Payu panelinde sipariş var ama sitede göremiyorum

Eğer Payu altyapısı kullanıyorsanız, Ideasoft panelinize bu sistemi kurmak için yapmanız ve dikkat etmeniz gereken alanlar bulunur. Ayrıntılı kurulum ve eğitim dökümanımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 
Eğer bir siparişi Payu panelinizde görüyorsanız fakat sitenizde görmüyorsanız, en olası sebebi, Payu kurulumunuzu yaparken Hesap Yönetimi >> Hesap Ayarları bölümünde alttaki ekran görüntüsünde bulunan 1. adımda görüleceği üzere Sipariş Ayarları bölümünde Sipariş Takibi olarak Evet seçmeniz olabilir. Bu ayar kesinlikle Hayır olarak seçilmelidir.
 
 
 
Bu ayar şu anlama gelir, sipariş vermek isteyen bir kişi sipariş aşamasında alışverişten vazgeçerse eğer, daha sonra Payu tarafından o kişiye ödemesini tamamlamak isteyip istemediğine dair kaldıkları yerden devam etmesini sağlayan bir bağlantı gönderir, fakat bu bağlantı sizin siteniz ile ilgili değildir, bu nedenle o bağlantı üzerinden alışverişini tamamlayan bir kişinin siparişi payu üzerinde gözükebilirken sitenizde gözükmeyebilir. O nedenle sipariş takibi olarak Hayır seçilmelidir.