Mozilla Thunderbird Kurulumu

Müşteri Menüsü
Mozilla Thunderbird programı ücretsiz olarak http://www.mozilla.org/tr/thunderbird/ adresinden erişebileceğiniz, Microsoft Outlook gibi, mail okumak ve mail göndermek için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Resmi sitesinden Türkçe olarak indirebilirsiniz.
 
Bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin ardından Mozilla Thunderbird programını çalıştırın ve karşınıza gelen ekranda Yeni Hesap Aç bağlantısına tıklayın.


Karşınıza gelen ekranda İsminiz alanına gönderdiğiniz maillerde gönderen olarak görünmesini istediğiniz isminizi yazınız. E-posta adresi alanına mail hesabınızın adresini ve Parola alanına da mail hesabınızın şifresini yazınız. Mail hesabınızı kontrol ederken parolanızın tekrar sorulmaması için Parolayı hatırla seçeneğini seçerek İleri butonuna tıklayınız.


Mail sunucunuzun ayarları otomatik olarak Mozilla Thunderbird tarafından tanımlanmaktadır.


Ardından otomatik tanımlanan değerlerden POP3 değerini seçmeniz ve ardından sol alttaki Elle Yapılandırma butonuna tıklamanız gerekir.
 
Mail sunucu ayarlarınızın ekrana geldiği alanda üstteki ekran görüntüsündeki gibi kullanıcı adı kısmında mail adresinizin olduğuna emin olun. Ardından Hesap yarat butonuna tıklayabilirsiniz. Mozilla Thunderbird sitenizin güvenlik sertifikasını tanımlayamaz ise Güvenlik ayrıcalığı tanı ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranda Güvenlik ayrıcalığını doğrula butonuna tıklayınız.

Daha sonra karşınıza gelen Mozilla Thunderbird ekranında Postaları indir menü öğesine tıklayınız. Sol bölümde bulunan Gelen klasörü öğesine tıklayarak mail hesabınıza gelen maillerinizi görebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Mozilla Thunderbird Kurulumu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular