Yazılım güncellemeleri

IdeaSoft e-ticaret paketlerinde yaptığımız yazılım güncellemelerini bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

17 Mayıs
2022

V7.2.2.1

Sipariş Aşamalarına Posta Kodu Alanının Eklenmesi

Sipariş sırasında adres bilgileri girilen sayfada kullanıcıdan posta kodu bilgisinin de alınabilmesi sağlandı. Aynı zamanda üyeler, adres defterlerine yeni kayıt eklerken de posta kodu bilgisi girebilecekler. Yönetim panelindeki Ek Ayarlar sayfasında bulunan Posta Kodu Kullanımı seçeneğini aktif hale getirerek ve bu özelliği kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu alanı zorunlu alan olarak tanımlayabilirsiniz.

28 Nisan
2022

V7.2.2.0

Yeni Responsive Temalar Eklendi

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 2 adet yeni mobil uyumlu tema Tasarım Ayarları'na eklendi.

Taslak Sipariş Oluşturma

Yeni yönetim panelinde kullanıma sunulan bu özellik ile site yöneticilerinin yönetim paneli üzerinden sipariş oluşturabilmesi sağlandı. Oluşturlan sipariş için link üretilerek ilgili siparişin süreci site üzerinden devam ettirilebilir veya sipariş direkt olarak yönetim paneli üzerinden belli ödeme yöntemleri ile tamamlanabilir.

Iyzico Otomatik İptal & İade Modülü

İyzico ödeme yöntemi ile geçilen siparişlerin, gelen talebe göre iptal veya iade edilmesi durumunda para iadesi sürecinin otomatik olarak, iyzico panelinin kullanılmasına gerek olmadan başlatılabilmesi sağlandı. Yönetim panelinde İyzico Ayarları sayfasında bulunan "Otomatik Geri Ödeme" seçeneğini aktif hale getirerek bu özelliği kullanabilirsiniz.

Yeni Yönetim Paneli Promosyonlar Sayfası

Promosyonlar modülü basit ve daha anlaşılır kullanımıyla yeni yönetim panelinde kullanıma sunuldu.

Ürünlerin Puan Ortalaması ve Yorum Sayısının Vitrinde Gösterilmesi

Ürünlere verilen puanların ortalamasının ve yapılan yorumların sayısının ürün listeleme sayfalarında gösterilebilmesi sağlandı. Kişisel temanız için bu özelliği kullanmak üzere talepte bulunabilirsiniz.

07 Nisan
2022

V7.2.1.0

Kuveyt Türk Yerinde Finansman Entegrasyonu

Kuveyt Türk yerinde finansman entegrasyonu yapıldı. Belirlenen kategorilere bağlı ürünler için Kuveyt Türk bankasından alışveriş kredisi kullandırılabilmesi sağlandı.

Toplu Kategori Güncelleme

Yeni yönetim panelinden ürünler için toplu kategori güncelleme seçeneği getirildi. Seçilen ürünlere tek seferde yeni bir kategori ataması yapılabilmesi veya varolan kategori bağının üründen kaldırılabilmesi sağlandı.

Kategori Arama Sonuçlarının Elastic Search Üzerinden Getirilmesi

Site içinde yapılan kategori bağlantılı arama sonuçlarının ve tüm kategori verilerinin veritabanı yükü azaltılarak Elastic Search teknolojisi ile daha performanslı bir şekilde getirilmesi sağlandı.

Üyelik İşlemleri Sonrası Otomatik Yönlendirme

Üyelik işlemleri sonrası, üyenin site anasayfasına otomatik yönlendirilmesi sağlandı. Ayrıca bu özellikle birlikte; eğer siteye sipariş aşamasında üye olunursa, üye olan kişi sipariş deneyimi kaybolmadan, üyelik işlemleri sonunda siparişine kaldığı yerden devam edebilecek.

UPS Kargo Gönderilerinin Koli/Dosya Olarak Seçilebilmesi

UPS kargo entegrasyonu kullanımında kargoya verilen ürünün dosya mı koli mi olduğu bilgisinin UPS Kargo tarafına bildirilebilmesi sağlandı.

17 Şubat
2022

V7.2.0.0

Yeni Responsive Temalar Eklendi

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 3 adet yeni mobil uyumlu tema Tasarım Ayarları'na eklendi.

Ürün Arama Sonuçlarının Elastic Search Üzerinden Getirilmesi

Site içinde yapılan tüm ürün ve varyant arama sonuçlarının, veritabanı yükü azaltılarak Elastic Search teknolojisi ile daha performanslı bir şekilde getirilmesi sağlandı.

Üye İletişim Tercihlerinin Ayrılması ve Yönetilebilir Hale Getirilmesi

Yeni üyelik sırasında tercih edilen kişisel verilerin işlenmesine ilişkin onay seçeneği kapsamında üye için tanımlanan iletişim izinleri "Telefon", "Mail" ve "SMS" şeklinde ayrılarak hem yönetim panelinden hem de üye bilgilerinden yönetilebilir hale getirildi.

IdeaExport URL'lerinin SEO Uyumlu Hale Getirilmesi

Varsayılan site dilinin belirlenmesi ile oluşan linklerin Google tarafından kaydedilme işlemi gerçekleştirilerek ulaşılamayan linklerin ulaşılabilir olması sağlandı.

IdeaExport Siparişlerinin Detaylarında Ülke ve Kur Bilgilerinin Yer Alması

IdeaExport E-ihracat modülü kullanan müşterilerimizin, yeni yönetim panellerinde bulunan sipariş detaylarında siparişin geçildiği ülke ve kur bilgisinin gösterilmesi sağlandı.

Yeni Üyelik ve İletişim Formlarının Hatalı Girişte Sıfırlanmaması

Yeni üyelik ve iletişim formlarında bulunan güvenlik kodları hatalı girildiğinde veya üyelik için kayıtlı olan bir mail adresi girilmesi durumunda, tüm formun sıfırlanmasının ve yeniden bilgilerin girilmek zorunda kalınmasının önüne geçildi.

21 Aralık
2021

V7.1.9.0

Yeni Responsive Temalar Eklendi

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 2 adet yeni mobil uyumlu tema Tasarım Ayarları'na eklendi.

Moka Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Moka sanal POS entegrasyonu yapıldı.

Sipariş Aşamalarında KDV Bilgilerinin Gösterilmemesi

Sipariş aşamalarında son ödenecek tutar dışında, KDV ile ilgili fiyat kalemlerinin gösteriminin gizlenebilmesi sağlandı.

UPS Kargo Entegrasyonu ile Sipariş Durumunun Otomatik Güncellenmesi

UPS Kargo ile geçilen ve durumu "Kargoya Verildi" olarak işaretlenen siparişlerin belirli periyotlarla taranarak, "Teslim Edildi" durumuna otomatik güncellenebilmesi sağlandı. Yönetim panelinde "UPS Kargo Entegrasyonu" sayfasından "Otomatik Durum Değiştirme" seçeneğini aktif hale getirerek bu özelliği kullanabilirsimiz.

Sürat Kargo Takip Linki SSL Güncellemesi

Sürat kargo ile geçilen siparişlerin kargo takip linkleri SSL sertifikalı bağlantıya yönlendirilecek şekilde güncellendi.

02 Aralık
2021

V7.1.8.0

Merchant Notification (İşyeri Bildirimleri)

İyzico ödeme formu üzerinden alınan ödemelerde, ödeme sonucunu browser üzerinden iletildiğinden kullanıcı/browser veya server dalgalanmaları sebebiyle yakalanamayan ödemeler webhook çözümü ile yakalanabilir. Browser üzerinden gelen token bilgisine erişilemediğinde notification ile alınan token bilgisi sisteme işlenebilir.

Aras Kargo Entegrasyonu ile Sipariş Durumunun Otomatik Güncellenmesi

Aras Kargo ile geçilen ve durumu "Kargoya Verildi" olarak işaretlenen siparişlerin belirli periyotlarla taranarak, "Teslim Edildi" durumuna otomatik güncellenebilmesi sağlandı. Yönetim panelinde "Aras Kargo Entegrasyonu" sayfasından "Otomatik Durum Değiştirme" seçeneğini aktif hale getirerek bu özelliği kullanabilirsimiz.

Üyelerin Cinsiyet Seçeneklerine "Belirtmek İstemiyorum" Tercihinin Eklenmesi

Yeni üyeliklerde ve mevcut üyeliklerin düzenleme sayfalarında cinsiyet alanına üçüncü bir seçenek olarak "Belirtmek İstemiyorum" tercihi getirildi.

Google Merchant ve Facebook Katalog Çıktılarında Kullanım Durumu (Condition) Alanının Yönetilebilir Olması

Önceden sadece "GOOGLE MERCHANT" ve "FACEBOOK KATALOG" çıktıları alındığında standart olarak görünen "Kullanım Durumu (Condition)" verileri, yönetim paneli "Idea Output Çıktı Sistemi" sayfasındaki ilgili çıktılar içerisinden yönetilebilir hale getirildi.

Sözleşmelere Yeni Değişkenlerin Tanımlanması

Mesafeli satış ve ön bilgilendirme sözleşmeleri içerisine teslimat yapılacak olan kişinin adı, soyadı ve telefon numarası ile birlikte faturanın gönderileceği ülke, şehir ve ilçe bilgilerinin değişken olarak eklenebilmesi sağlandı.

21 Ekim
2021

V7.1.7.2

Yeni Responsive Temalar Eklendi

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 10 adet yeni mobil uyumlu tema Tasarım Ayarları'na eklendi.

Aras Kargo URL'leri Güncellenmesi

Aras Kargo tarafından talep edilen servis url'leri ile ilgili değişiklikler için çalışma yapıldı.

07 Ekim
2021

V7.1.7.0

Tüm Vitrin Sayfalarında Varyantların Ayrı Gösterilebilmesi

7.1.3.2 versiyonu ile hayatımıza giren filtreleme sayfalarında varyantların ayrı birer ürün şeklinde gösterilebilmesi ve listeleme sayfalarından direkt olarak seçilebilmesi imkanı, tüm vitrin sayfaları için (Yeni Ürünler, Popüler Ürünler vb.) sağlanabilir hale geldi.

Üye/Bayi Gruplarına İndirim Oranı (Çarpan)

Üye/bayi gruplarına özel atanan fiyatların, bir fiyat çarpanı yardımı ile yeniden belirlenebilmesi sağlandı. Bu geliştirme ile birlikte, ilgili üye/bayi fiyatı, belirlenen fiyat çarpanı ile çarpılarak yenilenebilir duruma getirildi.

Üyeliksiz Alışverişler için Havale Bildirim Formu

Sadece üyelikli alışverişlerde kullanılabilir olan Havale Bildirim Formu, üyeliksiz alışverişler için de kullanılabilir hale geldi. Üyeliksiz alışveriş yapan müşterilerinizin sipariş numaraları ile, havale yöntemiyle geçtikleri siparişleri sizlere bildirebilmeleri sağlandı.

Eski Yönetim Panelinden Yeni Yönetim Paneline Kullanıcı Rolleri Eşleştirmesi

Eski yönetim panelinden yapılmış olan kullanıcı rolleri işlemlerinin, anlık olarak yeni yönetim paneline yansıması ile ilgili geliştirme yapıldı. Böylece yeni yönetim paneline geçiş yapan kullanıcıların, herhangi bir yetki sorunu yaşamaması sağlanmış oldu.

Facebook Pixel ve Google Dynamic Remarketing Kodlarının Otomatik Eklenebilmesi

Google ve Facebook servislerinden alınan Facebook Pixel ve Google Dynamic Remarketing kodlarının, Ayarlar > S.E.O sayfası üzerinden sadece "Facebook Pixel Id" ve "Google Dönüşüm Takip Etiket Id" belirtilerek statik olarak ilgili alanlara eklenebilmesi sağlandı.

Yeni Yönetim Paneli Bildirim Zili

Başarılı geçilen her sipariş için yeni yönetim panelinde, sağ üstteki bildirim zili butonuna bildirim düşmesi sağlandı.

24 Ağustos
2021

V7.1.6.0

Ozan Pay Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Ozan Pay sanal POS entegrasyonu yapıldı.

Yorumlarda Zorunlu Alanların Ek Ayarlardan Yönetilebilmesi

Üyelerinizin, ürünleriniz için yapacakları yorum ve değerlendirmelerde, hangi alanların zorunlu olacağını belirlemenize yardımcı olacak ek ayar eklendi. Bu ayar ile birlikte, üyelerin, ürünleri sadece puanlayarak da değerlendirebilmeleri sağlandı.

Yeni Yönetim Paneli Arayüz Geliştirmeleri

Yeni yönetim paneli kullanımını kolaylaştırmak ve menülerin daha anlaşılabilir görünmesini sağlamak adına arayüz geliştirmeleri yapıldı.

Sipariş Bilgileri Düzenleme

Siparişlerinize ait bilgilerin (müşteri adı, soyadı, mail adresi, telefon numarası vb.), yeni yönetim paneli üzerinden düzenlenebilir olması sağlandı.

10 Ağustos
2021

V7.1.5.0

Facebook Dönüşümler API (Conversion API) Entegrasyonu

Bu entegrasyon ile Facebook Pixel kodunuza bağlı olayların (Events) Ideasoft sunucularından Facebook sunucularına direkt olarak gönderilebilmesi sağlandı. Tarayıcı bazlı çalışan takip kodları alanına eklenen Script kodlara ek olarak bu özelliği de kullanarak Facebook reklamlarınızın dönüşümlerini minimum sapma ile takip edebilirsiniz. Gerekli ayarları, Ayarlar > S.E.O > Facebook sekmesinden yapabilirsiniz.

13 Temmuz
2021

V7.1.4.0

Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve Jetizz Entegrasyonlarında Kargo Takip Kodlarının Otomatik Getirilmesi Sağlandı

Daha önceki versiyonlarda elle tetiklenerek ayrı ayrı çalıştırılan takip kodlarını çekip, siparişe yazan servis saatte 1 çalışacak şekilde otomatize edildi.

Puan Sistemine Yeni Eklenen Özellikler

Puan sistemi ayarlarına "İndirimli Ürünlerde Geçerli Olsun" ve "En Yüksek Hediye Çeki Oluşturma Sınırı" ayarları eklendi.

Siparişlerde Kargo Bilgisinin Ürün Özellikli Yazdırılabilmesi

Yeni yönetim panelinde siparişlerinizin kargo bilgisini yazdırırken ürün adı, fotoğrafı, adedi ve tedarikçisi bilgilerinin de gösterilmesi sağlandı.

Yeni Yönetim Panelinde Tamamlanan Sayfalar Yayınlandı

Panel içi arama, Fatura Ayarları, Özet İstatistikler ve Ziyaret İstatistikleri sayfaları için geliştirmeler tamamlandı.

17 Haziran
2021

V7.1.3.2

Elastic Search Entegrasyonu

Ürün filtreleme sayfalarında veritabanı yükü azaltılarak listelemelerin Elactic Search teknolojisi üzerinden daha performanslı bir şekilde yapılması sağlandı. Detaylı bilgi için satış temsilcinizle görüşünüz.

Filtreleme Sayfalarında Varyantların Ayrı Gösterilebilmesi

Kategori, Marka ve Ürün Etiket listeleme sayfalarında varyantlarınızın ayrı birer ürün olarak gösterilebilmesi sağlandı. Detaylı bilgi için satış temsilcinizle görüşünüz.

Vitrinde Varyant Seçeneklerinin Gösterilmesi ve Seçilmesi

Kategori, Marka ve Ürün Etiket listeleme sayfalarında varyantlarınızın vitrinlerde gösterilebilmesi ve seçilebilmesi sağlandı. Detaylı bilgi için satış temsilcinizle görüşünüz.

Iyzico ile Öde Seçeneğinin Ayrı Sekmede Gösterilmesi

Yönetim panelinde Iyzico Ayarları sayfasına eklenen "Iyzico ile Öde" seçeneği aktif edilerek ödeme sayfasında, bu ödeme yönteminin ayrı bir sekme olarak gösterilebilmesi sağlandı.

Eski & Yeni Yönetim Paneli Arasında Tek Tıklama ile Giriş

Eski & Yeni yönetim panelleri arasında kullanıcı adı ve şifre bilgisi gerekmeden, tek tıklama ile giriş yapılabilmesi sağlandı.

07 Haziran
2021

V7.1.3.1

Promosyon Yeni Özellikler ve Altyapı İyileştirmeleri

Promosyon modülü için altyapı geliştirmeleri yapıldı. Bununla birlikte; Ücretsiz kargo, İndirimli ürünlerde geçerlilik, Tüm kategoriler için promosyon tanımlama, Kategori ve marka için bedava ürün (X al Y öde) ve Aynı kategori/markada promosyon ürünü tanımlama seçenekleri eklendi, Sepet bazlı promosyonların ürün detayda gösterilebilmesi ve varyantların promosyonlu ürün olarak seçilebilmesi sağlandı.

22 Nisan
2021

V7.1.3.0

Bloglara Canonical URL Eklendi

Blog kategori, etiket ve gönderi sayfaları için Canonical URL alanı eklendi.

Mail Şablonlarında Konu Alanının Farklı Dillere Çevrilebilmesi Sağlandı - IdeaExport

Yeni Yönetim Panelinde Tamamlanan Sayfalar Yayınlandı

Çoklu Sipariş Durumu Güncelleme, Çoklu Ürün Güncelleme, Sonuçları Excel'e Aktar, Raporlar, İşlemler ve Bağlı Hesaplar geliştirmeleri tamamlandı.

01 Nisan
2021

V7.1.2.2

Yeni Yönetim Paneli İçin Sipariş İstatistikleri Yayınlandı

Yeni yönetim paneli için geliştirilen istatistikler sayfasının ilki olan sipariş istatistikleri yayınlandı.

Kullanıcı İzinlerine App Store Eklendi

İzin verilen kullanıcıların https://apps.ideasoft.com.tr içerisindeki uygulamaları yönetebilmesi sağlandı.

Promosyon Lightbox'ında İndirimli Fiyatın Gösterilmesi Sağlandı

Promosyonlu ürünün bir indirimi varsa açılan Lightbox'ta indirimli fiyatın gösterilmesi sağlandı.

MNG Kargo Takip Link Değişikliği

MNG kargo tarafından değiştirilen kargo takip bağlantısı sistemde güncellendi.

Blog Başlıklarında Bulunan Etiketler h1 Olarak Değiştirildi

h4 olarak eklenmiş olan blog başlıkları h1 olarak değiştirildi.

Torq Shop, Sports Deck, Offisio, Glatch ve Dolly Kido Temaları İçin Minör Düzenlemeler

Torq Shop, Sports Deck, Offisio, Glatch ve Dolly Kido Responsive temaları için minör hatalar giderildi.

Sözleşmelerin KVKK'na Göre Güncellenmesi

Yeni kurulan hesaplar için KVKK mevzuatına uygun Satış Sözleşmesi, İade ve İptal Prosedürü, Ön bilgilendirme formu içerikleri güncellendi. Güncel sözleşme https://www.ideasoft.com.tr/konu/sozlesme-ornekleri/ sayfasından erişebilirsiniz.

18 Şubat
2021

V7.1.2.0

Sipariş Teslimat Bilgileri Sayfasında "Fatura Tipi" Seçimi İçin Kullanıcı Deneyimi Geliştirmesi

Fatura Tipi seçeneği, fatura bilgileri alanının içinden çıkarılarak daha görünür bir alana yerleştirildi. Böylece fatura adresini ayrıca girmeden de kurumsal bilgilerin girilebilmesi sağlandı.

Yeni Yönetim Paneli Kargo Entegrasyonları

Yeni yönetim paneli için tüm kargo entegrasyonları tamamlandı.

Sipariş Aşamaları İçin Karanlık Mod Seçeneği Eklendi

Responsive temalar için Ayarlar > Tasarım Ayarları > Ödeme Sayfası Tasarımı Ayarları sayfasına "Karanlık Mod" seçeneği eklendi.

SEO Ayarlarına Değişim Sıklığı ve Öncelik Ayarı Eklendi

Site haritaları için değişim sıklığı ve öncelik ayarının güncellebilmesi sağlandı.

Bir Site Haritasının İçerisinde Olabilecek Maksimum URL Sayısı Güncellendi

3000 URL'de bir parçalara bölünen site haritalarının 500 URL'de bir parçalara bölünmesi sağlandı.

11 Şubat
2021

V7.1.1.5

Stokta Olmayan Ürünlere URL'den Erişebilme Seçeneği Eklendi

"Stokta Olmayan Ürünlerin Gösterimi" Ek Ayarı kapalı olduğunda stoğu tükenen bir ürün sayfasının 404'e düşmemesi için "URL'den erişilebilir" ayarı eklendi.

Anasayfada Blog İçeriklerinin Farklı Dillere Çevrilebilmesi - IdeaExport

Site anasayfasında gösterilen Blog içeriklerinin farklı dillere çevrilebilmesi sağlandı.

Özel Bilgi Alanının Farklı Dillere Çevrilebilmesi - IdeaExport

IdeaExport uygulamasını kullanan siteler için özel bilgi alanının farklı dillere çevrilebilmesi sağlandı.

07 Ocak
2021

V7.1.1.3

Vitrin Düzeni Sayfasında Son Eklenenlerin Üstte Gösterilmesi

Yönetim panelinde Vitrin Düzeninde son eklenen ürünlerin en üstte gösterilmesi sağlandı.

OtoPilot Performans Hesaplama ve Reklam Merkezi Geliştirmeleri

Kurulum ekranında sektöre ve belirlenen bütçeye göre performans hesaplama geliştirmesi tamamlandı. Reklam merkezinde kampanya türlerine göre istatistik gösterimi sağlandı. Ürün performans raporu oluşturma özelliği eklendi. Arama alanına yeni seçenekler eklendi.

IdeaExport Kullanan Siteler için "Türkiye Dışında KDV Kullanımını Kaldır" Ek Ayarı

IdeaExport kullanan siteler için yurt dışına yapılan satışlarda KDV kullanımını kaldırma seçeneği eklendi.

Standart Responsive Temalarda Minör Düzenlemeler

Standart temalardaki minör hatalar giderildi.

Yeni Yönetim Panelinde Tamamlanan Sayfalar Yayınlandı

Yeni yönetim panelinin beta versiyonu için tamamlanan sayfalar yayınlandı.

20 Kasım
2020

V7.1.1.0

Kombin Modülü Yayınlandı

Ürünlerinizi kombinleyip satışa sunabileceğiniz Kombin Modülü yayınlandı. Kombinlerinize hızlıca promosyon ekleyebilir, tek tek ya da toplu olarak kombin ürünlerinin satışını yapabilirsiniz.

Yeni Responsive Temalar Eklendi

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 5 adet yeni tema Tasarım Ayarları'na eklendi.

Taksit Seçenekleri Tablosundaki Ön tanımlı Banka Logolarını Güncellendi

Daha önce JPEG formatında olan ön tanımlı banka logoları transparan PNG formatı ile güncellendi.

İndirimli Ürünler Sayfasına Canonical URL eklendi

SEO uyumluluğu için /indirimli-urunler sayfasına Canonical URL eklendi.

22 Ekim
2020

V7.1.0.3

Ödeme sayfasına Invisible reCAPTCHA Eklenmesi

Güvenlik amacı ile sipariş sayfasına Google Invisible reCAPTCHA eklendi.

Arama İstatistikleri Analytics'e Bağlandı

Arama istatistikleri sayfasındaki arama kelimelerinin Analytics'ten alınması sağlandı.

Aras Kurye İsim Değişikliği

Aras Kurye ismi panel ve sipariş aşamalarında Jetizz olarak değiştirildi.

02 Ekim
2020

V7.1.0.0

Vitrin ve Ürün Düzeni ile İlgili Geliştirmeler Yayınlandı

Vitrin ve Ürün Düzeni için altyapısal yenilikler ve performans iyileştirmeleri yapıldı. Ayrıca düzenleme ile birlikte İndirimli Ürünler vitirinini manuel olarak yönetebilirsiniz.

Yeni Yönetim Panelinde Tamamlanan Sayfalar Yayınlandı

Yeni yönetim panelinin beta versiyonu için tamamlanan sayfalar yayınlandı ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

IdeaExport ile İlgili Düzenlemeler Yayınlandı

Google'dan alınan kodların kontrolü, hata sayfalarının optimizasyonu ve tasarım çalışmaları, Ek bilgi ve Extra detay alanlarının çevirilerinin yapılabilmesi, botların site dilini tarayabilmesi için HTML parametrelerinin eklenmesi sağlandı ve çeşitli minör hatalar giderildi.

26 Ağustos
2020

V7.0.1.3

IdeaExort Kargo Özelliği

Bu geliştirme ile birlikte IdeaExport kullanıcıları kendi belirledikleri isimde kargo firması oluşturabilecek, bu kargo firmalarına ülke/ülkeler tanımlayabilecekler.

Çoklu Ürün Güncelleme Seçeneklerine İndirimli Fiyat Eklenmesi

İndirimli fiyat güncellemesi yapılırken o anki İndirimli Fiyat bilgisinin kullanılabilmesi sağlandı.

Satış Raporuna Ürün Alış Fiyatının Eklenmesi

Sipariş raporları çıktısına siparişlerdeki tüm ürünler için Alış Fiyatı bilgisi eklendi.

21 Temmuz
2020

V7.0.1.0

Iyzico ile Öde

Müşterilerinizin Iyzico hesapları ile ödeme yapabilmelerini sağlayan Iyzico ile Öde entegtasyonu yapıldı.

KVKK Kapsamında Yeni Üyelik ve E-bülten Formu Değişiklikleri

Yeni mevzuata göre yeni üyelik ve e-bülten formunda gerekli değişiklikler yapıldı.

Yeni Üyelik Formunda E-posta Adresi Geçerlilik Kontrolleri Düzenlendi

Kayıt formunda xxx.istanbul gibi uzantıların geçerli olması için validasyonlar düzenlendi.

Marka Sistemi Kullanımı ile İlgili Güncelleme

Marka Sistemi Kullanımı kapalı ise sitede marka sayfalarına erişilememesi sağlandı

11 Haziran
2020

V7.0.0.0

Yeni Yönetim Panelinin Beta Sürümü Yayınlandı

Yeni teknoloji ve tasarım trendleri ile geliştirmeye devam ettiğimiz yeni yönetim panelinin beta sürümü yayınlandı.

Performans ve Güvenlik İyileştirmeleri Yapıldı

Yazılımsal performans ve güvenlik iyileştirmeleri yapıldı.

20 Mayıs
2020

V6.5.0.0

İş Bankası Alternatif Ödeme Sistemleri Entegrasyonu

26 farklı alternatif ödeme yöntemi ile Sanal POS üzerinden yurt dışından tahsilat yapılabilmesine olanak sağlayan iş bankası Sanal POS entegrasyonu yapıldı.

Yeni Veritabanı Mimarisi

Veritabanı seviyesinde performans, alt yapı ve yeni mimariye yönelik geliştirmeler yapıldı.

07 Nisan
2020

V6.4.9.6

Toplu Hediye Çeki Yükleme Uygulaması

Toplu hediye çeki yükleme uygulaması ile binlerce indirim kodu oluşturun. Aynı özelliklerde binlerce farklı koda ihtiyacınız var ise bu uygulama aynı anda 150.000'e kadar indirim kodu oluşturmanıza olanak tanır.

301 URL Yönlendirme Uygulaması

301 Yönlendirmeleri, SEO ve ziyaretçi deneyimini iyileştirmek için kalıcı yönlendirmeleri yönetmenize ve sitenizde doğru bir kullanıcı deneyimi oluşturmanıza yardımcı olur.

JivoChat Uygulaması

JivoChat uygulaması işinizin tüm iletişimini tek yerden yürütmenizi sağlayan bir iletişim çözümdür. Canlı destek, telefon, e-posta ve sosyal ağlar üzerinden gelen tüm mesajları canlı destek sistemi ile karşılayabilirsiniz.

Iyzico Taksit Bilgisi ve Hata Mesajları İle İlgili Güncelleme

Sepetin taksitli tutarı satış sözleşmesi ve sepet özetine yansıtılabilir, Iyzico ödeme formu alanında gösterilen hata/uyarı mesajları Ideasoft ödeme sayfası seviyesinde gösterilebilir oldu.

Export Uygulaması Uyumlu Tema Seçenekleri Arttırıldı

Aphrodite, Diamond, Shop, Mobile ve MyDesign temaları Export uygulaması uyumlu olarak güncellendi. Böylece Responsive tüm temalara Export desteği sağlanmış oldu.

MNG Kargo Entegrasyonuna SMS gönderimi seçeneği eklendi

MNG Kargo Entegrasyonu ayar sayfasında SMS gönderimi seçeneğini "Gönderi varış şubesine ulaştığında", "Gönderi varış şubesine ulaştığında" ya da "Her iki durumda" seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Marqett Teması Güncellendi

Marqett teması için minör hatalar giderildi.

31 Mart
2020

V6.4.9.4

Instagram Feed & Shop Yetkilendirmesi

Instagram gönderilerinize erişimimizi sağlayan Instagram API servisinin Facebook Developer'a taşıması nedeni ile yetkilendirme işlemleri güncellenmiştir. Daha önce gerçekleştirdiğiniz gönderi-ürün ilişkilendirmelerini ve gönderi durumu değişikliklerini tekrar yapmanız gerekmektedir.

iPara, Payu ve Parampos'a Bankkart Combo Seçeneği Eklendi

iPara, Payu ve Parampos Pos Hesapları alanına Bankkart Combo seçeneği eklendi.

PTT Kargo Takip Bağlantısının Değiştirilmesi

E-devlet üzerinden çalışan kargo takip bağlantısının PTT Kargo'nun gönderi takip servisi üzerinden çalışması sağlandı.

12 Mart
2020

V6.4.9.3

IdeaSoft Uygulama Mağazası

IdeaSoft uygulama mağazası, e-ticaret sitenize yeni özellikler kazandırabileceğiniz ücretli ve ücretsiz uygulamaları bulabileceğiniz ve birkaç tıklama ile sitenize entegre edebileceğiniz bir platformdur.

IdeaExport E-ihracat Uygulaması

IdeaExport; sitenizi birden fazla dile çevirme imkanı sunduğu gibi dil ayrımı gözetmeden tüm çeviri işlemlerini tek yönetim paneli üzerinden yapabilmenizi sağlayan bir IdeaSoft uygulamasıdır. IdeaExport ile; - Sitenizi %100 oranında çevirebilir, - Ürünlerinizi 160 farklı para birimi ile listeleyebilir, - E-ihracat'a uygun vergi ve kargo tanımlamaları tanımlayabilirsiniz.

Cookie Bar Uygulaması

Cookie bar uygulaması ile mağazanızın tarayıcı çerezlerini kullandığını bildiren bir bar oluşturmanızı sağlayacaktır. Müşteriniz çıkan barda aksiyon butonu veya çıkış butonuna tıklaması durumunda buton kaybolacaktır. Bu uygulama ile bar içerisinde gösterilecek metni değiştirebilir, buton, bar arkaplanı gibi alanların renklerine karar verebilirsiniz.

Whatsapp Sipariş Uygulaması

Whatsapp sipariş uygulaması, müşterilerinizin doğrudan Whatsapp telefon numaranıza bir konuşma açmasına olanak tanır. Whatsapp sipariş uygulaması ile sizinle irtibata geçmek isteyen kullanıcılarınıza konuşmaya başlaması için ön tanımlı metinler ekleyebilirsiniz.

Facebook Messenger Uygulaması

E-ticaret mağazanızı ziyaret eden müşteriler, satın almadan önce soru sorma ihtiyacı duyabilir. Bu ihtiyacı karşılamak ve ziyaretçilerinizi Facebook Messenger üzerinden kolayca yanıtlayabilmek için Facebook Messenger uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

17 Şubat
2020

V6.4.9.2

Sipariş Çıktısına Kargo Entegrasyonlarından Gelen Bilgiler Eklendi

Kullandığınız kargo entegrasyonlarına göre Entegrasyon kodu, Barkod Kodu, Sipariş Numarası, Kargo Takip Kodu gibi bilgiler sipariş çıktısına eklendi.

Facebook Katalog Çıktısı Eklendi

IdeaOutput Çıktı Sistemi'nden Facebook Katalog çıktısı alarak ürünlerinizi toplu olarak Facebook Katalog Yöneticisi'ne ekleyebilirsiniz.

Yeni Responsive Temalar Eklendi

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 5 adet yeni tema Tasarım Ayarları'na eklendi.

QNB Finansbank Yeni Pos Altyapısı Entegre Edildi

Altyapı değişikliği nedeni ile QNB Finansbank'ın yeni pos altyapısı entegre edildi. Eski pos altyapısının son kullanım tarihi ve yeni pos bilgileriniz için bankanızla görüşebilirsiniz.

Kategori Alt İçerik Özelliği Eklendi

Kategori sayfalarına üst içerik alanı gibi alt içerik alanının da eklenebilmesi sağlandı.

Minimum Sipariş Tutarı'na KDV Dahil Seçeneğinin Eklenmesi

Yönetim panelinde, Ek Ayarlar sayfasındaki "Minimum Sipariş Tutarı" alanına "KDV Dahil" seçeneği eklendi. Yönetim panelinizden KDV Hariç ya da Dahil olarak ayarlayabilirsiniz.

Üye/Bayi Yönetimi Arama Alanına "Sipariş Geçmişi" Eklendi

Yönetim panelinde, Üye/Bayi Yönetimi arama alanındaki "Sipariş Geçmişi" özelliğini kullanarak "sipariş vermemiş" ve "yalnızca sipariş vermiş" üyeleri filtreleyebilirsiniz.

Yönetim Paneline Yorum ve Öneriler İçin Sayaç Eklendi

Gelen yorum ve önerileri takip edebilmeniz için yönetim panelinde İçerik Yönetimi menüsüne sayaç eklendi.

Sipariş Excel Çıktısına Tedarikçi Bilgisinin Eklendi

Yönetim panelinde sipariş Excel çıktısına entegrasyonlardan gelen tedarikçi bilgisi eklendi.

İletişim Formu Sayfasına KVKK Checkbox'ı Eklendi

/iletisim-formu sayfasına KVKK onay checkbox'ı zorunlu alan olarak eklendi.

Tanımlamalar Sayfasındaki E-mail Bilgisi İletişim Sayfasına Yazdırıldı

Yönetim panelinde Tanımlamalar sayfasındaki E-mail bilgisi /iletisim sayfasına yazdırıldı.

Garanti Bankası ve Finansbank İsimleri Değiştirildi

Garanti Bankası'nın ismi "Garanti BBVA" ve Finansbank ismi "QNB Finansbank" olarak değiştirildi.

Ürün Yorumlarından Saat Bilgisi Kaldırıldı

Ürün detay sayfasında, Ürün Yorumları alanındaki yorum saati alanı kaldırıldı.

08 Ekim
2019

V6.4.8.0

Iyzico Ödeme Formu Yenilendi

Tasarımı değiştirilen yeni Iyzico ödeme formu yayınlandı.

Shop Teması Responsive Olarak Yeniden Tasarlandı

Shop temasını standart olarak kullanan sitelerin temaları, kullanılan renk setine göre Responsive tasarım olarak güncellendi.

19 Eylül
2019

V6.4.7.2

My Design, Diamond ve Mobile Temaları Responsive Olarak Yeniden Tasarlandı

My Design, Diamond ve Mobile temalarını Standart olarak kullanan sitelerin temaları, kullanılan renk setine göre Responsive tasarım olarak güncellendi.

01 Ağustos
2019

V6.4.7.0

Akbank Sanal Pos Innova Entegrasyonu Tamamlandı

Innova altyapısına geçiş yapan Akbank Sanal Pos'un entegrasyonu yapıldı.

Alışveriş Reklamları Modülü | OtoPilot

IdeaSoft OtoPilot Akıllı Reklam Otomasyonu, Google reklam hesabınızı kurar, ürünlerinizi Merchant Center’a aktarır, reklam kampanyalarınızı oluşturur ve sizin için en optimize alışveriş reklamlarını yayına alır. Satış temsilcinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Riskli Sipariş Modülü

Kara listeye aldığınız bilgilerle gelen siparişleri görüntüleyip, yönetebileceğiniz Fraud modülü geliştirildi. Siparişler / Risk Kriterleri menüsünden erişim sağlayabilirsiniz.

Yazılımı Çalıştıran Altyapı Üzerinde Güvenlik ve Sürüm Güncelleme Çalışmaları Yapıldı

Altyapıda işletim sistemi, güvenlik, derleyici sürüm güncellemeleri ve optimizasyonu yapıldı.

Restful API Güncellemeleri

Gelecek versiyonlarda yayınlanması planlanan özelliklerin API tarafındaki altyapıları kuruldu.

24 Temmuz
2019

V6.4.6.1

Şifre Sıfırlama Akışı Yenilendi

Sitenize üye olan şifresini unutmuş kullanıcıların şifrelerini daha kolay yenileyebilmeleri için akış yeniden tasarlandı.

Sürat Kargo Takip URL'i Değişti

Sipriş e-postalarındaki ve Kargo Takip sayfasındaki Sürat Kargo takip URL'leri güncel hali ile değiştirildi.

29 Mayıs
2019

V6.4.6.0

Wirecard Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Siz değerli müşterilerimizin, uygun koşullar altında kredi kartı ile e-ticaret sitelerinden ödeme kabul etmelerini sağlayacak Wirecard ödeme sistemi entegrasyonu gerçekleştirildi.

Tema Ayarları'na Gruplar Eklendi

Tema ayarları sayfasında aradığınız ayarlar daha kolay erişilebilmesi için gruplara ayrıldı.

Filtre Sistemi Yenilendi

Yenilenen filtre sistem ile istenilen sonuçların daha hızlı bir şekilde gösterilmesi için optimizasyonlar yapıldı.

Sipariş Excel Çıktısına Sipariş Yönlendirme Adresi Bilgisinin Eklenmesi

Siparişlerinizi Excel'e aktarırken, sipariş detayında varsa Sipariş Yönlendirme Adresi bilgisinin de gösterilmesi sağlandı.

25 Nisan
2019

V6.4.5.0

Ürün Özelleştirme Modülünde Yüklenebilecek Dosya Boyutu Arttırıldı

Ürün özelleştirme modülünde, Google Drive entegrasyonu aktif olan kullanıcılarımızın kabul edebileceği dosya boyutu 2 MB'dan 5 MB'a yükseltildi.

Aras Kurye Entegrasyonunda Takip Numarası Olmayan Siparişlerin Listelenmesi

Aras Kurye ile verilmiş siparişlerde, Aras Kurye sisteminden henüz gelmemiş olan sipariş barkodlarının toplu olarak güncellenebilmesi sağlandı.

Kopya Ürünlerde Varyant Resimlerinin de Kopyalanması

Yapılan geliştirme ile ürün kopyası oluştururken varyant resimlerinin de oluşturularak kopyalanması sağlandı.

11 Nisan
2019

V6.4.4.2

Paytrek Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Siz değerli müşterilerimizin, uygun koşullar altında kredi kartı ile e-ticaret sitelerinden ödeme kabul etmelerini sağlayacak Paytrek ödeme sistemi entegrasyonu gerçekleştirildi.

Yurtiçi Self Service Entegrasyonunun Takip URL'i Güncellendi

Yurtiçi Kargo'nun takip URL'inde yaptığı değişikliğe istinaden entegrasyondaki takip URL'i güncellendi.

28 Mart
2019

V6.4.4.0

PayTR Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Siz değerli müşterilerimizin, uygun koşullar altında kredi kartı ile e-ticaret sitelerinden ödeme kabul etmelerini sağlayacak PayTR ödeme sistemi entegrasyonu gerçekleştirildi.

Tasarım Ayarları'na Yeni Ayarlar Eklendi

Aphrodite temaya özel, Tema Ayarları bölümünde tema renklerini düzenlenebilmesi için renk ayarları eklendi. Renk ayarları sayesinde tema üzerinde kullanılan buton, link, ikon gibi alanların renklerinin özelleştirilebilmesi sağlandı.

V5 Altındaki Temalar Kaldırıldı

Tasarım Ayarları bölümünde yer alan standart temalardan V5 öncesi temalar sistemden kaldırıldı. Bu temalardan birini kullanıyorsanız standart olarak siteniz Responsive olarak tasarlanan Aphrodite temaya geçmiş olacaktır. Dilerseniz Tasarım Ayarları menüsünden farklı bir tema da seçebilirsiniz.

Sipariş Detayını Yazdır Ekranına Sipariş ID Bilgisi Eklendi

Siparişler bölümünde, sipariş detayı yazdırma bölümünde sipariş referans numarasıyla birlikte sipariş ID numarası da görünmesi sağlandı.

Varyant Seçiminde Sayfanın Otomatik Olarak Yenilenmemesi Sağlandı

Responsive temalarda ürün detay sayfasında varyant seçim işlemlerinde sayfanın otomatik olarak yenilenmemesi sağlandı.

19 Şubat
2019

V6.4.3.0

SEO Dostu URL Oluşturulması ile İlgili Düzenleme

Sitenizdeki mevcut olan ve herhangi bir yolla eklenen tüm ürün, kategori, marka, ürün özellikleri ve varyant URL'lerinin, eski URL yapısını da destekleyecek şekilde SEO uyumlu olması sağlandı.

Alışverişsiz Ödeme ve Mail Order Mail Şablonlarının Düzenlenmesi.

Alışverişsiz Ödeme(IdeaPay) ve Mail Order Mail Şablonu'nun alt yapısında düzenlemeler yapıldı. Bu geliştirme ile birlikte hem masaüstü hem de mobilden kontrolü kolaylaştırıldı ve düzenlenebilmesi sağlandı. Düzenleme yetkisi için Destek talebi oluşturabilirsiniz.

Tema Önizleme Tasarım Değişikliği

Tasarım ayarlarında, Tema Önizleme tasarımı değişti. Daha kolay kullanım sayesinde önizleme sayfasında tema ve buton temalarında değişiklik yaparak önizleme ve aktif etme aksiyonları geliştirildi.

Dinamik Formların Gönderilmesi ile İlgili Düzenleme

Dinamik formların sayfa yenilenmeden gönderilmesi sağlandı.

Breadcrumb ile İlgili Düzenleme

SEO uyumluluğu için ürün detay sayfasındaki Breadcrumb'da ürünün ilk kategorisinin gösterilmesi sağlandı.

29 Ocak
2019

V6.4.2.1

XML ile Yapılan Ürün Aktarımında URL'lerin Yeni Yapıda Eklenmesi

Daha önce sadece site üzerinden eklenen ürünlerde siteadresi/urun/urun-adi şeklinde URL oluşturulmaktaydı. XML ile eklenen ürünlerde de artık bu yapının kullanılabilmesi sağlandı. Bu sayede site üzerinde SEO dostu URL yapısı tüm ürünlerde kullanılabilecektir.

Hediye Çekinin KDV Dahil Kullanımı

Hediye çeki kullanımında KDV hariç kullanımına KDV Dahil seçeneği de eklendi. Bu sayede oluşturulan yeni hediye çeklerinde KDV dahil tutar üzerinden de indirim yapılabilmesi sağlandı.

Aras Kurye Entegrasyonu

Aras Kurye entegrasyonu sisteme dahil edildi. Bu yeni kargo entegrasyonu sayesinde Aras Kurye ile çalışan müşterilerimizde site ile entegrasyon sağlayabilecek ve kargo barkodları yazdırarak işlem süreçlerinden zaman kazanılmış olacaktır.

GittiGidiyor Entegrasyonunda Ürün Özellikleri Eşleştirme Geliştirmesi

GittiGidiyor entegrasyonunda daha önce zorunlu olan ürün kategorilerinde özellik eşleştirmesi yapılırken yapılan güncelleme ile tüm ürünlerde ürün özelliği ataması yapılabilecektir. Böylelikle Gittigidiyor paneline aktarılan ürünlerde ürün özellikleri de aktarılmış olacak ve en doğru bilgilerle Gittigidiyor filtrelinde ürünlerin listelenmesi sağlanmış olacaktır.

N11 Entegrasyonunda Ürün Özellikleri Eşleştirme Geliştirmesi

N11 entegrasyonu bölümünde, ürün özellikleri eşleştirilebilmesi için geliştirme yapıldı. Bu sayede N11 paneline aktarımı yapılan ürünlerin özellik eşleştirmesi de yapılarak en doğru bilgilerle gönderilmesi N11 filtrelerinde doğru ürünlere ulaşılabilmesine katkı sağlanmış olmaktadır.

Akbank Paneline İsim, Soyisim ve E-posta Bilgilerinin Gönderilmesi

Akbank posu üzerinden geçen siparişlerde üye ad, soyad ve e-posta bilgilerinin Akbank sanal pos paneline yazılması sağlandı. Bu özellik aynı zamanda tüm EST altyapısına sahip poslar için de sağlanmış oldu.

15 Ocak
2019

V6.4.2.0

UPS Kargo Entegrasyonu

UPS Kargo entegrasyon modülü eklendi. Bu yeni kargo entegrasyonu sayesinde UPS Kargo ile çalışan müşterilerimizde site ile entegrasyon sağlayabilecek ve kargo barkodları yazdırarak işlem süreçlerinden zaman kazanılmış olacaktır.

Sepette Kargo Bedava Teklifi

Kargo ayarlarında tanımlı bir ücretsiz kargo limiti varsa sistem üzerinde, sepet sayfasında toplam sipariş tutarı ücretsiz kargo limitinden düşükse "Sepetinize X TL daha ürün ekleyin, Kargo ücreti ödemeyin" mesajı gösterilmesi sağlanmıştır. Buradaki metin Dil Ayarları bölümünden istenirse değiştirilebilir.

Ürün, Kategoriye ve Markaya Özel Kapıda Ödemenin Pasif Yapılabilmesi

Ürün, kategori veya markaya özel olarak Kapıda Ödeme seçeneğinin pasif yapılabilir olması için geliştirme yapıldı. Bu sayede kapıda ödeme ile gönderilmek istenmeyen ürünlerde sipariş aşamasında kapıda ödeme seçenekleri gösterilmemiş olacaktır.

Mail Servisi İçin Düzenlemeler Yapıldı

Sistem üzerinden gönderilen tüm maillerin alt yapısında düzenlemeler yapıldı. Bu geliştirme ile birlikte hem masaüstü hem de mobilden maillerin kontrolü kolaylaştırıldı ve tüm mail şablonlarını düzenleyebilmeniz sağlandı. Düzenleme yetkisi için Destek talebi oluşturabilirsiniz.

Mail Yönetimi İçin Düzenlemeler Yapıldı

Toplu mail gönderimi için, mail arama filtresi güncellendi. Doğum günü filtresi gibi alanlarda eklenerek daha kolay bir şekilde mail gönderilmek istenilen kitleye ulaşılması sağlandı.

İndirim Talebi Maillerinin Otomatik Gönderilmesi

Fiyatı düşünce haber ver butonu ile indirim taleplerine kaydolmuş üyelere ürün fiyatı düştüğünde otomatik olarak mail gönderimi yapılması sağlandı.

Mobile Admin Geliştirmeleri

Mobil Admin uygulaması üzerinde siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda geliştirmeler yapıldı. Siparişler bölümünde sipariş notu ve üye cep telefonu eklenmesi, üye listesinde üye kayıt tarihinin gösterilmesi, tekrar girişlerde kullanıcı adı-şifre bilgisinin yeniden istenmemesi vb. düzenlemelerle daha efektif bir kullanım sağlanmış oldu.

Yönetim Panelinde Tanımlamalar Alanı Düzenlendi

Tanımlamalar bölümünde, posta kodu, ülke, il ve ilçe bilgilerinin ayrı ayrı girilebilmesi sağlandı. Bu alana eklenen bilgiler /iletisim sayfasında da gösterilecektir.

Kaynak Dosyada Olmayan Ürünlerin Stoğunun 0 Yapılabilmesi

Entegrasyonlar bölümünde, XML'den daha önce siteye eklenmiş, ancak son güncellemede XML içinde yer almayan ürünlerin stoğu 0 yapılabilmesi sağlandı. Bu geliştirme sayesinde XML'den kaldırılan ürünler site üzerinden silinmeden 0 stokla kalmaya devam edebilecektir.

Instagram Feed & Shop'a Ek Ayarlar Eklendi

InstaShop sayfasına, sayfa üst bilgi alanı ve hesap bilgilerinin mobil temada gösterilebilmesi için ek ayarlar eklendi. Bu özellikle birlikte aktif edildiğinde mobil InstaShop sayfasında yazılan üst içeriğin ve Instagram hesap bilgilerinin gösterilebilmesi sağlandı.

Sepet Hatırlatma Mailinde KDV Bilgisi Eklendi

Sepet hatırlatma mailinde daha önce KDV hariç fiyat gösterimi yapılırken, yapılan güncelleme ile birlikte KDV dahil toplam tutar gösterilmesi sağlandı.

Sepet Kaydetme Düzenlemeleri

Kayededilen sepette özelleştirilmiş ürün olsa dahi sepet tekrar yüklendiğinde aynı özellikleri ile ürünün sepete tekrar eklenmesi için geliştirme yapıldı.

Varyant Toplu Güncelleme Seçenekleri Arttırıldı

Varyant tanımlı bir üründe, tüm varyantları çoklu güncelleme ile fiyat değerlerini, desi bilgisini de değiştirilebilmesi sağlandı. Bununla birlikte ürün güncelleme aşamalarında zaman tasarrufu yapılarak daha hızlı olması sağlandı.

Sabit Telefon Zorunluluğu Kaldırıldı

Sipariş aşamalarında sabit telefon zorunluluğu kaldırılarak, cep telefonu alanının zorunlu olması sağlandı.

26 Aralık
2018

V6.4.1.7

Amazon Entegrasyonu Kategori Optimizasyonu

Amazon pazaryeri entegrasyonunda Amazon kategorilerine yeni eklenen kategoriler eklendi ve entegrasyondaki kategori ağacının yapısı yeniden güncellendi.

N11 Entegrasyonu Marka Düzenlemesi

N11 entegrasyonunda, gönderilen kategori için herhangi bir marka zorunluluğu olmasa bile markaların gönderilebilmesi sağlandı.

Abone Modülü Güncellemesi

Abonelik modülünde ödeme sayfası düzenlendi. Sepette abonelik ile satılan bir ürün olması durumunda ödeme sayfasında sadece Kredi Kartı ile ödeme alınabilmesi sağlandı.

Kişisel Etiketlerin API Üzerinden Yönetimi

Filtre Yönetimi menüsünün altındaki Kişisel Etiketler alanının API'den yönetilebilmesi sağlandı. API ile kişisel etiket ekleyebilir, çıkarabilir ve ürünlere atayabilirsiniz. İlgili metod ve kullanımlar için API dökümanını inceleyebilirsiniz.

Şekerbank Pos Entegrasyonu

Şekerbank'a ait Şekerbank POS entegrasyonu tamamlandı. Standart EST altyapısı ile Şekerbank Pos sisteme eklendi.

30 Kasım
2018

V6.4.1.6

Amazon Entegrasyonu Kategori Optimizasyonu

Amazon pazaryeri entegrasyonunda Amazon kategorilerine yeni eklenen kategoriler eklendi ve entegrasyondaki kategori ağacının yapısı yeniden güncellendi.

Entegre ve Enterprise Paketlerde Excel Entegrasyonu

Entegre ve Enterprise paketlerimizde "Excel Entegrasyonu" özelliği tüm müşterilerimize ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

Akakçe Kolay Sipariş Entegrasyonu

Entegrasyonlara hazır ön tanımlı olarak, Akakçe Kolay Sipariş için XML çıktısı eklendi. İlgili Akakçe çıktısı ile Kolay sipariş entegrasyonu kullanıma açıldı.

Üye Yönetimi Arama Alanları Genişletildi.

Yönetim panelinde üye yönetim ekranında, doğum tarihine göre, belli aralıkta veya tüm yıllara ait sadece gün ve ay baz alınarak arama yapılabilmesi sağlandı.

Pazaryerleri Entegrasyonu Güncellemesi

Ürün açıklama alanlarına eklenen resimlerin N11, GittiGidiyor ve Hepsiburada entegrasyonlarında tam URL olarak gönderilmesi ve gösterilmesi sağlandı.

Blog OpenGraph Meta Bilgileri Güncellendi.

Blog içerik sayfalarına "Facebook OpenGraph Meta Tag" alanları eklendi. Böylece yayınlanan bloglar üzerinden, Open Graph teknolojisi kullanılarak web sitelerinin sosyal medya araçları ile olan entegrasyonu güçlendirildi.

Yönetim Paneli Ürün Arama Alanları Genişletildi.

Yönetici panelinde ürün listeleme alanlarında, ürün özelliklerine göre, ürün arama seçeneklerine "Barkodu Olmayan Ürünler", "Sadece 1 Adet Resmi Olan Ürünler" ve "Tavsiye Ürünü Olmayan Ürünler" parametreleri eklendi. Bu alanlara göre de arama yapılabilmesi sağlandı.

28 Kasım
2018

V6.4.1.5

API için Webhook Altyapısı Geliştirildi.

Ürün silme, sipariş düzenleme ve entegrasyondan silme aksiyonları için Webhook altyapısı geliştirildi ve kullanıma açıldı.

Amazon Entegrasyonu Tedarik Süresi

Amazon entegrasyonunda ürünlerin tedarik sürecine ilişkin 4-5 gün seçeneği de eklendi.

Yurtiçi Kargo Takip Adresi

Yurtiçi Kargo tarafından yapılan takip URL'inin değiştirilmesi yazılımımıza uyarlandı. .

Ziraat BankKart Combo Eklendi.

Ziraat Maximum kredi kartı altyapısı, Bankkart Combo olarak değiştirildi ve yayına alındı.

Yeni Ücretsiz Temalar Yayında!

Tüm müşterilerimizin kullanımı için Ücretsiz olarak tema seçeneklerine yeni tasarımlar eklendi. 7'şer renk setine sahip olan 5 farklı yeni tasarım tasarım seçeneklerine eklendi.

Bosch Sanal Pos Entegrasyonu

Bosch bayi ve alt bayilerinin kullanımı için yazılımımıza Bosch Sanal Pos entegrasyonu geliştirildi. Bosch Sanal Pos entegrasyonu sayesinde sizlere tanımlı özel oranlar ile ödeme ve tahsilat yapılabilmesi sağlandı.

02 Ekim
2018

V6.4.1.4

Ürün Yorumlarının Excele Aktarımı

Ürünlere yapılan yorumların tümünün excel olarak alınabilmesi sağlandı.

N11 Entegrasyonu ISBN Güncellemesi

N11 ürün entegrasyonlarında kitap sektörüne özel olarak ISBN alanı eklendi.

GittiGidiyor İndirim Kullanımı

GittiGidiyor entegrasyon şablonunda indirim alanının kullanımı sağlandı.

Chalcedon Teması Ürün Özelleştirme Alanı

Chalcedon temasına yeni geliştirmesi tamamlanan ürün özelleştirme özellikleri ile ilgili alanlar eklendi.

Aras Kargo Koli Güncellemesi

Aras Kargo entegrasyonunda tanımlanabilir koli sayısı 20'ye çıkartıldı.

Aras Kargo Entegrasyonu Barkod Basımı Geliştirmesi

Aras kargo entegrasyon numarası yazı olarak basılırken ek olarak Barkod oluşturma ve barkodun yazdırılabilmesi sağlandı.

Amazon Üretici Alanının Ürüne Eklenmesi

Amazon Entegrasyon sürecinde, gönderilen bilgiler arasına Üretici alanı eklendi ve entegrasyon sürecinde gönderimi sağlandı.

17 Eylül
2018

V6.4.1.3

Ödeme 2'de Vergi No Validasyonu

Ödeme sayfasında, Adres aşamasında girilen Vergi numarası için doğrulama validasyonu sağlandı.

Yeni ödeme sayfasında tek çekim posu geliştirmesi

Yeni ödeme sisteminde tek çekim olarak yapılan ödemelerin belirleyeceğiniz postan çekilmesi sağlandı.

Ödeme adres aşamasında vergi numarası alanına T.C. kimlik numarasının girilebilmesi

Şahıs şirketleri için vergi numarası alanına T.C. kimlik numarasının girilebilmesi sağlandı.

Sipariş Excel çıktısında T.C. Kimlik alanı

Sipariş Excel çıktılarında T.C. kimlik numarasının da yazdırılması sağlandı.

Sipariş Excel çıktısında KDV oran alanı

Sipariş Excel çıktılarında KDV oran alanının da yazdırılması sağlandı.

Ödeme raporaları Excel çıktısında özel form alanları

Ödeme Raporları'ndaki Excel çıktısına, üyelikli alışverişler için üye detayındaki (varsa) "Özel form alanlarını" değişken olan label'ları ile birlikte eklenmesi sağlandı.

Paynet'e HSBC Advantage Eklenmesi

Paynet ödeme sistemine eklenen Advantage kart tipi sistemimize de dahil edildi.

Parampos'a HSBC Advantage Eklenmesi

Parapos ödeme sistemine eklenen Advantage kart tipi sistemimize de dahil edildi.

Mobilde Detaylı Kapıda Ödeme Bilgisi

Mobilde ödeme sayfasında "kapıda ödeme dahil toplam tutarın" detaylı verilmesi sağlandı.

09 Ağustos
2018

V6.4.1.2

Yeni sipariş tasarımı yayınlandı

Bir süredir Beta yayında olan ve satış oranlarını arttırabilecek altyapı ve UX geliştirmelerinin yapıldığı yeni sepet ve sipariş tasarımı tüm kullanıcılarımız için yayına alındı.

Tüm siteler için ücretsiz SSL

SSL kurulumu yapılamamış tüm siteler için kurulumların yapıldı.

Ödeme başarı sayfasında ödeme yapılacak hesap bilgilerinin gösterilmesi

Havale seçeneği ile tamamlanan siparişlerin başarı sayfasında seçilen banka bilgilerinin gösterilmesi sağlandı.

Ödeme sayfasında Kredi Kartı Tab'ına "Banka Kartı" eklenmesi

Ödeme sayfasındaki sadece Kredi Kartı yazan tab'ın ismi Kredi/Banka Kartı olarak değiştirildi.

Facebook Messenger Geliştirmesi

Bu özellik sayesinde sitenizin anasayfasında ve ürün detayında yer alan Facebook Messenger ikonuna tıklanarak iletişime geçilebilecektir.

Üyeler menüsünde KVKK onayı bilgisinin gösterilmesi

Sitenize kayıt olan üyelerin KVKK onay durumlarını görebilmeniz ve bu duruma göre filtreleme yapabilmeniz sağlandı.

13 Temmuz
2018

V6.4.1.1

WhatsApp Sipariş özelliğinin kişisel temalara eklenmesi

Sadece standart temalarda kullanılabilen WhatsApp Sipariş özelliği kişisel temalarda da kullanılabilmesi için geliştirildi.

Özelleştirilmiş ürünlerin yönetim panelinde filtrelenebilmesi

Yönetim paneli, Ürünler aramasında özelleştirilebilir ürünlerin filtrelenebilmesi sağlandı.

Instashop'un konsept temalarda ana sayfada açılabilmesi

InstaShop özelliğinin konsept temaların anasayfasında widget olarak kullanılabilmesi sağlandı.

Blog kategorilerinin kırılımlı yapıya geçirilmesi

Blog modülünde tek seviye olarak kullanılabilen kategori yapısı kırılımlı yapıya geçirildi. Bu sayede Blog kategorilerinize alt kategoriler ekleyebilirsiniz.

22 Haziran
2018

V6.4.1.0

PayU sanal pos sistemine Advantage kart eklendi

PayU'ya yeni eklenen Advantage kart tipi entegrasyonu dahil edildi.

Ürün sayfasının twig yapısına geçişi sağlandı

Standart bir tema kullanıyorsanız herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bir kişisel tema oluşturacaksanız buradaki değişkenlerde yapılan değişiklikler için dokümanlarımızı inceleyebilirsiniz.

Stokta olmayan ürünlerin benzer ürünler bölümünde gösterimi kaldırıldı

Böylelikle bir ürün detayında benzer ürünler sekmesinde stokta olmayan ürünler görüntülenmeyecek ve sipariş verilemeyecek bir ürün için gösterim olmayacaktır.

Ürün varyantları seçildikten sonra yapılan ürün yorumlarının ana ürün üzerinde de gösterimi sağlandı

Böylece varyant seçimi yapılmasa dahi o ürünle ilgili tüm yorumlar görüntülenebilecektir.

Yeni BKM entegrasyonu sisteme dahil edildi

Yeni sistemde BKM ile ödeme yapılacağı zaman sitenizdeki ödeme sayfasından ayrılmadan bir popup açılarak BKM bilgileri girilerek sipariş tamamlanabilmektedir.

Sanal pos üzerinde 3D özelliği pasifse debit kartlarla işlem yapılabilmesi sağlandı

Böylece 3D özelliğini pasif yapsanız bile Debit kartlarla sipariş geçilebilecektir.

Tasarım Ayarları bölümü seçtiğiniz temanın özelliklerini görüneceği şekilde düzenlendi

Bu geliştirme ile birlikte temada yaptığınız değişiklikler sadece seçtiğiniz temada aktif olacaktır.

WhatsApp Sipariş modülü geliştirildi

Bu özellik sayesinde sitenizin anasayfasında ve ürün detayında yer alan WhatsApp ikonuna tıklanarak iletişime geçilebilecektir.

Amazon Pazaryeri Entegrasyonu

Bu entegrasyonla birlikte Amazon.com.tr üzerine sitenizden ürünlerinizi gönderebilir ve güncelleme yapabilirsiniz. Amazon Entegrasyonu ile amazon üzerinden ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz.

InstaShop - Instagram Shop & Feed Modülü

InstaShop ile hemen Instagram'dan satışa başlayabilirsiniz. Instagram hesabınızı bağlayın. Ürünlerinizi etiketleyin ve satışa sunun. InstaShop hakkında satış temsilcinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

22 Ocak
2018

V6.4.0

Fatura çıktısının yeni sekmede açılması

Siparişler bölümünde fatura yazdırırken farklı bir sekmede açılarak tekrar siparişlere dönmek için geriye gidilmesine gerek kalmayacak şekilde geliştirme yapıldı.

Varyantların resimleri gösterimlerinde varyant isimlerinin de gösterilmesi sağlandı

Bu geliştirme ile varyantlar resimli olarak gösterilirken seçenek isminin de görünebilmesi sağlandı.

Kep adresi ve Mersis numaralarının yazılabileceği alanlar eklendi

Tanımlamalar bölümüne yazılması halinde iletişim sayfalarında görünebilecek ve ziyaretçilerinizin bu bilgilere ulaşabilmesi sağlanacaktır.

Varyantlara toplu indirim güncelleme özelliği eklendi

Ürün detayında her varyant için ayrı ayrı indirim yazmak yerine varyant seçimi yapılarak toplu olarak güncellenebilmesiyle birlikte işlem zamanından tasaruf etmeniz sağlandı.

Ürün tabanlı ve kategori tabanlı çoklu ürün güncelleme bölümlerinde, arama alanına ürün aktif/pasif filtresi eklendi

Toplu işlem yaparken aktif yada pasif olan ürünler ayrı ayrı listelenerek işlem yapılması daha kolay hale getirildi.

Mobil sitede alışveriş sepetindeyken ürün sayısını artırıp/azaltma seçenekleri eklendi

Mobil sepette yapılan bu geliştirme ile birlikte ürün sayısını artırmak için tekrar ürün detayına geri dönmeden sepet üzerinden değişiklik yapılarak alışverişin hızlandırılması sağlandı.

Mobilde kategori üst içerik alanlarının kullanılması için geliştirme yapıldı

Masaüstünde görünen kategori üst içerik alanlarının mobil site üzerinden girildiğinde de gösterilmesi sağlandı.

Mobil sitede sepet hatırlatma E-postasından direkt sepetin açılması

Sepet hatırlatma maili mobil cihaz üzerinden ulaşıldığında siparişi tamamlama butonunun mobil sitede direkt olarak sepete gitmesi sağlandı. Böylelikle mobil üzerinden gelen sepet hatırlatma maillerinden dönüşümleri artırılması beklenmektedir.

Google Merchant Ankete Katılım Modülü

Alışveriş tamamlandıktan sonra ziyaretçileriniz sitenizdeki alışveriş deneyimlerini puanlayarak Google tarafından kaydedilir buda satıcı puanlarınıza eklenir. Bu sayede farklı müşterilerinizin sitenizde yaşadıkları deneyimleri kullanıcılara bildirebilirsiniz.

Yeni Üyelik Formunun Özelleştirilebilmesi Sağlandı

Yeni üyelik aşamasında, özel almak istediğiniz ek bilgileri ziyaretçilerinizden alabilir, üyelik formunu farklılaştırabilirsiniz. Örneğin üyeliğin bireysel yada kurumsal üyelik olacağı soru olarak eklenebilir veya bebek mağazaları çocuk cinsiyeti veya yaşı bilgisi gibi bilgileri üyelik aşamasında sorabilirsiniz.

Yeni Chalcedon Teması Tasarımlara Eklendi.

Modern tarzıyla yeni Chalcedon temasını kullanabilir ve bu miminalist tasarım üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Masterpass Kart Saklama Entegrasyonu

Bu sayede masterpass kullanarak kaydedilmiş bir kart ile kart bilgileri tekrar girilmeden alışveriş kolaylıkla tamamlanabilecektir. Daha önce kaydedilmiş bir kart olmaması durumunda ise kart masterpass tarafında siteniz üzerinden kayededilebilecek ve alışveriş deneyimi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Masterpass kullanım detayları için yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mng Kargo Entegrasyonu

Bu yeni kargo entegrasyonu sayesinde Mng kargo ile çalışan müşterilerimizde site ile entegrasyon sağlayabilecek ve kargo barkodları yazdırarak işlem süreçlerinden zaman kazanılmış olacaktır.

Abonelik Sistemi Yayında!

Abonelik modülü ile bir ürün için sürekli yada belli bir süre için gönderim yapılabilecektir. Özellikle sürekli kullanım ihtiyacı olan ürünler için kullanılabilecek sipariş devamına katkı sağlayacak bu yeni modül ile siz değerli müşterilerimizin satışlarının artırılması hedeflenmektedir. Örneğin dergi aboneliği, yiyecek/içecek aboneliği, petshop ürünleri vb. Kullanım detayları için yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.

14 Kasım
2017

V6.3.9

Mobile Yönetim Paneli İçin Performans Geliştirmeleri

Mobile yönetim paneli için performans geliştirmeleri yapıldı.

Google Tag Manager'in Mobilde Desteklenmesi

Google Tag Manager'in mobilde sitelerde de desteklenmesi sağlandı.

Ticari Ünvan alanı 255 karaktere yükseltildi.

80 karakterle sınırlı olan Ticari Ünvan değeri 255 karaktere yükseltildi.

Hediye Notu Karakter Sınırı Artırıldı.

Sipariş aşamasında girilen hediye notu alanının, 255 olan karakter sınırı olan alanın, karakter limiti arttırıldı.

GittiGidiyor Pazaryeri Entegrasyonu Kategori Güncellemesi

GittiGidiyor pazaryeri entegrasyonunda iletilen yeni kategorilerin ve kategori yapısının, sistemdeki katalog yapısına geçirilmesi sağlandı.

Detaylı Bilgi İçin Arayın