Mobil Konsept Tasarım nasıl düzenlenir?

Mobil konsept tema içinde logo ekleme, slider düzenleme, banner düzenleme, menü yönetimi gibi özellikleri yine yönetim paneliniz üzerinden düzenleyebilirsiniz.
Mobil tema kullanımını Ayarlar >> Ek Ayarlar bölümünden aktif/pasif yapabilirsiniz.

Mobil Tasarımda Logo Ekleme / Değiştirme

Ayarlar >> Tasarım Ayarları menüsü altından mobil logo alanından mobil temada gösterilecek olan logonuzu ekleyebilir yada düzenleyebilirsiniz.

mobillogo

Mevcut yüklenen logoyu önizleme butonuyla görüntüleyebilir, seçiniz butonu ile de yeni bir logo ekleyebilirsiniz.

Mobil Tasarımda Slider Düzenleme

Bu düzenlemeler Mobil konsept temalar için geçerlidir. standart temalarda banner, slider gibi alanlar eklenmemektedir.
Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Slider Yöentimi böümünde tasarım ekibimiz tarafından mobil tema için hazırlanmış olan slider, açıklama bölümünde mobil slider olarak tanımlanmış olacaktır.

mobilslider1

Slider düzenleme ekranında mevcut resimleri seçiniz butonu ile yeni resimler ile değiştirebilir, ekle butonuna tıklayarak yeni resimler de ekleyebilirsiniz.

mobilslider2

Mobil Tasarımda Banner Düzenleme

Mobil tema içinde kullanılan banner alanları Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Banner Yönetimi bölümünden düzenleyebilirsiniz.

mobilbanner1

Banner Yönetimi bölümünde mobil için hazırlanmış bannerlar açıklama kısmında mobil banner olarak belirtilmektedir örneğin "Anasayfa Alt Banner Mobile" bu şekilde düzenlemek istediğiniz bannerı seçebilirsiniz. Düzenleme ikonuna tıklayarak dilerseniz banner görsellerini değiştirebilirsiniz.

mobilbanner2

Fotoğraf simgesine geldiğinizde daha önce yüklenmiş olan görseli görebilir ve seçiniz butonu ile farklı göresellerde ekleyebilirsiniz. Banner üzerine tıklandığında farklı bir sayfaya yönlendirmek için ise link satırına istediğiniz bağlantı adresini yazabilrisiniz. Örneğin Facebook sayfanız için hazırlanmış banner için Facebook sayfa URL sini yazabilirsiniz.

Menü Düzenleme

Sayfa Altı bölümüne eklenen menüler Ayarlar >> Menü Yönetimi bölümünde yer almaktadır bu menü üzerinden düzenleme ikonuna tıklayarak dilerseniz menü isimlerini ve bağlantı adreslerini değiştirebilirsiniz.

menu1

Örnek bir mobil konsept temada Anasayfa üzerinde logo, slider, banner ve menü alanları aşağıdaki gibi olabilmektedir.

mobiltema1