Dijital Pazarlama Nedir?

Müşteri Menüsü
Dijital pazarlama, bilgisayar, tablet cep telefonu gibi elektronik ortamlarda ürün yada hizmetlerin tanıtıldığı pazarlama aracıdır. Dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamayla karşılaştırırsak, yapılan işlemlerin performansını daha doğru ölçmek mümkün olmaktadır.
Günümüzde nüfusun %50sinin internet kullanıcısı olduğunu düşünürsek e-ticaret ve mobil pazarlama da satış tekniklerinde önem kazanmakta. Dijital pazarlama yöntemleri ile birden fazla kanalı kullanarak marka bilinirliğini artırabilir ve satış potensiyelinizi yükseltebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Yöntemleri

Sosyal medya ağları da dijital pazarlama stretejilerinde büyük önem kazanıyor günümüzde. Twitter, Facebook ve Linkedin başta olmak üzere kullanıcı sayısı fazla olan sosyal ağlar marka bilirliğini artırmak ve ziyaretlerin satışa dönüşümde etkin olarak kullanılmaktadır. Youtube dünyanın başta gelen video izleme kanalı olarak görülmektedir bu nedenle youtube üzerinden yapılacak çalışmalar da önem kazanmaktadır. E-posta ile pazarlama da hedefe direk ulaştığından birebir pazarlamada etkin yollardan biridir. Kampanya e-postaları, kişiye özel ürün teklifleri, e-bülten gönderimi gibi içerikler e-posta yoluyla sağlanabilir.

Dijital Pazarlama Değerlendirilmesi

Dijital pazarlamada geri dönüşümleri ölçmek ve değerlendirmek büyük önem taşır. Hangi yöntemi seçerseniz seçin geri dönüşümler olumlu gitmediğinde yaptığınız adımları tekrar gözden geçirip belki farklı bir kanala yoğunlaşmak isteyebilirsiniz. Doğru ürünle, doğru kampanya ile ve doğru platformda yoğunlaşmak geri dönüşleri de artıracaktır.

Faydalı bilgiler bulabileceğiniz pazarlama stretijeri için ipuçlarından yaralanabileceğiniz güncel paylaşımlarımızın olduğu eticaret.com/blog sayfamızı da ziyeret etmenizi öneririz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Dijital Pazarlama Nedir?

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular