Gittigidiyor Entegrasyonu

Müşteri Menüsü

Gittigidiyor Entegrasyonu

Ürünlerinizi GittiGidiyor üzerinde satışa sunmak için bu entegrasyonu kullanabilirsiniz. GittiGidiyor entegrasyon modülü Platinium pakete dahil bir modüldür. Diğer paketlerde ek modül olarak paketlere eklenebilmektedir.
 
Gittigidiyor.com'a aktardığınız ürünlerin alışveriş reklamlarında yayınlanması için GTIN kodları olmasını zorunlu tutmaktadır. GTIN ticari ürünleri tanımlmak için kullanılan 8 ila 13 haneden oluşan kodlardır. Ürünlerinize eklediğiniz barkod kodları GTIN olarak gönderilmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için gittigidiyor bilgi merkezi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Gittigidiyor erişim bilgilerinin eklenmesi

Entegrasyonlar >> GittiGidiyor Entegrasyonu bölümüne geldiğimizde GittiGidiyor Erişim Bilgileri bölümünde yer alan RoleName, RolePass, ApiKey, SecretKey bilgileri GittiGidiyor tarafından alacağınız bilgilerdir. RoleName ve RolePass bilgisi gittigidiyor taraından mail ile gönderilmektedir. Api Key ve Secret Key bilgisi ise gittigidiyor panelinden alacağınız bilgilerdir. Bilgileri yazarak kaydet butonuna tıklamalıyız.
 
gittigidiyor1
 
Bilgileri yazıp kaydettikten sonra şehir seçimini de bulunduğunuz ile göre seçip tekrar kaydet butonuna tıklamalıyız.
 

Gittigidiyor panelinden API bilgilerinin alınması

Gittigidiyor üye giriş bilgleriniz ile dev.gittigidiyor.com adresine giriş yaparak API Anhatraları menüsüne tıklayın.
gittigdiyorapi-1

Açılan sayfada Yeni API Anahtarı almak için tıklayın bölmüne tıklayın.
gittigdiyorapi-2

Açılan bölümde Uygulma Adı ve Açıklaması bölümüne firma adınızı yazabilirsiniz. Servis Erişim Tipi Kurumsal, Uygulama Tipi ise WEb olarak seçilmelidir.
ggapi2

Gönder butonuna tıkladığınızda Api Key ve Secret Key bilgileri oluşacaktır bu bilgileri kopyalayarak yönetim panelinizdeki ilgili alanlara ekleyebilirsiniz.
ggapi3

GittiGidiyor Şablonları

GittiGidiyor gönderimleri için bir gönderim şablonu belirlemeliyiz. GittiGidiyor Şablonları bölümünden ekle butonuna tıklayarak şablon oluşturabiliriz. Şablon birden çok oluşturulabilir ve farklı kategoriler için oluşturduğumuz şablonlardan biri seçilebilir.
 
gittigidiyor3
 
Şablon içindeki detayları inceleyim
 • Şablon İsmi: Şablon adı sadece sizin görebileceğiniz bir alandır kategorilere özel olarak bir isim belirlenebilir.
 • Alt Başlık: GittiGidiyorda ürünün detay sayfasında ürün adının altında görünecek olan başlıktır. Genel bir alt başlık belirleyebileceğiniz gibi farklı şablonlar için kategorilere özel başlıklarda belirlenebilir.
 • Satış Fiyatı: Ürün fiyatı olarak Fiyat 1 ila Fiyat 5 arasında istediğiniz bir fiyatı GittiGidiyora aktarılacak ürünler için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz fiyat üzerinden yüzde yada artır/azalt seçenekleriyle fiyatı değiştirerek de iletebilirsiniz.
 • İndirim Oranı: Gönderdiğiniz fiyat üzerinden bir indirim tanımlamak istiyorsanız %olarak indirim oranını yazabilirsiniz.
 • Kargo Şirketi: GittiGidiyor için tanımlı olan Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Mng Kargo, Ptt Kargo yada Ups Kargo seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
 • Gönderim Alanı: Tüm Türkiye yada Şehiriçi seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
 • Kargo ücretini kim Ödeyecek: Alıcı öder yada satıcı öder seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaksa satıcı öde seçebilir ve kargo ücreti bölümlerini boş bırakabilirsiniz. Alıcı öder seçilmesi durumunda kargo ücretlerini belirtmelisiniz.
 • Kargo Ücreti (Şehir içi): Şehir içi gönderimlerinizde uygulanacak kargo ücretini belirleyebilirsiniz.
 • Kargo Ücreti (Tüm Türkiye): Şehir dışı için sabit kargo ücretini belirleyebilirsiniz.
 • Ne zaman kargoya teslim edeceksiniz? :aynı gün, ertesi gün, 3 gün içinde seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
 • Kargolama Saati: Siparişlerinizi kargoya verdiğiniz saati belirtmelisiniz.
 

Kategori Eşleştirme

Sitenizdeki kategorilerle Gittigidiyor da ki kategorileri eşleştirmeniz gerekmektedir. Eşleştirme yapılmayan ürünler aktarılmayacaktır. Kategori eşleştirme sihirbazı butonuna tıklayarak başlayabiliriz.
 
gittigidiyor4
 
Kategori eşleştirme sihirbazına giriş yaptığımızda ekle butonuna tıklayarak her kategori için eşleştirme yapabiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken en alt kategoriye göre eşleştirme yapmalıdır.
 
gittigidiyor5
 
Sitede yer alan kategoriler gittigidiyor da en uygun kategori bularak eşleştirmeliyiz ve hazırladığımız şablonlardan birini bu kategori için atamalıyız.
 

Hangi ürünlerin aktarılacağını belirleme

 
Sitedeki ürünlerin hangilerinin gittigidiyor mağazasına aktarılacağını belirlemek için ürün bazlı olarak, ürün detaylı düzenleme bölümüne giriş yaparak diğer sekmesinde yer alan gittigidiyor entegrasyonu butonunu işaretlemeliyiz. Sadece işaretlenen ürünler aktarıma dahil olacaktır.
 
gittigidiyor6
 

Çoklu ürün güncelleme ile ürünlerin belirlenmesi

Ürünler >> Çoklu Ürün Güncelleme >> Kategori Tabanlı Güncelleme Bölümünden istenilen kategori marka seçimi yapıldıktan sonra (tüm ürünleri göndermek için kategori ->Tümü , Marka-> Tümü olarak seçilebilir) gittigidiyor entegrasyonu kullanımı seçeneğinin başındaki kutucuk işaretlenerek evet seçip kaydedebilirsiniz. Seçtiğiniz kategori ve markadaki tüm ürünlerde gittigidiyor entegrasyon seçimi aktif olacaktır.
 
gittigidiyor7

Ürün Özellik Eşleştirme

"Kategori Eşleştirme Sihirbazı" butonuna tekrar tıklayarak eşleştirilmiş kategorilerin yanında yer alan "özellik eşleştirme" butonuna tıkladığınızda GittiGidiyor entegrasyonu aktif edilmiş ürünler listelenecektir.

Açılan sayfada bu kategori içinde yer alan ve GittiGidiyor entegrasyonu evet seçilmiş olan ürünler yer almaktadır. Her bir ürünün yanında yer alan düzenle butonuna tıklandığında o ürün için GittiGidiyor tarafından beklenen özelliklerin listesi açılacaktır. Buradan ürün özelliklerinin seçilmesi gerekecektir.

Ürünlerin aktarımı ve Güncelleme İşlemleri

Entegrasyonlar >> Gittigidiyor Entegrasyonu menüsü altında Gittigidiyor aktarımı bölümünde aktarımı başlat butonuna tıkladığınızda kategori eşleştirmesi yapılmış, GittiGidiyor entegrasyon kullanımı evet olarak işaretlenmiş ve özellik eşleştirmesi yapılmış olan ürünleriniz GittiGidiyor mağzanıza aktarılacaktır. Aktarım tamamlandığında mail olarak bilgilendirme yapılacaktır. Mail, Ayarlar >> Tanımlamalar bölümündeki mail adresinize gelecektir.
 
gittigidiyor8
Ürünlerinizin fiyat ve stoklarının güncellenmesi içinde aktarımı başlat butonuna tıklayarak güncel bilgilerinizin aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Son güncelleme tarihi blümünden de en son ne zaman aktarım yaptığınızı takip edebilirsiniz. Son işlem kaydı butonuna tıklayarak yapılan son aktarımda aktarılmayan ürünler varsa neden aktarılmadığı ile ilgili bilgileri görebilrisiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

 • Gittigidiyor Entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular