Mng Kargo Entegrasyonu

Müşteri Menüsü
Mng kargo entegrasyonu pakete dahil bir özellik değildir. Detaylı bilgi için Eticaret Çözüm Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Mng kargo ile yapılan siparişlerde, gönderi verileri online olarak Mng sistemine aktarılarak, şube tarafından işleme alındıktan sonra kargo takibi yapılabilecektir. Entegrasyon kullanımına başlayabilmek için öncelikle, çalıştığınız Mng kargo şubesiyle iletişime geçerek entegrasyon için kullanılacak kullanıcı adı ve şifrenizi almanız gerekmektedir.

Aldığınız bilgileri Siparişler > Kargo Firmaları > Mng Kargo Entegrasyonu bölümünden ekleyerek durumunu aktif olarak kaydetmelisiniz.

mng1

Barkod oluşturma

Siparişler bölümünden sipariş durumunu kargoya verildi olarak değiştirdiğinizde, barkod oluşacaktır. Kargo bilgisi yazdır butonuna tıkladığınızda barkod oluştuğunu görebilirsiniz ve bu sayfanın çıktısını alarak gönderinizin üzerine yapıştırabilirsiniz.
mng2

Kargo takip adresi oluşturma

Siparişler bölümünde kargoya verildi yaptıktan sonra kargo takip numaraları butonuna tıklamalısınız.

mng3

Açılan pencerede Kargo Takip Adresi Getir butonuna tıkladığınızda şubeniz tarafından henüz işleme alınmamışsa "Kargo henüz işlem görmemiş" mesajı görünecektir.
mng4

Bu aşamada müşterinize henüz kargoya verildi maili gitmemiş olacaktır. Bir süre sonra tekrar işlem deneyebilirsiniz.

Kargo işleme alındığında ise Kargo Takip Adresi Getir butonuna tıkladığınızda bu satırda ilgili gönderi için özel oluşan kargo takip linki görünecektir. Bu linki yeni br sekmede açarak kargo durumunu görüntüleyebilirsiniz. Bu aşamada müşterinize kargoya verildi maili gidecektir. Giden mail içinde kargo takip adresi de yer alacaktır.
mng5

Takip numaralarının toplu olarak alınması

Kargoya teslim etme işleminden sonra günlük olarak takip numarası olmayan siparişleri listeleyebilir ve çoklu olarak takip numaralarının alınmasını sağlayabilirsiniz.
mng8

Arama bölümünde sipariş durumu kargoya verildi olarak ve Mng Kargo Takip Numarası Olmayanları Listele seçeneğini işarteleyerek arama yaptıktan sonra, Mng Kargo Takip Numaralarını Getir butonuna tıkladığınızda, takip numarası olmayan tüm siparişler için eğer işlem gördüyse takip kodu eklenmiş olacaktır. Bir önceki aşamada her sipariş için tek tek yapılan işlemi bu sayade toplu olarak yapabilirsiniz.

Site üzerinden kargo takibi

Üyeleriniz hesabım bölümünde yer alan siparişlerim bölümünde kargo işlem görmüşse kargom nerede butonu görünecektir.
mng6

Bu butona tıklanıldığında Mng kargo takibi sayfasında ilgili gönderinin durumu görüntülenecektir.

mng7

Kargo takibi yapılabilmesi için ek ayarlar bölümünde kargo takip modülü aktif olması gereklidir. Kargo takip linki http://www.siteadresi.com/index.php?do=members/shippinginQuiry üzerinden de takip numarası yazılarak kargo takibi yapılabilir.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Mng Kargo Entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular