Blog Kategorileri

Müşteri Menüsü
Yazacağınız blog yazısının konusunu belirledikten sonra, Blog Kategorileri bölümünden uygun bir kategori oluşturabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak, yeni blog kategorisi oluşturabilirsiniz. Burada default olarak gelen "Genel" kategorisi standarttır ve silinemez.
blogkategoriler-1

Ekle butonuna tıkladıktan sonra, kategori ismi, URL ve SEO bölümlerini doldurarak kaydedebilirsiniz.

blogkategoriler-2

 • Blog Kategori Adı: Kategorinize belirlemek istediğiniz isimdir. Yazmayı palnladığınız içeriklerinize uygun olarak belirleyebilirsiniz.
 • Blog Kategori Url: Eklediğiniz kategorinin URL adresi www.siteadresi.com/blog/kategori/kategorinizin-adi olarak eklenecektir. URL'nin sonunda yer alan kategori adı kısmı otomatik olarak belirlediğiniz kategori isminden alınır ve dilerseniz bu alana müdahale ederek farklı bir URL de açılmasını sağlayabilirsiniz.www.siteadresi.com/blog/kategori/ bu kısım ise sabittir ve değiştirilemez.
 • Başlık: Siteniz üzerinden bu blog kategorisine girildiğinde tarayıcı başlığında görünecektir. Aynı zamanda arama motorunda ilgili blog URL si sonuçlarda göründüğünde başlık bölümünde yazdığınız başlık görüneceğinden SEO içinde başlık önemlidir kategorinizle ilgili uygun bir başlık ekleyebilirsiniz.
 • Anahtar Kelimeler: Anahtar kelime kullanımı Google için artık önem teşkil etmediğinden yazmayabilirsiniz.
 • Açıklama: Yine kategorinizle ilgili içeriklerde olan bilgileri de içeren uygun kelimeleri kullanarak bir cümle yazabilirsiniz. Arama motoru sonuçlarında buraya yazacağınız açıklama da görüneceği için buraya yazacağınız cümle SEO açısından önemlidir. Yukarıdaki örnekte kategori sosyal medya olduğundan açıklama bölümünde de sosyal medya ile ilgili bu kategoride neler bulunabileceğine yönelik bilgiler eklenmiştir.

 • Kategorileri de belirledikten sonra Blog Etiketleri yardım sayfamızı inceleyerek blog yazılarına etiketler ekleyebilirsiniz.

  Şu anda okuduğunuz makale

  • Blog Kategorileri

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular