Örnek SEO Çalışması

Müşteri Menüsü
SEO çalışmasına başlarken eklediğimiz markalar, kategoriler ve ürünler için yaptığımız SEO çalışmaları oldukça önemlidir. Bİr kategorinin, markanın yada ürünün Google arama sonuçlarındaki görünümü yazacağımız başlık ve açıklama alanlarından alınacağından mutlaka eklediğimiz öğeye uygun ürünü kategoriyi yada markayı tanımlayan içerikler eklemeliyiz.
Google arama motoru yaptığı güncellemelerle sitelerin arama motopru optimizayonlarında en önemli kriter içerik olarak değerlendirmektedir. Tabi içerik tek başına yeterli bir kriter değildir. Özgün içerikler, kullanıcı deneyimleri, site navigasyonu gibi bir çok kriter arama motoru optimizasyonunu etkilemektedir.

Eticaret sitesinde Marka Kategori ve Ürün SEO Çalışması

Bir örnek üzerinden gidelim sitemizde Televizyon ürünleri satıyorsak bu ürüne ait kategori dizilimi de Örnek olarak Televizyonlar >> Led Tv gibi olabilir tabi ürüne ait marka da mutlaka eklenmiş olmalıdır.
Aşağıda verdiğimiz örneklerde anahtar kelime kullanmadığımızı görecekseniz Google gibi arama motorları artık anahtar kelime eşleştirmesi yapmadığından anahtar kelimeleri eklemiyoruz.

Örnek Marka SEO

Ekleyeceğimiz ürünün markası Samsung olsun, Ürünler >> Markalar bölümünden markamızı eklerken Meta Tag Yönetimi bölümünden de başlık ve açıklama alanlarınıda dolduralım.
markaseo

Samsung markası sitemizde tıklandığında bu markaya ait tüm ürünlerin yer aldığı bir sayfa açılacağından Samsung markalı ürünlerin yer aldığını tanımlayan bir açıklama örnekteki gibi yazılabilir.

Örnek Kategori SEO

Ana kategori ve Alt kategorileri eklerken de kategorinin içeriğine uygun olarak açıklamaları eklemeliyiz.

anakategoriseo

Ana kategori televizyonlar olduğundan televizyonlara yönelik daha genel bir açıklama eklerken, alt kategoride led tvlere yönelik bir başlık ve açıklama ekledik.

altkategoriseo

Örnek Ürün SEO

Ürünü eklerken, ürün adı, ürün detaylı bilgi bölümü ve yine ürüne özel seo bölümündeki başlık ve açıklama bölümlerini doldurmalıyız. Ürün adı ürünü tanımlayacak şekilde olmalıdır. Ürün detayları kendi cümlelerimizle eklediğimiz özgün içeriklerden oluşmalıdır ve ürüne özel seo bölümünde de tamamlayıcı bir başlık ile açıklama eklenmelidir.

urunseo

Eklediğimiz ürüne site önizleme bölümünden inceleyelim.

urundetay

Ürün bilgileri bölümünde ürünün teknik özelliklerini ayrı bir tab da ekleyebilirsiniz. Ürün detayları bölümünde yazılan ürün açıklamaları başka bir sitede olmayan kendi cümlelerimizle ürünü anlatan, ürünün özelliklerinden bahseden şekilde olmalıdır.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Örnek SEO Çalışması

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular