Domain Yönlendirme

Müşteri Menüsü
Eticaret sitenizi yeni oluşturuyor ve henüz domain (alan adı) yönlendirme yapmadıysanız şuan sitenizi .myideasoft.com uzantılı bir subdomain adresinden kullanıyorsunuz. Sitenizi hazırladıktan sonra kullanmak istediğiniz domain seçimini de yaptıysanız artık domain yönlendirmesi yapabilirsiniz.
Kullanmak istediğiniz alan adının daha önceden satın alınıp alınmadığını kontrolünü ise herhangi bir alan adı sorgulama sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Örnek olarak www.whois.com.tr adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda "kullanımda" yada "müsait" olarak bilgilendirmeyi görebilirsiniz.
Alan adınız IdeaSoft tarafından alınacaksa destek sistemimizden, yazılı olarak kullanmak isetdiğiniz alan adını belirtmeniz yeterli olacaktır. Alan adınız satın alınarak yönlendirme işlemi de tarafımızdan yapılacaktır.(Paket alımınızda 1 adet ücretsiz alan adı hakkınızda bulunmaktadır.)
Alan adı daha önce tarafınızdan satın alınmışsa, aldığınız firma üzerinden yönlendirme işlemini yapmanız gerekmektedir. Dnsleri yönlendirdikten sonra da yine destek sisteminden alan adınızı destek ekibimize ileterek değişikliği talep etmeniz gerekmektedir.
Yönlendirme yapmanız gereken Dns(nameserver) bilgileri;
ns31.myideasoft.com
ns32.myideasoft.com
olmalıdır.
Domain yönlendirme işleminizin ardından ortalama 2/24 saat arasında yönlendirmenin tamamlanması sürebilmektedir. Bu süre içinde ara ara tarayıcı geçmişi temizleyerek (klavye kısa yolu Ctrl+Shift+Delete) sitenizi kontrol edebilirsiniz.
Domainizi yönlendirdikten sonra siteniz belirlediğiniz domain üzerinden açılacaktır ancak yönetim paneli adresiniz değişmeyecektir. .myideasoft.com subdomaini ile açılmaya devam edecektir. Yönetim paneli adresleri değişmemektedir herzaman .myideasoft.com subdomaini ile açılmaktadır. Örneğin site ilk kurulduğunda ideasoftdestek.myideasoft.com ise domaini değiştirsenizde yönetim paneli bu şekilde açılmaya devam edecektir.

Redirect Yönlendirme

Farklı bir domain adresinizi daha sitenize yönlendirmek istiyorsanız bu işlem için domain aldığınız firma üzerinden redirect yönlendirme yapmalısınız.
Bir örnek üzerinden açıklayalım;
Sitemizde kullandığımız ana domain adresimiz "www.ideasoftdestek.com" olsun, daha önceden satın almış olduğumuz "www.ideasoftdestek.net" adresini de com adresimize yönlendirme yapabiliriz bu işlem domain firması üzerinden yapılmaktadır. Yönlendirme yapıldığında adres satırına www.ideasoftdestek.net yazıldığında, www.ideasoftdestek.com adresimize yönlenecek ve bu sitenin içeriği görülecektir.
Kullandığınız ana domaini değiştirmek için ise burayı tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Domain Yönlendirme

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular