Maillerimi Nasıl Başka Maile Yönlendirebilirim?

Yönetim paneliniz üzerinden açmış olduğunuz maili farklı maillere de yönlendirmek isteyebilirsiniz. Bu talep genellikle sipariş mailleri yada iletişim formu gibi formların gelen mail adresinin birden çok kişiye tanımlanmasında ihtiyaç duyulmaktadır. Örnek olarak Ayarlar >> Tanımlamalar bölümündeki sipariş maili alanına tek bir mail adresi yazılabilir ve gelen sipariş mailleri bu adrese gelmektedir. Bu mailin birden çok kişiye gitmesini istiyorsanız bu alana yazılan mail adresine gelen maillerin farklı mail adreslerine de gelmesi için webmail üzerinden yönlendirme yapabilirsiniz.

webmail adresine giriş adresi mail.siteadresiniz.com dur.

Sitemizin adresi www.ideasoftegitim.com olsun giriş adresimiz de mail.ideasoftegitim.com olacaktır.

webmail-1

Yönlendirme yapmak istediğimiz mail adresi ve şifre bilgisini yazdıktan sonra login butonuna tıklayarak giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra Ayarlar >> Mail Forwarding menüsüne giriş yapalım.

webmail-2

Yaptığımız işlemin aktif olması için Enabled seçeneğini işaretlenmiş olması gerekir. Mailin bir kopyasının bu mail kutusunda da kalması için de Keep local copy seçeneği de işaretli olmalıdır. Forwarding Recipients bölümüne yönlendirilecek mail adresleri alt alta yazılmalıdır. Örnekte bu alana 3 adet mail adresi yazılmış görünüyor. Giriş yapmış olduğumuz bilgi@ideasoftegitim.com mail adresine iletilen her mail bu 3 mail adresine de gitmiş olacaktır.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Maillerimi Nasıl Başka Maile Yönlendirebilirim?

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları