Diğer Ödeme Sistemleri ( Özel Ödeme, Paypal )

Özel Ödeme Sistemi Ayarları

Özel ödeme sistemi ile müşterilerinizden bir ücret talep etmeksizin ödeme işleminin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu alanı sadece ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kullanmanız gerekir. Örnek olarak posta çeki ile veya senet ile ödeme almak isterseniz, müşteriniz alışverişi tamamlarken bir ödeme yapamayacağı için bu sistemi özel ödeme ayarlarından uygulayabilirsiniz.

Özel ödeme sistemi için ilk önce kullanımını Açık hale getirmelisiniz. Eğer bu özel ödeme sistemi ile alışveriş yapmak isteyen bir kişiye ek bir maliyet daha tanımlamak isterseniz sabit ücret veya siparişin belirli bir oranındaki miktarı tutara yansıtabilirsiniz. Ekran görüntüsünde sabit 10 TL (ana para birimi TL ise 10 TL, dolar ise 10 dolar) girilmiştir. Özel ödeme sisteminde müşterinin görebileceği açıklamayı da yazdıktan sonra, hangi üye gruplarınız bu ödeme sistemini kullanabilsin istiyorsanız onu aktif kullanıcı grupları bölümden seçebilirsiniz. Sadece bayilerinize özel bir ödeme yöntemi ise, bu alandan sadece bayi grubunuzu seçebilirsiniz. Hiçbir özel üye grubunuz yok ise, ekran görüntüsündeki gibi sadece Üyeler çıkacaktır.
Özel ödeme sisteminin adını Ayarlar >> Dil Ayarları sekmesinden değiştirebilirsiniz.
Özel ödeme sistemi, satın alma esnasında da üstteki ekran görüntüsündeki gibi çıkacaktır.

Paypal Ayarları

Sitenizin admin panelinde Ayarlar -> Ödeme Ayarları -> Diğer Ödeme Sistemleri menüsü altından PayPal ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. PayPal aracılığı ile ödeme kabul edebilmek için Ticari Paypal hesabına sahip olmanız gerekmektedir. 
Ücretsiz olarak Ticari PayPal hesabı açmak için http://altfarm.mediaplex.com/ad/ck/3484-197941-8030-88 adresini ziyaret edebilirsiniz. PayPal satış ekibi ile iletişim kurmak için ise http://altfarm.mediaplex.com/ad/ck/3484-197941-8030-89 adresini ziyaret edebilirsiniz.

PayPal’ı aktif hale getirebilmek için aşağıdaki adımları tamamlamanız yeterli olacaktır.
  • PayPal Ödeme Seçeneği Kullan kısmını "Açık" konumuna getiriniz.
  • API Kullanıcı Adı, API Şifre ve API İmza, Paypal Hesabı (e-mail adresi) bölümlerini açmış olduğunuz Ticari PayPal hesap ayarlarınızdan temin ederek ilgili bölümlere yazmanız gerekmektedir.

Api Bilgilerini Nasıl Elde Edebilirim?

API Kullanıcı Adı, Şifre ve İmza işlemleri için ilk önce, PayPal hesabınıza giriş yapın.

Üstteki ekran görüntüsünde takip edebileceğiniz gibi, Kullanıcı Profili >> Satış Araçlarım >> Api Erişimi bölümünden güncelle bağlantısına tıklayın. 
Ardından karşınıza gelecek api seçeneklerindeni birini tercih etmeden önce, üstteki ekran görüntüsündeki gibi 1. adımda Express Satın Alma'yı etkinleştir bağlantısına tıklayarak, api bilgileri ile gelecek paypal ödemelerini kabul etmeniz gerekir. Ardından 2. adımdaki Api kimlik bilgisi talep et bağlantısına tıklayın.
IdeaSoft panelinizde özel bir API kullanıcı adı, şifre ve imza talep edileceği için üstte bulunan ekran görüntüsündeki gibi ilk seçeneği tercih etmeniz gerekir.
Artık karşınıza API kullanıcı adı, şifre ve imza gelecektir. Artık bu bilgileri, sonunda veya başında boşluk bırakmadan IdeaSoft Yönetici panelinizde Ayarlar >> Ödeme Ayarları >> Diğer ödeme sistemleri alanında Paypal bölümüne girebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Diğer Ödeme Sistemleri ( Özel Ödeme, Paypal )

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular