 3000 TL’lik reklam bütçesi için neden 4734 TL ödemek zorundayım? Bu ödenecek tutar; KDV (%18), Stopaj Vergisi (%15), Dijital Hizmet Vergisi (%7.5), Düzenleyici Operasyon Maliyeti (%5) ve tarafımızdan alınan (%10) IdeaSoft Hizmet Bedelini içerdiğinden 4734 TL ödemektesiniz. Bunun dışında ekstra hiçbir ücret ödenmeyecektir.

NOT: Reklam bütçenize uygulanan vergilerle ilgili detayı bilgiye bu yardım sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  1. Bakiye Yükle butonu ne işe yaramaktadır? İlk reklam bütçesi ödemesinden sonra (Örn: 3000 TL’lik ödemeden sonra) bakiye yüklemesi yapabilir miyim? Panelinizdeki Bakiye Yükle butonu ile var olan bakiye dışında, ekstra para yükleme işlemi gerçekleştirilebilir. Bu tutar minimum 1300 TL’dir.

NOT: Bakiye Yükleme kısmında yükleyeceğiniz tutara, ilk kurulumda yaptığınız ödeme gibi KDV, Stopaj, Dijital Hizmet Vergisi, Düzenleyici Operasyon Maliyeti ve Hizmet Bedeli dahil olacaktır.

 1. Benim bir Google Ads hesabım ve mevcut kampanyalarım var, silinsin istemiyorum. Neler yapmalıyım? OtoPilot'un hizmet verdiği kampanyalar dışındaki reklam ve kampanyalarınız devam edebilir. Ancak tek bir platform üzerinden devam etmenizi tavsiye ederiz. Uzmanlarımız diğer reklamlarınızın etkilenmemesi için yönlendirme yapacaklardır.
 2. Halihazırda bir Merchant Center ve Google Ads hesabım ve reklamlarım bulunmaktadır. Neden Otopilot’u tercih etmeyelim? Otomatik olarak 10 dakikada bir ürün XML feed’leri güncellendiğinden yeni eklenen ürünlerin reklama dahil olması ve yönetimi daha kolaydır. Diğer reklam modellerine göre Akıllı Alışveriş Reklam modeli ürünlerin en ön planda Google aramasında görünmesini sağlamaktadır. Bu durum site trafiğinin yoğunlaşmasına, satışların artmasına ve alternatif ürün satışına katkı sağlayacaktır. Tekli ve çoklu bir şekilde ürünler, tek bir tıklama ile reklama dahil edebilir veya reklamdan çıkarılabilmektedir.
 3. Otopilot kullanımını şuan için bir süreliğine durdurmak istiyorum, mümkün müdür? Dijital Performans Uzmanı arkadaşlarımızla görüşerek veya kendiniz sistem üzerinden durdurma işlemi yapabilirsiniz.
NOT: Teknik Anlamda daha fazla bilgi almak için Otopilot Akıllı Reklam Uygulaması yardım sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

 • OtoPilot Sık Sorulan Sorular

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular