Anasayfa

Müşteri Menüsü
Admin paneline ilk girişte kaşımıza çıkan Anasayfa üzerinde Özet İstatistik bilgileri, bant kullanım bilgisi ve lisans bilgilendirme bloğu, döviz kurları bloğu ve kısayol menüleri bulunmaktadır. anasayfa-genelgorunum

Günlük İstatistikler

anasayfa-1 Günlük İstatistikler bölümündeki verileri açıklalayım; Yeni Üye: Saat 00:00'dan sonra gün içinde kaç adet yeni üyelik yapıldığını göstermektedir. Onay Bekleyen Sipariş: Saat 00:00'dan sonra durumu onay bekliyor yada ödeme bekleniyor olarak işaretlenmiş siparişlerin sayısını gösterir. Toplam Sipariş: Saat 00:00'dan sonra gelen durumu iptal edildi yada iade edildi olanlar haricindeki toplam sipariş sayısını gösterir. Toplam Satış Tutarı: Saat 00:00'dan sonra gelen durumu iptal edildi ve iade edildi olanlar haricindeki toplam siparişlerin tutarını gösterir.

Oturum İstatistikleri

anasayfa-2 Oturum İstatistikleri ziyaretçi verilerini görebileceğimiz bölümdür. Ziyaretçi verileri Google Analytics hesabı üzerinen alınmaktadır. Analytics entegrasyonu yaptıktan sonra bu alanda ziyaretçi sayıları görünüyor olacaktır. Analytics entegrasyonu ile ilgili hazırladığımız yardım sayfamızı incelemek için burayı tıklayınız. anasayfa-3 Grafikte son 30 gün içinde sitenize gelen ziyaretçi sayıları gün bazlı gösterilmektedir. Sağ tarafındaki bilgilendirme bölümünde de bugün, bu ay ve bu yıl içindeki oturum bilgileri gösterilmektedir.

Sipariş İstatistikleri

anasayfa-5 Grafikte son 30 gün için günlük olarak tüm siparişleriniz ve onaylanan sipariş adetleri gösterilmektedir. Sağ tarafında ki bilgilendirme bölümünde ise; bugün, bu hafta(son 7 gün) ve bu ay içinde (son 30 gün) içinde onaylanan siparişlerin toplam tutarını göstermektedir.

Üye İstatistikleri

anasayfa-4 Grafikte son gün içinde gün bazlı sitenizdeki yeni üye sayılarını gösterir. Sağ taraftaki bilglendirme de ise bugün, son 1 hafta, son 30 gün, son bir yıl içinde sitede ki yeni üye sayılarını ve toplam sayıyı gösterir.

Kısa Yol Menüleri

anasayfa-6 Bu bölümde yönetim panelinde sık kullanılan menüler için kolay erişim sağlanmıştır.

Bant & Lisans Versiyon Bilgileri ve Döviz Kurları Bloğu

anasayfa-7Bant Kullanımları yıllık olarak belirlenen trafik kotasının ne kadarının kullanılmış olduğunu takip edebileceğiniz özet bilgi içermektedir. Detaylı bant kullanım grafiği İstatistikler menüsü altında da gösterilmektedir. Yıllık trafik kotası kullanılan pakete göre de değişiklik göstermektedir. Konuyla ilgili olarak Müşteri Hizmetleri birimizden de detaylı bilgi alabilirsiniz. Güncel Sürüm: Şuan yayında olan güncel versiyon bilgisidir. Üzerini tıkladığınızda versiyonda yapılan yenilikleri yayınladığımız yardım sayfasına ulaşabilirsiniz. Versiyon güncellemeleri ücretsiz olup, tüm müşterilerimizin yararlanabilmektedir. Domain: Seçmiş olduğunuz ve sitenizde aktif olan alan adını göstermektedir. Lisans Kodu: Paketiniz ilk kurulduğunda sistem olarak her pakete özel olarak belirlenen ve değişmeyecek olan lisans bilgilendirme kodudur. Lisans Başlangıç Tarihi: Paketinizin kurulum yapıldığı tarihtir ve her yıl lisansınız yenilendiğinde bu tarihte güncellenmiş olacaktır. Lisans Bitiş Tarihi: Lisans başlangıç tarahinden itibaren 365 gün sonrasını göstermektedir. Döviz kurları: Döviz kurlarını günlük olarak güncel kur bilgisini göstermektedir. Kurlar TCMB verilerine göre hergün otomatik güncellenmektedir. Otomatik güncellemenün gerçekleşmesi için Ayarlar / Ek Ayarlar bölümünden kur güncelleme özelliğinin aktif olması gereklidir.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Anasayfa

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular