Bir problemi çözen ürünü tanıtmak için kullanabileceğiniz yöntemler

8 Eylül 2017
Ferad Osman Sali
Bir problemi çözen ürünü tanıtmak için kullanabileceğiniz yöntemler

Bir problemi çözen ürünü tanıtmak ve ürünün hangi problemler çözdüğünü anlatmak tüketicilerin gözünde ürünün değerini artıracağı gibi ürüne olan talebin de artmasını sağlar. Tüketicilerin problemlerini çözen bir ürünün tanıtmak ve anlatmak da bu açıdan oldukça önemlidir.

Doğru bir pazarlama ve reklam stratejisiyle belli problemleri çözen ürünleri tanıtarak tüketicilerin ilgisini bu çekebilir ve ürünün tüketicilere nasıl yardımcı olduğunu anlatabilirsiniz.

Video serileri oluşturun

Ürünün farklı şekillerdeki kullanım alanlarını ve hangi problemleri çözdüğünü detaylı bir şekilde anlatmanız ve bunu göstermeniz oldukça önemli. Bunun için video serilerinden yararlanabilirsiniz. Farklı amaçlarla videolar hazırlamak ve ürünün hangi problemlerini çözdüğünü göstermek, tüketicilerin ürüne olan bakış açısını değiştirir.

Son yıllarda video içeriklerin popülerliğinin artması ve video içerik üretim maliyetlerinin düşmesi, bu tür videoların hazırlanmasını da kolaylaştırıyor. Ürünlerin tanıtım videoları haricinde, hangi problemleri çözdüklerine dair kendi videolarınız çekebileceğiniz gibi bu konuda profesyonel destek de alabilirsiniz.

Seriler halinde video içerikler hazırladığınız da her bir videoda farklı bir probleme odaklanabileceğiniz gibi, her bir videoda farklı bir konsepti ele alarak, ürünü farklı bir ortamda gösterebilirsiniz. Burada önemli olan farklı şekillerde ürünü öne çıkartarak, ürünün tüketicilere nasıl bir fayda sağladığını detaylı bir şekilde göstermektir.

Blog içerikleri oluşturun

Blog içerikleri oluşturmak da ürünün faydalarını anlatmak için önemli bir yoldur. Ürürünün sağladığı faydaları farklı içeriklerle anlatabileceğiniz gibi, tek bir blog yazısında da içeriklerinizi toplayabilirsiniz.

Blog içerikleriyle ürünlerinizin faydalarını anlatmak, SEO konusunda da size yardımcı olacaktır. Detaylı bilgilere yer vermenizden dolayı ve ürünle ilgili orijinal içerikler hazırlamanız bu sayfaların değerini artıracaktır. Doğru anahtar kelimelerle sayfalarınızın SEO kurgusunu yaparak, organik aramalardan sitenize trafik sağlayabilirsiniz. Arama sorgularında bu sayfaları ön sıralarda çıkarmak ürününüzün daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar.

Bunun için içeriklerinizde doğru anahtar kelimeleri kullanmalı, meta açıklamalarınızı ilgi çekici bir şekilde hazırlamalı, sayfanın başlık ve URL yapısını iyi bir şekilde oluşturmalısınız.

Blog içeriklerinizi hazırladığınız videolarla da destekleyebilirsiniz. Bu sayfaların içine videolarınızı ekleyerek, yazılı olarak anlattıklarınızı görsel içeriklerle de destekleyebilirsiniz.

Ürün açıklamalarında ürünün yararlarından bahsedin

Ürün açıklamaları da ürünün faydalarını anlatmak için oldukça ideal bir alandır. Kullanıcıların ürünü ilk gördükleri alan bu sayfalar olabilir ve bu nedenle de açıklamalarınızda ürünün hangi problemleri çözdüğünü net bir şekilde vermeniz gerekir. Tabii ki burada dikkat etmeniz gereken bir detay bulunuyor. İlk etapta uzun ürün açıklamaları yazmak ziyaretçilerin gözünü korkutabilir. Bu sebeple de ürün açıklamalarını ikiye ayırmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Sayfanın başında ürün fotoğrafının yanında daha kısa ve ürünün temel özelliklerini anlatan kısa bir açıklama hazırlayabilirsiniz. Sonrasında da Detaylı ürün açıklamalarını ve ürünün hangi sorunları çözdüğünü sayfanın alt bölümünde açıklayabilirsiniz. Böylelikle detaylı bilgi almak isteyen kullanıcılara ayrı bir çözüm sunmuş olursunuz.

Influencer Marketing çalışmaları yapın

Sosyal mecralardaki popüler kişi ve hesaplarla çalışarak ürünlerinizin tanıtımını yapmanız da bir hayli yararlıdır. Kendi reklam kampanyalarınız haricinde bu kişilerle çalışmanız, onların hedef kitlelerine ulaşmanızı sağlar.

Bu kişilerin gücünden yararlanarak, ürünlerinizin faydalarını sizin daha önce ulaşmadığınız hedef gruplara ulaştırmanız ürünün bilinirliğini daha fazla artırırken, ürünün sağladığı faydaları da daha geniş kitlelere ulaştırmanıza yardımcı olur.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi

Popüler Videolar

Benzer yazılar

AdBlock Nedir? Reklam Engelleme Programı Nasıl Kullanılır?
AdBlock Nedir? Reklam Engelleme Programı Nasıl Kullanılır?
Dijital reklamlar, başta e ticaret firmaları olmak üzere pek çok marka ve web sitesinin en önemli pazarlama araçlarından biridir. Reklam çeşidinin çok olması, daha fazla kişiye ulaşması ve hedef kitleye göre özelleştirilebilmesi,...
1 Eylül 2021
Savaş Çetinkaya
Multidisipliner Ne Demek? Multidisipliner Yaklaşım Nedir?
Multidisipliner Ne Demek? Multidisipliner Yaklaşım Nedir?
Teknolojinin, ticaretin, iletişimin, kültürel faaliyetlerin iç içe geçtiği bir dönemde yaşıyoruz. Bu denli geniş kapsamlara sahip, uzmanı olmanın büyük zaman ve emek gerektiren kavramların yoğun bir etkileşim içine girmesi,...
8 Şubat 2022
Savaş Çetinkaya
Ürün Satış Fiyatı Belirlerken Dikkat Edilecekler
Ürün Satış Fiyatı Belirlerken Dikkat Edilecekler
Ürün satış fiyatının belirlenmesi, herhangi bir işletmenin karlılık, rekabet avantajı ve müşteri talepleri gibi bir dizi faktörü dikkate alarak gerçekleştirilen kritik bir süreçtir. Fiyatlandırma stratejisi, işletmenin...
26 Temmuz 2023
Ferad Osman Sali
Başarılı Bir Moda Girişimi Nasıl Yaratılır?
Başarılı Bir Moda Girişimi Nasıl Yaratılır?
E-ticaret trendlerini incelediğimizde moda sektörünün her zaman yoğun bir talebe sahip olduğunu görebiliriz. Giyim, sürekli bir ihtiyaçtır ve bu yüzden moda ürünleri her zaman talep görür. Dolayısıyla başarılı bir e-ticaret...
25 Ağustos 2016
Savaş Çetinkaya
Sosyal medya reklam türleri nelerdir?
Sosyal medya reklam türleri nelerdir?
Sosyal medya reklam türleri, etkleşimlerinizi ve geri dönüşümlerinizi artırırken, yeni kitlelere ulaşmanıza da yardımcı olmaktadır. Sosyal ağlar günümüzde en etkili pazarlama kanalları arasında yer aldığı için bu...
21 Eylül 2020
Ferad Osman Sali
E-Ticaret Altyapısı İçin Paket Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
E-Ticaret Altyapısı İçin Paket Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
E-ticaret, detaylı bir operasyon süreci gerektirir. Bu sürecin sorunsuz ilerlemesi de sitenin sağlam bir altyapıya sahip olmasına bağlıdır. Online satış faaliyetlerinde başarılı olmanın yolu, gelişmiş olanakları müşteriye pratik...
24 Haziran 2022
Savaş Çetinkaya