ideasoft ve meta

IdeaSoft Facebook AdPilot
ile
sosyal medyadan
e-ticarete başlayın

Üstelik 750 TL'lik Facebook ve Instagram reklamı hediye!

E-ticaret sitenize Facebook AdPilot'u yükleyin, Facebook ve Instagram'daki tüm e-ticaret özelliklerini anında ücretsiz kullanın.

Uygulamayı Yükleyin
image

IdeaSoft Facebook AdPilot uygulaması


e-ticaretin en kapsamlı sosyal medya entegrasyonu

Uygulama sayesinde Facebook ve Instagram'ın e-ticaret özelliklerinin hepsini
sadece birkaç adımda kurabilir, sosyal medya üzerinden e-ticarete başlayabilirsiniz.

image

Uygulamayı yükleyin

IdeaSoft App Store'da bulabileceğiniz Facebook AdPilot uygulamasını e-ticaret sitenize yükleyin.

image

Otomatik entegre edin

Kurulum sihirbazındaki adımları takip ederek e-ticaret sitenizi sosyal medyaya entegre edin.

image

Sosyal ticarete başlayın

Facebook ve Instagram'daki e-ticaret özelliklerini ve çok daha fazlasını kullanmaya başlayın.

Facebook AdPilot e-ticareti nasıl kolaylaştırır?

Ürünlerinizi Facebook ve Instagram'da sergilemek, reklam vermek, satışlarınızı artırmak
ve müşterileriniz ile iletişim kurmak için Facebook AdPilot uygulamasını kullanabilirsiniz.

image
image
Kurulum sihirbazı ile
uygulama kolayca kurulur

Facebook Business Extension'un sunduğu kolay kurulum sihirbazı ile Facebook AdPilot uygulamasının kurulumu bir dakika sürer.

image
Facebook İşletme Hesabı
otomatik oluşturulur

Facebook Business Manager hesabınız varsa kullanabilir, yoksa uygulamayı kurarken hesabınızı otomatik oluşturabilirsiniz.

image
Facebook & Instagram
sayfa ve mağazaları kurulur

Mevcut sayfa ve mağazalarınızı kullanarak uygulamayı yükleyebilir, yoksa kurulum esnasında tek tıkla yaratabilirsiniz.

image
Facebook kataloğu
ve ürün feed'i yaratılır

Ürünlerinizi Facebook ve Instagram mağazalarınıza aktarmanızı sağlayan katalog ve feed uygulama ile beraber oluşturulur.

image
image
Ürünler ve bilgilerinin
aktarımı sağlanır

E-ticaret sitenizdeki ürünler; açıklamaları, görselleri, fiyatları gibi bilgileriyle beraber Facebook Katalog'a aktarılır.

image
Paylaşımlarda
ürünler etiketlenebilir

Facebook ve Instagram'da yaptığınız paylaşımlardaki ürünleriniz etiketlenebilir, takipçiler tıklayarak ürünleri inceleyebilir.

image
Keşfete girenler
ürünlerinizi görebilir

Ürünlerinizin bilgilerinin Facebook ve Instagram'a aktarılmasıyla beraber keşfet kısmında ürünleriniz görülür olur.

image
Birkaç adımda
reklam verilebilir

Size özel sunduğumuz reklam platformunu kullanarak sadece birkaç adımda Facebook ve Instagram reklamları oluşturulabilir.

image
image
Facebook Piksel ve
Dönüşümler API'si kurulur

E-ticaret sitenizdeki ziyaretçi verilerini takip etmenizi sağlayan çözümler uygulama ile beraber otomatik kurulur.

image
Hedefleme seçenekleriyle
reklam performansı artar

Ürün sayfalarını gezenler, sepette ürün bırakanlar gibi hedef kitleleri oluşturularak reklamlardan daha çok performans alınır.

image
WhatsApp ve Messenger
entegrasyonları yapılır

E-ticaret sitenizin ziyaretçilerinin sizinle WhatsApp ve Messenger üzerinden iletişim kurabilmeleri sağlanır.

image
İletişim kolaylaşır,
müşteri memnuniyeti artar

Müşterileriniz ile kolay iletişim kurulabilmesi sayesinde memnuniyet ve satışlarda artış sağlanır.

Facebook AdPilot bilgi bankası

Facebook AdPilot, IdeaSoft tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Bünyesinde sosyal medya reklam yönetimini sağlayan bir modül ve Facebook Business Extension'un e-ticaret özelliklerini barındırmaktadır.

Facebook Business Extension, işletmeler tarafından kullanılan e-ticaret altyapıları ile sosyal medya kanallarının entegre edilmesini kolaylaştıran bir uygulama olarak tanımlanabilir. Bu eklenti kullanılmadığı takdir tamamlanması uzun zaman alacak çeşitli kurulumlar, Facebook Business Extension ile çok kolay bir şekilde yapılabilir. Bunun için herhangi bir kod bilgisine ya da uzmanlık gerektirecek bir işleme ihtiyaç duymazsınız. Bu kurulumla birlikte ticaret altyapınız, sosyal medya hesaplarınızı da kontrol edebileceğiniz özellikler kazanır.
IdeaSoft App Store'dan yükleyebileceğiniz Facebook AdPilot uygulaması ile Facebook Business Extension'un sağladığı faydaları ve IdeaSoft'un reklam modülünü kullanabilir, sosyal medya hesaplarınız ile e-ticaret sitenizi entegre çalıştırabilirsiniz.

Bu uygulama, tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Bir Facebook kullanıcı hesabınız varsa ve online mağazanız bu eklentiyi destekliyor ise Facebook AdPilot’u herhangi bir tutar ödemeden kurup kullanmaya başlayabilirsiniz. Türkiye’nin e-ticaret altyapısı hizmetleri konusundaki lider firması IdeaSoft’un sunduğu e-ticaret sistemlerine bu uygulamayı entegre ederek size sunulan kolaylıklardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Etkili bir e-ticaret altyapısı oluşturmak, pek çok değişkenin bir arada kurgulanması gereken bir süreçtir. Potansiyel müşterilerinizin ürün ya da hizmetlerinize ulaşacağı internet siteniz ile sosyal medya kanallarınızın iç içe geçerek tek bir bütünmüş gibi hareket etmesi, başarıya giden yolda önemli bir anahtardır. Bu nedenle bu sürecin her aşamasına gereken özeni en üst seviyede göstermeniz gerekir.

İnternet sitenizin şık bir tasarıma ya da kolay kullanılabilir arayüze sahip olması gibi konularla Facebook işletme sayfası açma gibi sosyal medyaya yönelik işlemler aynı ölçüde dikkat talep eder. Dolayısıyla bu yapının kurulması ve sonrasında yönetilmesi uzun sürebilir ve çok fazla emek ister.

Facebook AdPilot, tam olarak bu süreçleri daha pratik ve sade bir hâle getirmek için geliştirilmiştir. E-ticaret alanındaki varlığınızı, görünürlüğünüzü ve başarınızı en kısa zamanda en etkili şekilde oluşturma konusunda bu uygulama size yardımcı olacaktır.

Facebook Business Extension, e-ticaret alanında faaliyet gösteren işletmelere birçok önemli avantaj sağlar. Bu avantajlar, kullanım pratikliği sağladığı gibi müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinize olan ilgisini artırmaya da yardımcı olur. Böylelikle daha az efor ve zaman harcayarak satışlarınızı ciddi miktarda artırabilirsiniz. Bu eklentinin sunduğu tüm avantajlar, IdeaSoft tarafından desteklenir. Siz de IdeaSoft e-ticaret sistemlerinden birini tercih ederek karmaşık olabilecek süreçleri çok daha kolay hâle getirebilirsiniz. Şimdi Facebook Business Extension kullanarak elde edebileceğiniz faydalara bakalım.

Anında Kurulum Yapabilirsiniz

Online ticaretin en zorlu noktalarından biri, işletmenizi bu alanda güçlü kılmak için birçok ayrı kurulum işlemi yapmanız gerekmesidir. Facebook Business Extension, bu kurulum işlemlerinin tamamını tek bir seferde, sadece birkaç adımda yapmanıza olanak verir. Facebook işletme sayfası oluşturma gibi işlemler de burdan yapılabilir. IdeaSoft’un da desteklediği bu özellik ile aşağıdaki öğelerin kurulumlarını anında tamamlayabilirsiniz.

Facebook Business Manager Facebook sayfası Instagram profili Facebook kataloğu Facebook Piksel Facebook Dönüşümler API

Çevrimiçi Mağazanızı ve Facebook Mağazanızı Aynı Anda Yönetebilirsiniz

Çevrimiçi ve Facebook mağazanızı ayrı ayrı yönetmek zaman kaybetmenize neden olabilir. Çevrimiçi mağazanızı Facebook Business Extension sayesinde Facebook mağazanızla ile entegre edebilir, bu iki alanı birlikte yönetme kolaylığına erişebilirsiniz.

Facebook Ürün Reklamlarını Hızlıca Ayarlayabilirsiniz

Facebook Business Extension, sunduğu kurulum kolaylıklarının yanında arayüzünden sosyal medya reklamları vermenize de olanak sağlar. Böylece reklam ve pazarlama stratejileri açısından büyük önem taşıyan bu tanıtım faaliyetlerini en pratik şekilde gerçekleştirip gerekli ayarlamaları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ürün Kataloglarınızı Yönetebilirsiniz

Bu eklenti sayesinde ürün kataloglarınızı da oldukça kolay bir biçimde yönetebilirsiniz. Facebook kataloğunuza ürün eklemek ya da eklenmiş ürünler üzerinde gerekli düzenlemeleri ekstra bir yazılıma gerek duymadan yapabilmek, Facebook Business Extension tarafından sunulan en etkili avantajlardan biridir.

İşletme Hesabınızı Yönetebilirsiniz

Sosyal medya hesaplarınız, potansiyel müşterilerinizle buluşma noktanızdır. Dolayısıyla Instagram profili ve Facebook sayfa yönetimi, e-ticaret faaliyetleriniz için oldukça önemli bir konudur. Bu iki öğe, Facebook işletme doğrulama işlemi için de geçerlidir. Facebook Business Extension ile bu hesapları aynı arayüz üzerinden yönetebilme olanağına da kavuşursunuz.

Satış Dönüşümünü Artırabilirsiniz

Bu eklentinin sağladığı avantajlar, satış rakamlarınıza da doğrudan yansır. Facebook Business Extension ile daha ilgili çekici hâle gelen sosyal medya hesaplarınız, müşterilere ulaşmanızı kolaylaştırır; bu da satış dönüşümünüzü olumlu yönde etkiler. Ayrıca kolay bir şekilde kurulan Piksel ve Dönüşümler API’si sayesinde reklam faaliyetlerinizin sonuçlarını takip edebilme ve müşteri yönelimlerini izleyebilme şansı da yakalarsınız.

Facebook Business Extension kurulumuna başlamadan önce dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlardan söz edilebilir. Bu unsurlara sahip olmamanız hâlinde eklentiyi kurup kullanmanız mümkün olmayacaktır.

IdeaSoft ile Çalışan Aktif Bir E-ticaret Siteniz Olmalıdır

IdeaSoft tarafından sunulan e-ticaret altyapıları Facebook Business Extension ile uyumludur. Bu altyapı ile çalışan bir e-ticaret siteniz varsa, bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Şayet yoksa ve bu alanda çalışmayı düşünüyorsanız IdeaSoft ile temasa geçerek sunduğu hizmet ve şartlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Facebook Kullanıcı Hesabına Sahip Olmalısınız

Facebook Business Extension, e-ticaret sitenizin eşleştirileceği bir Facebook hesabına ihtiyaç duyar. Bu mecrada bir kullanıcı hesabınız yok ise yeni bir hesap açıp, Facebook işletme hesabı girişi ve Facebook işletme ayarları gibi işlemleri kısa sürede bu eklenti üzerinden tamamlayabilirsiniz.

IdeaSoft ile çalışan e-ticaret sitenize bu eklentiyi kurmak için birkaç adımdan oluşan bir işlem gerçekleştirmeniz gerekir. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi konuya dair hazırladığımız Facebook Business Extension Kurulumu Rehberinde bulabilirsiniz.

Facebook AdPilot kurulumu

Detaylı Bilgi İçin Arayın