Hepsiburada entegrasyonu

Hepsiburada kısa bir süre önce entegrasyon altyapılarında sistemsel değişiklikler gerçekleştirdi. Biz de hiç vakit kaybetmeden ürünlerinizi Hepsiburada'da yer alan mağazalarınıza aktarmanızı sağlayan Ürün Aktarım Uygulamamızı güncelledik ve admin panelinizde yer alan App Store'da yayına aldık. Üstelik işinizi daha da kolaylaştıracak yeni özelliklerle birlikte!

Yeni uygulamamızı kullanmaya başlayarak, Hepsiburada tarafından yayınlanan sistemsel değişiklikler sebebiyle 31 Mart 2021 tarihi sonrası desteklenmeyecek olan mevcut entegrasyon altyapısından yeni entegrasyon altyapısına geçiş sağlayabilirsiniz.

Hepsiburada de ürünleri satışa sunmak için kullanabileceğiniz uygulamadır. Ürünleri Hepsiburada mağazanıza aktarabilir ve güncellemeleri yaparak sitedeki bilgileriyle Hepsiburada bilgilerini eşleştirebilirsiniz. Uygulamaya Entegrasyonlar > App Store menüsünden ulaşabiliriz.

Yükle butonuna tıkladığımızda hepsiburada merchant ID bilgisi istenecektir. Eğer daha önce hepsiburada entegrasyonu kullanıyorsanız aynı bilgileri buraya da ekleyebilirsiniz. İlk kez kullanıyorsanız bu bilgi hepsiburada tarafından mail ile gelmiş olmalıdır. 

Fiyat ayarları bölümünde hepsibuaradaya göndereceğiniz fiyatı seçmelisiniz Fiyat1 ila fiyat 5 arasında ürünlere eklediğiniz istediğiniz fiyatı gönderebilirsiniz. Belirdiğiniz fiyat üzerinden oran yada + - seçeneklerini seçerek fiyatı değiştirerek de gönderebilirsiniz.Örnek olarak fiyat3 değerini seçtiniz ama bu fiyat üzerinde %15'lik bir artış yaparak göndermek istiyorsunuz;

Çarp 1.15 seçerek kaydedeblirsiniz.

Kargo gönderim süresi hepsiburada tarafında ürünleri siparişten sonra kaç gün içinde kargoya vereceğinizi belirleyeceğiniz alandır. Bilgileri ekledikten sonra Giriş Yap butonuna tıklıyoruz.

Kategori Eşleştirme

Sitenizdeki kategorilerle hepsiburada sitesindeki kategorileri eşleştirmeniz gerekmektedir. Eşleştirme yapılmayan ürünler aktarılmayacaktır. Eşleştirme menüsünden "kategori eşleştirmesi ekle" bağlantısıyla eşleştirmelere başlayabiliriz

Burada dikkat etmemiz gereken en alt kategoriye göre, hepsiburada daki doğru kategoriyi bulup eşleştirme yapmaktadır. Kategori seçimi yapıp eşleştir butonuna ardındna kaydet butonuna tıklıyoruz.

Hangi ürünlerin aktarılacağını belirleme

Eşleştirilen kategorilerin yanında yer alan ürünler bağlantısına tıklıyoruz.

Açılan sayfada bu kategoride yer alan ürünler yer alcaktır. hepsiburada mağazasına aktarılmasını istediğimiz ürünleri buradan aktif yapabiliriz.

Ürün Özellik Eşleştirme

Ürünlerin yanında yer alan özellik eşleştirme bağlantısına tıklayarak hepsiburada tarafından zorunlu olan özellikleri eşleştirebiliriz.

Özellik eşleştirmesini toplu ekleme


Bir kategorideki ürünler benzer özelliklere sahip olabilirler. Örneğin zorunlu özellik markadır ve birden çok ürünümüz aynı markaya sahip olabilir. Her üründe bu işlemi ayrı ayrı yapmak yerine toplu seçim yaparak özellik eşleştirmesi yapabiliriz.

Seçim yapıp özellik eşleştirmesine tıklayarak yapacağımız eşleştirme seçilen her ürün için geçerli olacaktır.

Ürünleri aktarma ve güncelleme

Eşleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra ürünleri aktarma işlemine geçebiliriz.

Katalog aktar butonu ile ürünler hepsiburada paneline aktarılır. Aktarım tamamlandıktan sonra fiyat / stok güncelle butonu ile ürünlerin fiyat ve stoklarının da güncellemesi yapılmalıdır. 

Aktarım tamamlandığında Katalog Aktarım Raporu ve Fiyat-Stok Hata kayıtları  raporunu indirerek hatalı ürün varsa bunlar görülerek gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Hepsiburada entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular