Kullanıcı Grupları

Müşteri Menüsü
Bir kullanıcı yönetim paneline giriş yapabilsin ancak her işlemi yapmasın ve belirli yetkilendirme sınırları dahilinde sistemi kullanabilsin istiyorsanız, buraya tıklayarak, hazırladığımız eğitim video içeriğini izlemenizi rica ederiz.
 
Eklediğiniz kullanıcıları belli gruplar altında toplayabilir ve gruba özel yetkilendirme yapabilirsiniz. Siteniz ilk kurulduğunda otomatik olarak 3 adet kullanıcı grubu sitenizde hazır bir şekilde bulunmaktadır. Bu gruplar: Yönetici, Kullanıcılar ve Geneldir. Bu gruplar sabittir ve silinemezler.
 

Eğer yeni bir üye grubu oluşturmak istiyorsanız Ekle butonuna basarak oluşturabilirsiniz.
 

Kullanıcı Rolleri olarak standart rol olan Administrator rolü çıkacaktır. Bu üye grubuna dahil olan bir kişi daha kısıtlı bir yetkide olmasını istiyorsanız özel bir Kullanıcı Rolü oluşturmalısınız.
 
Kullanıcı Rolü oluşturma ile ilgili yardım sayfamız için buraya tıklayınız.
 
Kullanıcı rolü oluşturduktan sonra Administrator rolünün altında yeni oluşturduğunuz rolü görebilir ve üye grubunuz için seçebilirsiniz. O üye grubuna dahil olan bir kişi artık seçtiğiniz rol içindeki izinleri kullanarak işlem yapabilecektir.
 
Bir üye grubu için tüm ayarlarını daha sonradan düzenlemek için  simgeli düzenleme butonuna, o grubu tamamen silmek için ise   simgeli sil butonuna basabilirsiniz.
 
Oluşturduğunuz kullanıcı grubunu bir kullanıcıya atamalısınız. Bir kullanıcı oluşturmak ile ilgili hazırladığımız yardım sayfası için buraya tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Kullanıcı Grupları

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular