Magento E-ticaret Sitesi Kurmak Rehberi 2021

30 Eylül 2019
Sinan Oypan
Magento E-ticaret Sitesi Kurmak Rehberi 2021

Magento e ticaret sitesi kurmak rehberimizde, bir açık kaynak yazılım olan Magento’yu artıları ve eksileriyle ele alıyoruz. Bu rehberimizde de Magento nedir, Magento kurulumu nasıl yapılır / Magento nasıl kurulur, Magento teması / Magento themes nedir, Magento ile e-ticaret sitesi kurmanın avantajları, dezavantajları, Magento kullanımı / Magento nasıl kullanılır, kurulum süreci, Magento fiyatları / ücretleri ve bu modülün e-ticaret altyapı paketlerinden ne gibi farklılıkları olduğunu ele alacağız. Özetle Magento kullanarak bir e-ticaret sitesi kurmadan önce bilmeniz gereken tüm detayları burada okuyabilirsiniz.

BÖLÜM 1

Magento nedir?

Magento, PHP yazılım dilini kullanan ve 2008’de piyasaya sürülen açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımı. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle Magento ücretsiz bir yazılım olarak geliyor ve kendi e-ticaret sitesini kurmak isteyenler bu yazılım ile online mağazalarını kurabiliyorlar.

Magento nedir?

Magento, PHP yazılım dilini kullanan ve 2008’de piyasaya sürülen açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımı. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle Magento ücretsiz bir yazılım olarak geliyor ve kendi e-ticaret sitesini kurmak isteyenler bu yazılım ile online mağazalarını kurabiliyorlar.

Magento ücretli mi?

Magento açık kaynaklı bir yazılım olarak piyasaya çıktığı için ücretsiz olarak kullanıcılara sunulabiliyor. Kullanıcılar bu kaynak kodu indirerek, kendi sunucuları üzerine yükleyerek, gerekli adımları tamamladıktan sonra sitelerini kurabiliyorlar.

Magento Opensource, olarak geçen açık kaynak yazılım ücretsiz olsa da, bu hizmeti kullanacakların kendi hosting ve alan adlarının olması gerekiyor. Magento Opensource bu hizmetleri sağlamamakta.

Magento Commerce, modülü ise Magento’nun daha kapsamlı bir paketi. Burada bulut tabanlı hosting hizmetleri de kullanıcılara sunulmaktadır. Magento Commerce modülü, sunduğu ek hizmetler nedeniyle abonelik modelli bir fiyatlandırmaya sahip. Burada kullanıcılar, satın aldıkları bulut tabanlı hosting hizmetine göre farklı şekilde ücretlendiriliyorlar.

BÖLÜM 2

Magento’nun amacı nedir?

Magento’nun amacı, yazılım ve kodlama bilgisi olan aynı zamanda da düşük maliyetlerle kendi e-ticaret sitelerini kurmak isteyenlere bu imkanı sağlamak olarak özetlenebilir.

Magento’nun amacı nedir?

Magento’nun amacı, yazılım ve kodlama bilgisi olan aynı zamanda da düşük maliyetlerle kendi e-ticaret sitelerini kurmak isteyenlere bu imkanı sağlamak olarak özetlenebilir.

Kullanıcılar, bir alan adı ve hosting satın alarak, Magento’nun açık kaynaklı yazılımı bilgisayarlarına indirdikten sonra sunucularına yükleyerek, bu yazılımı kullanmaya başlayabiliyor ve sonrasında da internetten satış yapmaya başlayabiliyorlar.

Açık kaynaklı ve ücretsiz olması Magento’nun tercih edilmesine sebep olmakta; ancak arka planda dikkat edilmesi gereken de birçok bilgi ve konu bulunuyor. Bunları da yazının devamında ele alacağız.

BÖLÜM 3

Magento özellikleri neler?

Magento, standart kurulum paketinde birçok özelliğe sahip. Bu özellikler sayesinde temel ve başlangıç amacıyla bir e-ticaret sitesi kurulabilmekte.

Magento özellikleri neler?

Magento, standart kurulum paketinde birçok özelliğe sahip. Bu özellikler sayesinde temel ve başlangıç amacıyla bir e-ticaret sitesi kurulabilmekte. Bu özelliklerden öne çıkanlar ise şöyle:

 • Ürün sayfası yönetim araçları
 • Ürün varyasyonları oluşturma, ürün sayfası düzenleme araçları
 • Kategori yönetim araçları
 • Stok yönetim araçları
 • Kullanıcı ve abone yönetim araçları
 • Müşteri hizmeti araçları
 • Ödeme sistemi entegrasyon ve araçları
 • Site içi arama motoru araçları
 • Pazarlama ve reklam araçları
 • Analiz ve rapor araçları
 • Mobil uyumluluk
 • Anahtar kelime ve SEO araçları
 • Çoklu dil seçeneği
 • Farklı tema seçenekleri ile tasarım esnekliği
 • Küçük ve büyük girişimler için esneklik
 • Kolay kullanımlı arayüz

Bunlar Magento’nun öne çıkan özelliklerinden bazıları. Standart modülün haricinde de gelen eklenti paketleri bulunuyor. Bu eklenti paketleri ile sitenizin performansını ve özelliklerini artırabiliyorsunuz. Bunları da bir sonraki başlığın altında bulabilirsiniz.

Magento eklenti paketleri (magento extensions) nedir?

Magento e ticaret sitesi kurma aşamasında standart modülün haricinde ek özelliklere de ihtiyacınız olur. Bu ek özellikler de eklenti paketleri (magento extensions) ile kurulabilmektedir. Magento farklı kategorilerde farklı amaçlar için eklenti paketleri sunmakta. Bu kategorilerin başlıcaları şöyle:

 • Muhasabe ve hesap yönetimi eklentileri
 • Pazarlama eklentileri
 • İçerik ve kişiselleştirme eklentileri
 • Müşteri destek eklentileri
 • Ödeme ve güvenlik eklentileri
 • Raporlama ve analiz eklentileri
 • Satış eklentileri
 • Kargo ve depo yönetim eklentileri
 • Site optimizasyon eklentileri
 • Site tasarım temaları

Bu kategoriler altında birçok farklı amaç için ekleti bulunuyor. Bu eklentileri araştırarak, ihtiyacınıza uygun paketleri bularak, bunların kurulumlarını sitenize kendiniz yaparak, kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Magento eklenti paketleri ücretli mi?

Magento e ticaret sitesi kurulumu (magento ecommerce) için gerekli olan standart modül ücretsiz olsa da eklenti paketlerinin bazıları ücretli. Seçtiğiniz eklenti paketine göre bu ücretler değişebiliyor. Ücretsiz tema ve eklentiler de mevcut olsa da, profesyonel amaçlı eklenti ve temalar için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

BÖLÜM 4

Magento teması nedir?

Magento teması ya da Magento Themes, site tasarımını yapmanızı sağlayan, tasarım ögeleri içeren şablonlardır. Bu şablonları sitenize yükleyerek, kendiniz bir tasarım yapmadan hazır tema şablonlarını kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Magento teması / Magento themes nedir?

Magento teması ya da Magento themes, site tasarımını yapmanızı sağlayan, tasarım ögeleri içeren şablonlardır. Bu şablonları sitenize yükleyerek, kendiniz bir tasarım yapmadan hazır tema şablonlarını kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Magento’nun ara yüzü tasarım konusunda da esneklik sağladığı için, aldığınız bir temayı kendiniz de düzenleyebilir ya da demo şablon üzerinde, gerekli ayarları yaparak, kendi ürün ve içeriklerinizle bu demo tasarımları da kullanabilirsiniz.

Magento temalarının da bir takım avantaj ve dezavantajları bulunuyor. Bu konuya yazının devamında daha detaylı bir şekilde değineceğiz.

Magento temaları ücretli mi?

Magento temaları hem ücretli hem de ücretsiz olarak bulunuyor. İnternet üzerinden ücretsiz temaları da indirerek, kendi sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz.

Ancak ücretsiz temalar çoğunlukla profesyonel kullanım için yeterli olmayabildiği için ücretli temalara yönelmeniz gerekebilir. Bu durumda da seçtiğiniz temanın özelliklerine göre farklı ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.

BÖLÜM 5

Magento kurulumu nasıl yapılır?

Magento Opensource, açık kaynaklı bir yazılım kodu olduğundan, bu kodu bilgisayarınıza indirebilmektesiniz. Bu indirme işleminin ardından, bu dosyayı, sunucunuz üzerine yüklemeniz gerekiyor.

Magento kurulumu nasıl yapılır?

Magento Opensource, açık kaynaklı bir yazılım kodu olduğundan, bu kodu bilgisayarınıza indirebilmektesiniz. Bu indirme işleminin ardından, bu dosyayı, sunucunuz üzerine yüklemeniz gerekiyor. Sunucu üzerine yükleme işleminin ardından sunucu üzerinde bir veri tabanı kurmanız ve sonrasında da alan adı URL’niz üzerinde Magento altyapı kurlumunu başlatmanız gerekiyor. Burada mağaza ismi, veri tabanı bilgileri gibi bazı detayların girişlerini yaparak, birkaç adımda da Magento kurulumunu tamamlayabiliyorsunuz.

Magento kurulumu ücretli mi?

Bu sistemin altyapısını kurmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Ancak bu kurulumu yapabilmek için web site sunucunuzun nasıl çalıştığını, buradaki dosya yönetimlerini, veri tabanı oluşturmayı bilmeniz gerekiyor. Bunları bilmiyorsanız, altyapı kurulumunu doğru yapamayabilirsiniz. Bu da sisteminizin düzgün çalışmamasına neden olacaktır.

Altyapı kurulumunu, bir yazılımcıya da yaptırabilirsiniz. Bu durumda da yapılan kurulum işlemleri için bu kişi sizden belli bir ücret talebinde bulunabilir.

BÖLÜM 6

Magento’nun avantajları

Magento e ticaret sitesi kurmak, bazı avantajları da beraberinde getirecektir. Bu avantajları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz

Magento’nun avantajları

Magento e ticaret sitesi kurmak, bazı avantajları da beraberinde getirecektir. Bu avantajları da şöyle sıralayabiliriz:

Ücretsiz bir yazılımdır

Magento’nun ücretsiz bir açık kaynak yazılım olması, daha düşük maliyetlerle e-ticaret sitesi kurulmasına imkan sağlar.

Tasarım esnekliği

Birçok farklı tema seçeneğinin olması ve bu temalar üzerinde düzenlemeler yapılabilmesi, tasarım konusunda bir esneklik sağlamakta.

Kolay kullanım

Bu modülün arayüzünün kolay bir kullanıma sahip olması, site içi yönetiminin de kolay bir şekilde yapılmasını sağlar.

Kapasite esnekliği

Küçük veya büyük bir şirketler bu altyapıyı kullanarak, kendi ihtiyaçlarına özgün çözümler üretebilirler. Zaman içerisinde şirketin büyümesi durumunda da kapasitenin büyütülebiliyor olması da kapasite konusunda bir esneklik sağlamakta. Tabii ki burada kapasiteyi artırdığınızda, altyapı bunu destekliyor olsa da sunucu çözümlerinizi de geliştirmeniz gerekir ki bu da ek maliyetlerin çıkmasına neden olabilir.

Ek modüllerle siteyi geliştirme

Magento eklenti paketleri ile site performansını artırabilir ve geliştirmeler yapabilirsiniz. Farklı özelliklerde bu paketleri internet üzerinden satın alabilirsiniz. Tabii ki ek özellik paketlerinin de ücretleri olduğunu tekrar hatırlatalım. Bu ek özellikler maliyetlerinizi artırabilir.

İstediğiniz ürünleri satabilirsiniz

Dijital ya da fiziki olarak istediğiniz ürünleri bu altyapı üzerinden satmaya başlayabilirsiniz. Bu ürünlerin yönetimini de yönetici paneli üzerinden dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Çoklu dil seçeneği

Magento e ticaret sitesi altyapısı çoklu dil seçeneği sunduğu için, farklı dillerde de sitenizi altyapısını kurabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışına satış yapmak isteyenler, bu özellik sayesinde tek bir site üzerinden farklı dillerde içeriklerini gösterebilirler.

BÖLÜM 7

Magento’nun dezavantajları

Magento e ticaret sitesi altyapısının avantajları olduğu bir takım dezavantajları da bulunuyor. Magento’nun dezavantajlarını da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz

Magento e ticaret sitesi altyapısının avantajları olduğu bir takım dezavantajları da bulunuyor. Magento’nun dezavantajlarını da şöyle sıralayabiliriz:

Kodlama ve tasarım bilgisi gerektirir

Magento e ticaret sitesi altyapı kurulum sürecinden, site yönetimi, geliştirmeleri ve güncellemeleri sürecinde temel de olsa bir kodlama bilgisi gerekir. Birçok özellik arayüz üzerinde modüller aracılığı ile yapılsa da, ince ve teknik detaylar söz konusu olduğunda bu kodlama bilgisinin olması gerekir.

Bunun yanı sıra hazır temaları kullanıyor olsanız dahi, bu temaların farklı ayarları bulunur ve site üzerindeki ögelerin konumlanması açısıdan bir tasarım bilgisi gerekir. Bu tasarım bilgisinin olmayışı da kullanıcı deneyimini olumsuz şekilde etkiler ve geri dönüşümlerinize olumsuz olarak yansır.

Temanın kurulumu sırasında oluşabilecek teknik aksaklıklar, geliştirmeler ya da güncellemeler nedeniyle de kimi zaman kodlara müdahale etmeniz gerekir. Bu da bu konu hakkında bilgi sahibi olmayanlar için bir dezavantajdır. Bu çalışmaları sizin için yapabilecek bir tasarımcı ya da yazılımcı ile çalışabilirsiniz; ancak bu çalışmalar için de sizden ek bir ücret isteyecekleri için bu çalışmalar maliyetinizi artıracaktır.

Güvenlik açıkları ve sorunları

Tüm açık kaynaklı yazılımlarda olduğu gibi Magento e ticaret sitesi altyapısında da bir takım güvenlik açıkları ve sorunları olur. Bu kaynak kodlara dışarıdan üçüncü parti kişilerin erişebiliyor olması, kaynak kod üzerindeki açıkları bulmalarına neden oluyor.

Standart modül, standart bir güvenlik sağlasa da ekstra güvenlik için eklenti paketleri satın almanız gerekir ki bu da maliyetlerinizi artırır. Tüketicilerin güvenli bir şekilde sitenizden alışveriş yapabilmeleri için de bu güvenlik eklentilerine ihtiyaç duyarsınız.

Güncelleme ve eklenti sorunları

Açık kaynaklı bir siteniz olduğunda sitenizi düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Bu da sürekli olarak arkaplanda takip yaparak, bu güncelleme dosyalarını kontrol etmeniz demektir. Bu güncelleme zamanlarında da eklentiler arasında bir takım uyumsuzluklar oluşabiliyor. Tüm eklentilerin aynı anda güncellenmemesi nedeniyle de sitenizde bir takım sorunlar yaşabilirsiniz. Bu da işinizi yavaşlatabilecek bir durumun yaşanmasına neden olur.

Tema ve eklenti ücretleri

Başlangıçta ücretsiz bir yazılım olsa da profesyonel özellik ve çözümler için eklenti paketleri ve temalar satın almanız gerekir. Bu da eklenti paketleri ve temaları için ekstra ücretler ödemenize neden olur. Her eklenti paketinin kendi ücreti olduğu ve hepsi ayrı ayrı satıldığı için de farklı özellikler için ayrı ayır para ödemeniz gerekir.

Bununla beraber tasarım temaları için de belli bir ücret ödemeniz gerekir. Her temanın da sunduğu özellikler farklı olduğu için profesyonel çözümler sunan temalar için yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ödeme sistemi entegrasyonu sorunları

Ödeme sistemi entegrasyonu da Magento kullanımında bir sorun olabilmekte. Her ödeme sağlayıcının Magento e ticaret sitesi uyumlu bir çözüm sunmuyor oluşu, ödeme sistemi sağlayıcıları konusunda sorunlar ve kısıtlamalar yaşamanıza neden olur.

Sadece Magento altyapısına uyumlu çözümler sunan firmalarla çalışmak zorunda kalacağınız için de istediğiniz hizmetleri alamama gibi bir durumla karşı karşı ya kalırsınız.

Altyapı güncelleme ve yedekleme çalışmaları

Açık kaynak yazılımları kullandığınızda düzenli olarak bu altyapıları da güncellemeniz gerekir. Bu da ek bir iş olduğu gibi, altyapının sitede kullandığınız diğer eklentilerle uyumunun kontrolünü gerektirir. Bu uyumluluğun olmaması sitenizin bozuk çalışmasına neden olabilir.

Bununla beraber sitenizin yedeğini de düzenli olarak almanız gerekir. Olası bir çökme, saldırı ya da doğal afet sonrasında sitenizi tekrar yedeklerden çağırabilmeniz gerekir. Bunun için de düzenli olarak sitenizin yedeğini almanız gerekir. Bu da ekstra bir mesai ve yedekleme bilgisi gerektirmektedir.

Kargo yönetimi ve entegrasyon kısıtlamaları

Magento e ticaret sitesi altyapısı kullandığınızda, bir takım sipariş ve kargo takibi eklentileriniz olacaktır; fakat Türkiye’deki kargo firmalarının sistemlerine tam olarak entegrasyon sağlamak mümkün olmayabilir. Bu da kargo takibi ve yönetimini bir hayli zorlaştıracaktır.

BÖLÜM 8

Magento ve hazır e-ticaret paketleri arasında ne farklar bulunuyor?

Magento açık kaynak yazılım ile hazır e-ticaret paketleri arasında da bir takım farklılıklar bulunuyor. Bu farklılıkları da ele aldığımızda aşağıdaki başlıklar özellikle öne çıkıyor.

Magento açık kaynak yazılım ile hazır e-ticaret paketleri arasında da bir takım farklılıklar bulunuyor. Bu farklılıkları da ele aldığımızda şu başlıklar özellikle öne çıkıyor:

Kodlama ve tasarım

Açık kaynaklı altyapılar da yukarıda da bahsettiğimiz gibi belli bir kodlama ve tasarım bilginizin olması gereklidir. Bu konu hakkında tecrübesi ve bilgisi olmayan kişiler, açık kaynak kodlu web site kurulumu ve yönetimi konusunda sıkıntılar yaşayabilir ve bu sıkıntılar yapılan işin doğru yapılamamasına neden olur.

Hazır e-ticaret paketlerinde ise herhangi bir kodlama ve tasarım bilgisine sahip olmanız gerekmez. Siz herhangi bir kodlama ve altyapı kurulum işi ile ilgilenmeden, siteniz kurulmuş bir şekilde size sunulur. Tasarım konusunda da hazır şablonlar üzerinde çalışarak, ürünlerinizi ve görsellerinizi yerleştirerek, hızlı ve kolay bir şekilde online mağazanızı satış yapmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Altyapı kurulumu

Bir önceki madede de belirttiğimiz gibi, hazır e-ticaret paketlerini kullandığınızda altyapı kurulumu ile de ilgilenmeniz gerekmez. Paketinizi seçip, gerekli şirket evraklarını tamamladığınızda siteniz size hazır bir şekilde gelir ve ürünlerinizi yükledikten sonra satış yapmaya hazır olursunuz.

Magento e ticaret sitesi altyapısı kurulumu ise sizin doğrudan ilgilenmeniz gerekir. Altyapı kurulumu sırasındaki teknik bilgilerin yanı sıra, tasarımın tamamlanması, arka plandaki ögelerin düzenlenmesi ve tasarımın tamamlanması belli bir süre alabilir. Bu süre tecrübe ve bilginize göre değişiklik gösterebilir. Ancak sitenizi açmanız birkaç haftayı bulabilir. Bu da sitenizi yaparken, işinize odaklanamamanıza neden olabilir.

Kargo entegrasyonları ve çözümleri

Açık kaynak yazılımlar standart kargo ve sipariş takibi özellikleri sundukları için ülkelere göre özelleştirilerek düzenlenmeleri bir hayli zordur. Bu da size limitli seçenekler sunmakta.

Hazır e-ticaret altyapı sağlayıcıları ise Türkiye içerisinde hizmet veren kargo firmalarıyla anlaşmalı oldukları için onların sistemlerini kendi altyapılarına kolaylıkla entegre edebilirler. Bu da işinizi daha kolay yapmanızı sağlar, takip imkanını da kolaylaştırır.

İdeaSoft müşterileri, kargo entegrasyonlarının yanı sıra kargo firmalarıyla özel anlaşmalardan da yararlanabiliyorlar. Böylelikle normal de alamayacakları fırsatlara ulaşarak, kargo maliyetlerini de düşürebiliyorlar.

Sunulan hizmetler ve ücretler

Magento e ticaret sitesi altyapısı kurulumu ücretsiz olsa da yukarıda da belirttiğimiz gibi profesyonel seviyede işinizi yapabilmek için ek özelliklere ihtiyaç duyarsınız. Bu durumda da özel eklenti paketlerini satın almanız gerekir. Her eklenti paketi ayrı satıldığı için de her bir özellik için farklı bir ücret ödersiniz ve önceden göremeyeceğiniz maliyetler karşınıza çıkacağı için, e-ticaret sitesi kurulum masrafı artabilir. Bununla beraber zaman içerisinde de ekstra bir özelliğe ihtiyaç duyduğunuzda yine bu eklentileri satın almanız gerekebilir.

Hazır e-ticaret altyapı paketlerinde ise sabit ücretler bulunur. Altyapı paketleri içerdikleri özelliklere göre farklı fiyatlara sahiptir. Daha fazla özelliği olan paketlerin fiyatları daha yüksektir; ancak bu noktada sabit bir ücret ödemekle yükümlü olursunuz. İhtiyacınıza yönelik hizmetleri içeren paketi aldığınızda, işinizi yaparken, ek bir masraf çıkmaz ve sadece bu önceden belirli olan fiyatı ödemiş olursunuz. Bu da masraflarınızı önceden görmenizi sağlar. Herhangi bir duruma karşı da hazırlıksız yakalanmamış olursunuz.

Ödeme sistemi entegrasyonları

Magento’nun dezavantajları bölümünde de bahsettiğimiz gibi bu platform, tüm ödeme sistemi sağlayıcıları tarafından desteklenmediği için magento sanal pos entegrasyonu / ödeme sistemleri konusunda tam bir paket sunamaz. Sadece bazı ödeme sağlayıcıları bu platformla uyumlu olduğu için elinizde çok fazla seçenek bulunmaz.

Ancak hazır e-ticaret paketleri ödeme sistemi sağlayıcılarla entegre halde çalıştıkları için, kendi altyapılarında birçok alternatif sunarak, istediğiniz firma ile çalışma imkanını sağlar. Bu da istediğiniz firma ile anlaşabilme özgürlüğü sunar.

Müşteri hizmetleri

Magento, kendi topluluğuna sahip olsa ve temel olarak bir müşteri hizmeti sunsa da, bire bir ve hızlı bir şekilde müşteri desteği almanız biraz zordur. Bu da herhangi bir konuda sorun yaşadığınızda sorunu çözmek için tam bir destek alamamanıza neden olur.

Hazır e-ticaret paketi sağlayıcıları ise müşterilerine tam destek sağladıkları için, hızlı bir şekilde yaşanan sorunları çözebiliyorlar. Müşteri desteğinin yanı sıra site yönetimi, e-ticarette SEO, pazarlama ve reklam gibi iş geliştirmeye yönelik konularda da içerikler sunarak, kullanıcıların yaptıkları işleri de geliştirmelerine yardımcı oluyorlar.

Sanal pazar yeri entegrasyonları

Sanal pazar yerleri, yeni satış kanalları oluşturmak için oldukça ideal platformlardır. Bu durumda da sanal pazar yerlerinde mağaza açmak istediğinizde e-ticaret sitenizdeki ürünleri kolay bir şekilde bu platformlara taşımanız gerekir.

Magento türkçe e ticaret sitesi altyapıları, sanal pazar yeri entegrasyonlarının da kurulum ve güncellemelerini siz yapmak zorunda olduğunuz için de yaşanabilecek sorunlar nedeniyle mağazanızı tam olarak kuramayabilir veya ürünleriniz doğru bir şekilde aktarılamayabilir.

IdeaSoft birçok farklı sanal pazar yeriyle anlaşmalı olduğu için entegrasyonlar sunar. Böylelikle mağaza sahipleri e-ticaret sitelerindeki ürünleri doğrudan kolay ve hızlı bir şekilde sanal pazaryerlerine taşıyarak bu mecralar üzerinde satışa başlayabilir. IdeaSoft hazır e-ticaret paketi kullanmanız Magento pazaryeri entegrasyonu / eklentisi kullanmanıza göre çok daha fazla avantajlıdır. Pazaryerlerindeki ya da Magento’daki bir değişiklik / güncelleme sonrası Magento pazaryeri entegrasyonu / eklentisi çalışmayabilir bu da işlerinizin aksaması ve para kaybetmenize neden olur. Magento pazaryeri entegrasyonuna güncelleme gelmesi yani eklenti sahibinin eklentiyi güncellemesi çok uzun bir süre alabilir. Ya da bu eklentiyi bir yazılımcıya yazdırmanız ve her güncellemede bu eklentiyi de güncelletmeniz gerekeceğinden hem zaman hem de ciddi para kayıplarına (hem satış/ciro hem yazılımcının ücreti) neden olacaktır. Ayrıca güvenlik açıkları olacağından Magento marketplace entegrasyonları risklidir.

Sanal pazar yerlerinde mağaza açma süreçleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki rehberlerimize bakabilirsinize.

BÖLÜM 9

Neden IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini tercih etmelisiniz?

Sayısı her geçen gün artan ve şu an 12.000’den fazla mutlu müşterisi bulunan IdeaSoft e-ticaret paketlerini seçtiğinizde Türkiye’de bir ilk olan Rakip SEO analizi ve SEO analiz Modülü’nden yararlanırken, sadece IdeaSoft’a özel anında Sanal POS, Abonelik modülü, indirimli kargo anlaşmaları gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

12.000+ Mutlu Müşteriyle Pazar Liderliği

Sayısı her geçen gün artan ve şu an 12.000’den fazla mutlu müşteri bulunan İdeasoft e-ticaret paketlerini seçtiğinizde Türkiye’de bir ilk olan Rakip SEO analizi ve SEO analiz Modülü’nden yararlanırken, sadece İdeasoft’a özel anında Sanal POS, Abonelik modülü, indirimli kargo anlaşmaları gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak ürün / kategori / marka yönetimi, iyzico, iPara, hepsipay, PayU, ParamPOS gibi online ödeme sistem sağlayıcılarının sistemlerini kullanma, online fatura yönetimi, Facebook ve Instagram’da mağaza açma modülleri de akıllı e-ticaret altyapı paketlerimizde yer almakta.

IdeaSoft’un müşterileri arasında Bosch, Siemens, Acıbadem, Doğuş, Bellona, Koleksiyon, Dagi, Ttec, Eti, Türk Kızılayı, Ofçay, CanBebe, Puma Tesbihane gibi Türkiye’de kendi sektörünün öncüsü olan firmalar da yer almakta.

BÖLÜM 10

Nereden nasıl başlamalıyım?

İşinizi internete taşımak, kendi şirketinizi kurarak internet üzerinden satışlara başlamak ya da online pazaryerlerinde bir mağaza açarak kendi ürünlerinizi satmak istiyorsanız, IdeaSoft e-ticaret altyapı paketleri ile ihtiyacınıza uygun bir paket seçebilir, internet mağazanızı hızlı ve kolay bir şekilde kurabilirsiniz.

Fiziki mağazanızı internete taşımak ya da sıfırdan bir e-ticaret site kurarak kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız IdeaSoft e-ticaret altyapı paketlerini inceleyebilir farklı çözümlerimiz arasından ihtiyacınıza uygun bir paket seçerek, hızlı ve kolay bir şekilde online mağazanızı açabilirsiniz.

Uzman E-ticaret Danışma Hattı’mızı 0850 532 0 333 telefon numarasından arayarak, satış öncesi ve sonrası hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz ve paketlerimiz hakkında sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

15 günlük demo talebinde bulunarak, e-ticaret altyapı paketlerimizdeki çözümlere ulaşarak, hizmetlerimizi hemen denemeye başlayabilirsiniz.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Benzer yazılar

Küçük İşletmeler İçin Barkod Oluşturma Rehberi
Küçük İşletmeler İçin Barkod Oluşturma Rehberi
Fiziksel varlığı bulunan ürünlerin neredeyse tamamında bulunan ortak özellik, her birinin özel bir barkoda sahip olmasıdır. Dijital ürünler için temsili bir fiziksel ürün ya da CD gibi bir materyal mevcut olduğunda, ilgili dijital...
25 Mart 2022
Markethinkers
Okula dönüş dönemini en iyi şekilde geçirmek için neler yapabilirsiniz?
Okula dönüş dönemini en iyi şekilde geçirmek için neler yapabilirsiniz?
Her yıl olduğu gibi Eylül ayı e-ticaret firmaları için oldukça önemlidir. Yaz döneminin sona ermesiyle beraber yeni bir sezonun başlaması satışları artırma konusunda oldukça etkilidir. Yaz döneminin sona ermesi ve okulların da...
4 Eylül 2017
Sinan Oypan
Sizin için hazırladığımız Google Analytics Gösterge Tablosu ile analizlerinizi kolaylaştırın
Sizin için hazırladığımız Google Analytics Gösterge Tablosu ile analizlerinizi kolaylaştırın
Google Analytics üzerinde kendi özel dashboard’larınızı hazırlayarak, ölçümlemelerinizi daha da detaylandırabilir ve giriş ekranınızda takip etmek istediğiniz öncelikli verileri doğrudan görebilirsiniz. Bu yazımızda...
7 Kasım 2016
Sinan Oypan
Fiziki mağazalar neden online satış mağazası açmalı
Fiziki mağazalar neden online satış mağazası açmalı
E-ticaret sektörü son yıllarda ülkemizde bir hayli gelişmeye başladı ve önümüzdeki yıllarda da bu büyümenin devam etmesi bekleniyor. Günlük hayatta kullandığımız teknolojik cihazların artması ve internet kullanımının...
24 Şubat 2017
Sinan Oypan
Rakip SEO Analizi Nasıl Yapılır?
Rakip SEO Analizi Nasıl Yapılır?
Rakip SEO analizi nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve daha fazlası bu yazımızda. Dünkü yazımızda SEO’da rakip analizinin önemi üzerinde durmuştuk. Bugünkü yazımızda da SEO’da rakip analizi yaparken nelere dikkat...
18 Temmuz 2016
Sinan Oypan
Psikolojik fiyatlandırma nedir ve nasıl yapılır?
Psikolojik fiyatlandırma nedir ve nasıl yapılır?
E-ticarette satışları artırmak için farklı satış taktiklerinden yararlanmak gerekiyor. Bu taktiklerinde başında da psikolojik fiyatlandırma geliyor. Doğru ürünlerde doğru bir stratejiye sahip olmak, tüketicilere daha iyi...
22 Temmuz 2016
Sinan Oypan
Ücretsiz anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz 9 araç
Ücretsiz anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz 9 araç
Anahtar kelime planlayıcı yani anahtar kelime aracı kullanıp hangi kelimelere SEO çalışmanız gerektiğini görerek çok kısa bir sürede sektörünüzde ve sizin için en önemli anahtar kelimelerde Google’da ilk sıralarda yerinizi...
2 Aralık 2016
Sinan Oypan
Küçük işletmeler sosyal medyada nasıl daha başarlı olabilirler?
Küçük işletmeler sosyal medyada nasıl daha başarlı olabilirler?
Küçük işletmeler işlerini büyütmek, markalarını ve ürünlerini yeni ve farklı kitlelere tanıtmak ve yeni müşteri kitleleri edinmek için sosyal medya pazarlamadan yararlanabilirler. Sosyal ağlar, marka ve ürün bilinirliğini...
26 Temmuz 2019
Sinan Oypan
SEO odaklı içerik stratejisini 4 adımda nasıl hazırlayabilirsiniz?
SEO odaklı içerik stratejisini 4 adımda nasıl hazırlayabilirsiniz?
İçerik çalışmalarınız sitenizin SEO performansını önemli ölçüde artırmaktadır. Sitenize trafik çekmek ve organik olarak görünürlüğünüzü artırmak için de SEO odaklı içerik çalışmaları yapabilirsiniz. Bu çalışmaları...
2 Temmuz 2018
Sinan Oypan
Domain alma sürecinde nelere dikkat etmelisiniz?
Domain alma sürecinde nelere dikkat etmelisiniz?
Domain alma ve seçimi, yeni bir e-ticaret sitesi kurarken öncelikli olarak yapmanız gereken çalışmalar arasında yer alıyor. Şirket ismi bulma da tabii ki bu süreçte üzerinde durmanız gereken bir konu. Şirket isminizi bulurken, domain...
27 Ağustos 2020
Sinan Oypan
Girişiminizi hayata geçirme aşamasında nelere dikkat etmelisiniz?
Girişiminizi hayata geçirme aşamasında nelere dikkat etmelisiniz?
Sıfırdan bir internet girişimi kurmak oldukça zorlu bir süreç ve bu süreç içerisinde bazı çalışmaları önceden planlamak, girişiminizin kurulum sürecini biraz daha kolaylaştıracaktır. Bu ön çalışmaları ve planlamaları...
5 Temmuz 2016
Sinan Oypan
Web Tarayıcı Nedir?
Web Tarayıcı Nedir?
Dünyadaki toplam internet sitesi sayısı,internetlivestats.com'un sağladığı güncel verilere göre 1 milyar 850 milyonun üzerinde. Her saniye ortalama 4 ila 5 internet sitesi açıldığını düşünürsek, bu sayının yakında 2 milyarı...
7 Eylül 2021
Markethinkers
Detaylı Bilgi İçin Arayın