Çoklu SEO Güncellemek

Çoklu SEO güncelleme alanı, hazırlayacağınız bir excel dosyası ile ürünlerinize özel başlık, anahtar kelime ve açıklama girmenize imkan tanır.
 
 
İlk önce Ayarlar >> Ek ayarlar >> Gelişmiş anahtar kelime kullanımı ayarınızın açık olduğuna emin olun, ardından dolduracağınız excel formatına ihtiyacınız olacağı için, ekran görüntüsündeki gibi Örnek formatı indirmek için tıklayınız alanındaki yönlendirme ile bilgisayarınıza standart excel dosyasını indirin.
 
 
Excel dosyasını açtığınız zaman 4 adet sütun karşınıza gelecek. Bunlar sırasıyla stok kodu, başlık, açıklama ve anahtar kelimedir.
 
Hangi ürünün seo bilgilerini değiştirmek istiyorsanız o ürünün stok kodunu yazın, ardından o ürüne özel başlığı, açıklamayı ve anahtar kelimeleri yazın. Kaydettikten sonra Ayarlar >> S.E.O >> Çoklu SEO güncellemesi menüsünden bu excel dosyasını seçin ve yükleyin. İlgili stok kodlu ürünün seo bilgileri excel içindeki gibi değişecektir.
 
 
Üstteki ekran görüntüsündeki gibi excel ile seo bilgilerinin yüklemesinin ardından değiştiğini görebilirsiniz.
 
Eğer excel içerisinde herhangi bir alanı boş bırakmışsanız, sisteminize boş olarak aktarılacaktır. Eğer var olan bir seo bilgisi var ise, excel içerisindeki ile değişecektir. Bu nedenle hangi ürünün seo bilgilerini değiştirmek istiyorsanız sadece o ürünlerin stok kodlarını yazmalısınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Çoklu SEO Güncellemek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular