Facebook Store Kurulumu

Müşteri Menüsü
Hızla artan kullanıcı sayısı ile ülkemizde Google’dan sonra en çok ziyaret edilen internet sitesi olma özelliğini taşıyan Facebook aynı zamanda ürünleriniz için aktif bir pazar oluşturmaktadır. Ülkemizde 24 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Facebook Google tarafından yakından takip edilmektedir. Facebook kullanıcıları Google tarafından aktif ve bilinçli kullanıcı olarak görülmektedir ve Facebook üzerinden gelen trafik sitenizin popülaritesinin Google tarafından belirlenmesinde önemli bir etkendir. Popüler siteler tercih edilen sitelerdir ve Google tarafından aktif siteler içerisinde sınıflandırılırlar. Bu nedenle Facebook üzerinden sitenize çekeceğiniz her kullanıcı dolaylı olarak sizin Google aramalarında daha üst sıralarda çıkmanıza destek sağlayabilir. Facebook üzerinde internet mağazanız ile ilgili açacağınız bir Facebook Sayfası mağazanızın bilinirliliği ve açısından önem teşkil etmektedir. 

IdeaSoft Facebook Store Uygulaması

 IdeaSoft Facebook Store uygulaması IdeaSoft Akıllı E-ticaret çözümlerini kullanan müşterilerimiz için geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Bu uygulama aracılığı ile Sanal mağazanızdaki ürünlerinizi Facebook sayfanızda "Mağaza” isimli bir sekmede yayınlayabilirsiniz. Facebook sayfanızı ziyaret eden kullanıcılarınız bu sayfa üzerinden ürünlerinizi inceleyebilir, paylaşabilir. Ziyaretçileriniz dilerse facebook sayfanızdan ürünlerinizi sepete atabilir ve siparişin son aşamalarını sanal mağazanızda tamamlayabilir.

Facebook store uygulamasını sayfanıza ekleyebilmek için, Facebook sayfanızın en az 2000 beğeni almış olması gerekmektedir.
Öncelikle bir sayfa oluşturmanız gerekmektedir. Facebook Store uygulaması, var olan bir sayfanızın üzerine eklenebilir. Sayfanızı http://www.facebook.com/pages/create.php?ref_type=sitefooter adresinden Şirket, Kuruluş veya Enstitü seçeneğini tercih ederek ekleyebilirsiniz.
 
 

Sayfanızı oluşturdukdan sonra;
linkine gidin.
 
karşınıza çıkan ekranda Choose Facebook Pages yazan alanın yanına tıklayın ve hangi sayfanıza kurulum yapacaksanız o sayfanızın ismini seçin, Add Page Tab butonuna tıklayarak Sanal Mağazanızı sayfanıza ekleyin.

Bu işlemin ardından sayfanıza geçiş yapmak için;
 
  Ekran görüntüsündeki gibi sağ üst menüden açmış olduğunuz sayfanıza geçiş yapın.
 
 
Sayfanızda Sanal Mağaza diye bir sekme gelmiş olacaktır. Bu sekmeye tıkladığınızda uygulama ayarlarının yapıldığı alan karşınıza gelecektir.
 

Sitenizin adresin www ile başlamak şartıyla girin, Facebook’a giriş yaptığınız mail adresinizi ekleyin. Ardından lisans kodunuzu girin. Lisans kodunuzu yönetim panelinize girdiğiniz zaman, ana sayfanın sağ tarafında Lisans Versiyon bilgileri alanında görebilirsiniz.
 
 
Anasayfaya atadığınız, indirim yaptığınız veya yeni ürün olarak işaretlediğiniz ürünler, hangileri Facebook Store ekranında yayınlansın istiyorsanız onları seçin, son olarak vitrinde gözükecek ürünlerinizin resim boyutunu tercih edin ve Kaydı Tamamla butonuna basın. İşlem başarıyla tamamlandığında şu şekilde bir mesaj alacaksınız.
 
"Kaydınız alınmıştır. Sayfanızı yeniledikten sonra uygulamayı kullanabilirsiniz."
 
Sayfanızı yenileyerek ürünleri görebilirsiniz.

NOT: Sitenizde ürünleriniz ile ilgili değişiklik yaptığınız da Facebook bu değişikliği 48 saat içerisinde sayfanıza ve ürünlerinize yansıtmış olacaktır.

FacebookStore kurulumunuz tamamlandığında Facebook mağazanız aşağıdaki gibi bir görünüm kazanmış olacaktır.

                                    

Müşterileriniz mağazadaki ürünleri aşağıdaki gibi görüntüleyebileceklerdir.
 

Şu anda okuduğunuz makale

  • Facebook Store Kurulumu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular