Google Adwords Reklam Türleri

Müşteri Menüsü
Google Adwords Google'ın sunmuş olduğu internet reklamcılığı programıdır. E-ticaret siteleri içinde Google Adwords oldukça önemli bir reklam hizmetidir. Kullanıcıların aradığı kelimelerle, sitenizin reklamı için kullanmış olduğunuz anahtar kelimeleri eşleştirerek arama sonuçlarında reklamlarınız gösterilir.
 
Reklamlarınızı metin reklam, görüntülü reklam, video reklam, alışveriş reklamları, uygulama reklamları ve telefon araması yaptıran reklam gibi farklı reklam biçimleriyle verebilirsiniz.
Aşağıdaki tabloda kampanya türleriyle kullanılabilecek reklam biçimlerini inceleyebilirsiniz.
adwords-1

Metin Reklam

Metin reklamlar, ürünlerinizi Google ağında tanıtmak için kullanabileceğiniz bir reklam biçimidir. Google arama sonuçlarında, Google Arama İş Ortakları sayfalarında görüntülenebilir.
Metin Reklam Örneği
adwords-2
Detaylı bilgi için Google Support bölümünde yer alan metin reklamlarla ilgili yardım sayfasını ziyaret edebiirsiniz.

Görüntülü Reklam

Google Görüntülü Reklam Ağı, internet üzerinden farklı reklam biçimleriyle iletişim kurmanıza olanak tanır. Kullanıcıların farklı web sitelerinde gezinirken, bir video izlerken veya mobil uygulama kullanırken ulaşmanızı sağlar.
Görüntülü Reklam Örnekleri
adwords-6 adwords-5
Google'ın Görüntülü reklamlar için belirlediği belli banner ölçüleri vardır görüntülü reklam hazırlığınızı yaparken bu standart ölçülere göre reklam bannerları hazırlayabilirsiniz.
Detaylı bilgi için Google Support bölümünde yer alan görüntülü reklamlarla ilgili yardım sayfasını ziyaret edebiirsiniz.

Video Reklamlar

Video reklam biçimleriyle kitlelerin video izlerken vşdeoların içinde izleyebildiklri reklamlardır. İzleyiciler reklamın 5 saniyesinden sonra reklamı kapatabilir. Oluşturacağınız video reklamlarının en az 12 saniye olamsı önerilir.
Video Reklam Örneği
adwords-7
Detaylı bilgi için Google Support bölümünde yer alan video reklamlarla ilgili yardım sayfasını ziyaret edebiirsiniz.

Alışveriş Reklamları

Sitenizde yer alan belirli ürünlerle ilgili resim ve ayrıntılı bilgiler içerir. Google arama sonuçlarında diğer metin reklamlarından ayrı olarak kendi kutucuklarında görüntülenir. Alışveriş reklamı oluşturmak için Google Merchant Center üzerinden ürünlerinizi XML ile aktarabilir ve Adwords alışveriş reklamları hazırlayabilirsiniz.
Alışveriş Reklamı Örneği
adwords-8
Detaylı bilgi için Google Support bölümünde yer alan alışveriş reklamlarla ilgili yardım sayfasını ziyaret edebiirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Google Adwords Reklam Türleri

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular