Kullanıcı Rolleri

Müşteri Menüsü
Bir kullanıcı yönetim paneline giriş yapabilsin ancak her işlemi yapmasın ve belirli yetkilendirme sınırları dahilinde sistemi kullanabilsin istiyorsanız, buraya tıklayarak, hazırladığımız eğitim video içeriğini izlemenizi rica ederiz.
 
Oluşturacağınız kullanıcı grupları için yetki sınırlandırması yapmak istiyorsanız, bu menüden bir Kullanıcı Rol tanımlaması oluşturmalı ardından bu rolü bir Kullanıcı Grubuna atamalısınız. Yeni bir Kullanıcı Rolü oluşturmak için Ekle butonuna tıklayınız.
 
Ekran görüntüsünde Sipariş Yöneticisi isminde bir Rol eklendiğini görebilirsiniz. Oluşturulan Kullanıcı Rolünün hangi yetkilere sahip olacağını düzenlemek için sağ tarafındaki simgeli Rol İzinlerini Düzenleme butonuna tıklayınız.
 
Ekran görüntüsünde dikkat edeceğiniz gibi Katalog Yönetimi sekmesinin yanındaki seçim kutusuna basarak alt özellikler açıldıktan sonra, sadece Ürün Yönetimi ve Sipariş Yönetimi özelliklerine Görüntüleme, Ekleme ve Düzenleme yetkileri verilmiş Silme Yetkisi verilmemiştir. Herhangi bir kaydetme butonu yoktur, butonları işaretlediğiniz zaman izinler kaydedilmektedir.
 

Burada dikkat edilmesi gereken ana rol başlığında ki butonlara tıklandığında  alt başlıkların tümüne izin verilmiş olmaktadır. Örneğin aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi katalog yönetimde sadece ana başlıktaki izin butonlarını işaretlersek alt menülerdeki her alana erişim sağlanabilecektir.
 
Oluşturulan bir rolü düzenlemek için  simgeli düzenleme butonuna, o rolü tamamen silmek için ise   simgeli sil butonuna basabilirsiniz.
 
Oluşturduğunuz bu kullanıcı rolünü bir kullanıcı grubuna atamalısınız. Kullanıcı grubu ile ilgili hazırlanan yardım sayfası için buraya tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Kullanıcı Rolleri

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular