Index Grup Entegrasyonları Kullanımı

Müşteri Menüsü
Index Grup bünyesinde yer alan Neotech, Datagate, Despec, Netex entegrasyonlarını kullanıyorsanız, bu entegrasyonlar içerisinde diğer entegrasyonlardan farklı olan özel fiyat değerlerini sisteminize aktarılabilmesi için bayi kodunuza göre düzenleme yapmanız gereken alanlar bulunur.

 
Ekran görüntüsündeki gibi, Cari Kod alanına, Index Grup firmasından size özel olarak verilen bayi kodunuz yazılmalı ve kaydet butonuna basılmalıdır. Ardından entegrasyonu çalıştırmadan önce her zaman sağ tarafında bulunan Dosya Güncelle butonuna basılmalıdır. Böylece sizin bayi kodunuza özel olarak sunulan size özel fiyatların iletildiği XML dosyası sisteminize indirilecektir.

Dosya Güncelle Butonuna Basıldığında Hata Alıyorum

Aldığınız olası hatalar şu şekilde olabilir;
XML Bilgilerine Ulaşılamadı!: Bayi kodunuzu yanlış yazmış olabilirsiniz veya bayi kodunuza ait xml bağlantı hizmeti Index Grup tarafından iptal edilmiş olabilir.
Kayıtlı Olmayan IP Adresi!: Bayi kodunuza ait, Index Grup tarafından özel olarak verilen xml dosyası dışarıya kapalıdır. İsteyen bir kişi bu verilere ulaşamaz, bu nedenle dosyayı güncelle butonuna basıldığında başarılı bir şekilde sisteme bu xml dosyasının indirilebilmesi için sitenin ip adresinin, Index Grup firmasına tanımlatılması gerekir. Teknik destek talebi oluşturarak sitenizin ip adresini talep ettikten sonra iletilecek ip adresini, Index Grup firmasına iletmelisiniz.
 
Eğer sitenizin ip adresini Index Grup firmasına tanımlatmışsanız ve bayi kodunuza ait bir xml verisi var ise başarıyla sitenizde bu xml verisi indirilebilecektir. Ardından entegrasyonu çalıştırabilirsiniz.
 
Standart bir entegrasyonun nasıl çalıştırılacağı hakkında hazırladığımız yardım sayfası için buraya tıklayınız. 

Şu anda okuduğunuz makale

  • Index Grup Entegrasyonları Kullanımı

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular