Fatura Tasarımı

Müşteri Menüsü
Fatura tasarımına başlamadan önce Fatura modülünün işlevi ve temel ayarları ile ilgili hazırladığımız yardım sayfasını incelemeniz gerekir. İlgili konu anlatım sayfası için buraya tıklayınız.

Fatura Tasarımı Nasıl Yapılır

Fatura tasarlama ekranına girdiğinizde temel olarak 2 alan karşınıza gelir.
  • Özellik Değerleri
  • Fatura Önizleme

Özellik Değerleri

Faturanıza eklemek istediğiniz özellikleri barındıran alandır. Herhangi bir özelliğin üzerine tıkladığınızda o verileri ekrana getiren bir kutucuk karşınıza gelir, bu kutucuğu sağ taraftaki fatura önizleme alanında nerede çıkmasını istiyorsanız oraya sürüklemelisiniz. Üzeri çizgili olan değerler zaten hali hazırda faturanızda kullandığınız özellikleri ifade eder. Tüm kullanabileceğiniz özellikler alt alta listelenmiştir.

Fatura Önizleme

Eklenen özellikler sağ tarafta kutucuklar halinde karşınıza gelir. Gerçek faturanıza baktığınızda ürün bilgileri, kdv değerleri, alıcı bilgileri gibi alanlar nerede ise, ilgili kutucuğu sürükleyip o alana bırakmanız yeterlidir. Kaldırmak istediğiniz bir özellik kutucuğu var ise kırmızı çarpı butonu ile kaldırabilirsiniz.
Tasarımı bitirdikten sonra Fatura Tasarımını Kaydet butonu ile işlemi sonlandırın. 

Tasarlanan Formatta Nasıl Sipariş Çıktısı Alabilirim?

Yönetim panelinizden Siparişler ekranına giriş yapın. Karşınıza tüm siparişler listelenecektir. Hangi siparişi bu tasarıma uygun olacak şekilde çıktısını almak için o siparişin sağ tarafındaki renkli butonlardansimgeli Fatura çıktısı alma butonuna basabilirsiniz. Ayrıca sistem kaç kere o faturanın çıktısını aldığınızı da sizlere söylecektir.
Ekran görüntüsünde 2 fatura çıktısının alındığı belirtilmiştir.
İlgili butona bastığınızda karşınıza fatura tarihi, irsaliye tarihi ve irsaliye numarası yazabileceğiniz alanlar gelecektir. Özel bir tarih kullanılmayacaksa sipariş tarihi fatura tarihiniz olacaktır.
Fatura tarihi olarak özel bir tarih girmek isterseniz girebilir veya hiçbirşey girmeden Oluştur butonuna basarak siparişin kendi verildiği tarihi kullanabilirsiniz.
İnternet tarayıcınızın (Google Chrome, Mozilla Firefox v.s.) popup engelleme ayarı kapalı olmalıdır. Çünkü oluştur butonuna basıldığında bir popup pencere açılacaktır. Tarayıcınız bunu engelliyor ise yazdırma ekranı açılmayacaktır.
Açılacak pencerede Faturayı Yazdır butonu ile artık çıktısını alabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Fatura Tasarımı

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular