İlk defa sipariş aldım, ne yapmam gerekiyor?

Eğer sitenizden ilk defa sipariş alıyorsanız, hemen yönetim panelinizden Siparişler sekmesine giriş yapın. Karşınıza siparişi veren kişinin Adı soyadı, hangi yöntemi kullanarak sipariş verdiği, sipariş tarihi, tutarı gibi bilgiler gelecektir.
 
Müşteriniz hangi ödeme yöntemi ile siparişi vermişse hemen ödemenin alındığına emin olun. Havale ile bir sipariş verilmişse, siparişin sağ tarafındaki sipariş detayları butonuna tıklayarak o siparişin hangi bankaya havale yapıldığını görebilirsiniz. Fakat o bankaya ücret yatmamış da olabilir, müşteriniz havale ücretini göndermemiş olabilir. Bu nedenle ilgili banka hesabınıza giriş yaparak ödemenin geldiğine emin olun. Eğer sanal pos kullanılarak ödeme yapılmış ise, hangi bankanın sanal pos hesabını kullanıyorsanız o bankanın size özel olarak vermiş olduğu pos yönetim sayfasına giriş yaparak ödemenin geldiğini kontrol edin. Ardından sipariş bilgileri butonu ile hangi ürünün alındığını kontrol edin ve teslimat bilgileri butonuna basarak da siparişi veren kişinin iletişim ve adres bilgilerini alın.
 
Artık ürünleri kargoya verebilirsiniz. Sipariş durumunu kargoya verildi olarak işaretleyebilir ve kargo takip numarasını girebilirsiniz.
 
Bir siparişin yönetiminin nasıl yapılabileceği ile ilgili eğitim video sayfası için buraya tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • İlk defa sipariş aldım, ne yapmam gerekiyor?

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları