Konu anlatımları

Müşteri Menüsü
Konu anlatımları

v6.4.0

23.01.2018 da yayınlanan v6.4.0 versiyonunda yapılan yenilik ve güncellemeleri aşağıdaki maddelerden inceleyebilirsiniz.

 • Abonelik modülü geliştirilerek sisteme dahil edildi. Abonelik modülü ile bir ürün için sürekli yada belli bir süre için gönderim yapılabilecektir. Özellikle sürekli kullanım ihtiyacı olan ürünler için kullanılabilecek sipariş devamına katkı sağlayacak bu yeni modül ile siz değerli müşterilerimizin satışlarının artırılması hedeflenmektedir. Örneğin dergi aboneliği, yiyecek/içecek aboneliği, petshop ürünleri vb. Abonelik modülü kullanım detayları için yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz. (Abonelik modülü ek paket olarak satışa sunulmaktadır. Detaylı bilgi için satış yetkilinizle görüşerek bilgi alabilirsiniz.)
 • Mng kargo entegrasyon modülü eklendi. Bu yeni kargo entegrasyonu sayesinde Mng kargo ile çalışan müşterilerimizde site ile entegrasyon sağlayabilecek ve kargo barkodları yazdırarak işlem süreçlerinden zaman kazanılmış olacaktır.
 • Masterpass uygulaması sisteme dahil edildi. Bu sayede masterpass kullanarak kaydedilmiş bir kart ile kart bilgileri tekrar girilmeden alışveriş kolaylıkla tamamlanabilecektir. Daha önce kaydedilmiş bir kart olmaması durumunda ise kart masterpass tarafında siteniz üzerinden kayededilebilecek ve alışveriş deneyimi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Masterpass kullanım detayları için yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Tasarım Ayarları bölümüne Chalcedon isimli yeni bir tema eklendi. Modern tarzıyla yeni temalarla sitenizde değişiklikler yapabilirsiniz.
 • Yeni üyelik formunun özelleştirilebilmesi için geliştirme yapıldı. Bu özellik sayesinde üye olunurken sitenize özel almak istediğiniz ek bilgileri ziyaretçilerinizden alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse üyeliğin bireysel yada kurumsal üyelik olacağı soru olarak eklenebilir. Form düzenlemek için Özel Form Alanları yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Google Merchant Ankete katılım modülü eklenmesi için geliştirme yapıldı. Alışveriş tamamlandıktan sonra ziyaretçileriniz sitenizdeki alışveriş deneyimlerini puanlayarak Google tarafından kaydedilir buda satıcı puanlarınıza eklenir. Bu sayede farklı müşterilerinizin sitenizde yaşadıkları deneyimleri kullanıcılara bildirebilirsiniz. Detaylı kullanım bilgisi için Google Merchant Ankete Katılım Özelliği ile ilgili hazırladığımız yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Blog bölümünde blog başlıklarının tıklanabilir olması sağlandı. Bu özellikle direkt olarak başlık tıklanarak blog içeriğine ulaşılabilir olacaktır. Ayrıca bloglarda yer alan blog yazıları, blog kategorileri ve blog etiketleri sitemap dosyalarına eklendi. Böylelikle Search Console üzerinden bu sitemaplerinde gönderilebilemesi sağlanarak arama motoru optimizasyonuna katkı sağlanmış olacaktır.
 • Sepet hatırlatma maili mobil cihaz üzerinden ulaşıldığında siparişi tamamlama butonunun mobil sitede direkt olarak sepete gitmesi sağlandı. Böylelikle mobil üzerinden gelen sepet hatırlatma maillerinden dönüşümleri artırılması beklenmektedir.
 • Mobilde kategori üst içerik alanlarının kullanılması için geliştirme yapıldı. Bu sayede masaüstünde görünen kategori üst içerik alanlarının mobil site üzerinden girildiğinde de gösterilecek mobil tema ile masaüstü tema uyumu ve mobilde içerik zenginliği sağlanmış olacaktır.
 • Mobil sitede alışveriş sepetindeyken ürün sayısını artırıp/azaltma seçenekleri eklendi. Mobil sepette yapılan bu geliştirme ile birlikte ürün sayısını artırmak için tekrar ürün detayına geri dönmeden sepet üzerinden değişiklik yapılarak alışverişin hızlandırılması sağlandı.
 • Ürün tabanlı ve kategori tabanlı çoklu ürün güncelleme bölümlerinde, arama alanına ürün aktif/pasif filtresi eklendi. Böylelikle toplu işlem yaparken aktif yada pasif olan ürünler ayrı ayrı listelenerek işlem yapılması kolaylaştırılmış oldu.
 • Filtre Yönetimi bölümünde manuel olarak eklenebilien yeni filtreler kişisel etiketler olarak değiştirilerek alt yapısal olarak düzenlemeler yapıldı. Kişisel etiketler altında yine etiket oluşturularak ürünlere atanabilecektir.
 • Varyantlara toplu indirim güncelleme özelliği eklendi. Ürün detayında her varyant için ayrı ayrı indirim yazmak yerine varyant seçimi yapılarak toplu olarak güncellenebilmesiyle birlikte işlem zamanından tasaruf etmeniz sağlandı.
 • Kep adresi ve Mersis numaralarının yazılabileceği alanlar eklendi. Tanımlamalar bölümüne yazılması halinde iletişim sayfalarında görünebilecek ve ziyaretçilerin bilgilere ulaşabilmesi sağlanmış olacaktır.
 • Varyantların resimleri gösterimlerinde varyant isimlerinin de gösterilmesi sağlandı. Bu sayede varyantı resimli olarak gösterirken seçenek ismininde görünebilmesi sağlandı.
 • Fatura çıktısının yeni sekmede açılabilir olması için geliştirme yapıldı. Siparişler bölümünde fatura yazdırırken farklı bir sekmede açılarak tekrar siparişlere dönmek için geriye gidilmesine gerek kalmayacak ve fatura yazdırma işlemleri hızlandırılmış olacaktır.
 • GittiGidiyor entegrasyonunda ürüne ait eklenen 8 adet resmin API üzerinden gönderilebilmesi için geliştirme yapıldı. Ürünle ilgili daha fazla resim gönderimi yapılarak gittigidiyor tarafında da ürünün detyalı görselleri gösterilmiş olacaktır.
 • Kapıda ödemeli siparişlerin fatura çıktısında kapıda ödeme türünün yazılabilmesi sağlandı. Böylece faturada "kapıda ödeme nakit" yada "kapıda ödeme kredi kartı" olarak gösterilebilecektir.
 • Mobil üzerinden üye olurken cep telefonu numarası bölümünde başında 0 olmadan yazılabilmesi için geliştirme yapıldı. Mobil üzerinden üyelik aşamasının daha kolay bir şekilde tamamlanması sağlanmış olacaktır.
 • Admin panelinde siparişler bölümünde sipariş detayında daha çok ürün önizlenebilmesi için sipariş detayındaki ürün alanı genişletildi.
 • Vitrin ürün resim boyutlarında 480x480px ve 600x600px seçenekleri eklendi. Kullanılan temaya göre vitrinde daha büyük resimler gösterilebilecektir.
 • Özel ödeme yöntemiyle yapılan siparişlerde özel ödeme ücretinin sözleşmelerde gösterilmesi sağlandı. Satış sözleşmelerinde ek ücretlerde gösterilmiş olacaktır.
 • Hepsiburada entegrasyonu üzerinde güncelleme yapılırken aktarımı durdur butonu eklendi. Gerektiğinde aktarımın durdurulup yeniden başlatılması sağlanmış olacaktır.
 • Yeni order sisteminde havale ödeme yöntemi seçildiğinde havale fiyatlarının gösterimi sağlandı.
 • Ürün listeleme vitrinleri ve taksit seçenekleri bölümleri twig yapısına geçirildi. Daha önce kademeli olarak değişiklik yapılan tasarım şablonlarına ürün listeleme şablonlarıda dahil edilmiş oldu.
 • Şu anda okuduğunuz makale

  • v6.4.0

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular
  Detaylı Bilgi İçin Arayın