Mail Order Hesapları

Müşteri Menüsü
Sitenizde kullanmak istediğiniz Mail Order pos ayarlarınızı düzenleyebildiğiniz, vade farkı oranlarınızı girebildiğiniz bölümdür.

Mail Order Nedir? 

Mail Order ile verilen bir sipariş, Sanal Pos gibi otomatik onaylanmaz. Müşterinizin girdiği kart bilgileri sizin mail adresinize gelir. (Ayarlar >> Tanımlamalar >> Sipariş Maili alanında yazılı adrese gelir.) Sistemde kesinlikle kredi kartı bilgileri tutulmaz. Ardından mail adresinize gelen kart bilgileri ile pos cihazınız üzerinden sizler çekim yapmalısınız. Siz çekim yapmadıkça, siparişin bedelini tahsis etmemişsiniz demektir. Bu işlem ile birlikte müşterinizden bir mail order formu almalısınız. Müşterinizin kart bilgileri üzerinden sizler çekim yaptığınız için, imzalanmış bir mail order formu almadığınız sürece herhangi olumsuz bir durumda mağdur olabilirsiniz.
 
Her bankanın yanında o mail order hesabını aktifleştirme, ana pos olarak işaretleme, düzenleme ve taşıma için butonlar bulunmaktadır.
 
 
Mail Order ayarları bölümünde bulunan  simgeli mavi buton ile o bankanın mail order hesabını aktif veya pasif hale getirebilirsiniz. Kırmızı  simgeli buton ise, ana pos değeridir.
 
Örnek olarak ekran görüntüsünde Garanti bankası ve Akbank mail order hesapları aktiftir ancak Garanti bankası kırmızı buton ile ana pos yapılmıştır. Müşteriniz Garanti bankası haricinde bir mail order hesabı kullanmak ister ise, kırmızı buton ile Garanti bankasını ana pos seçtiğiniz için, Finansbank kartıyla da işlem yapsa garanti bankasından tek çekim olarak işlem yapabilmesini sağlar. Ana pos olarak Akbank seçilseydi, diğer bankaların kartıyla akbank üzerinden tek çekim yapılabilecekti.
 
Yani Kırmızı ile işaretlenen mail order pos yapısı, anlaşmanızın bulunmadığı banka kartlarının tek ödeme ile alınacağı bankanın belirlenmesi için kullanılmaktadır. 
 
Bir bankanın mail order posuna sahipseniz yanındaki  simgeli düzenleme butonu ile o bankaya ait kredi kartı komisyon oranlarınızı girmeniz gerekmektedir. 
 
Minumum Taksit Tutarı: Bura yazılan fiyata ulaşılmadan taksit yapılamayacak tek çekim üzerinden işlem tamamlanacaktır.
 
Oranlar: Pos cihazınızın bağlı olduğu bankanızın komisyon oranlarını gireceğiniz alandır. Ondalık için nokta kullanılmalı, virgül kullanılmamalıdır.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Mail Order Hesapları

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular