Konu anlatımları

Müşteri Menüsü
Konu anlatımları

v6.3.4

04.10.2016 da yayınlanan v6.3.4 versiyonunda yapılan yenilik ve güncellemeleri aşağıdaki maddelerden inceleyebilirsiniz.
 • HepsiPay ödeme sistemi, sisteme eklendi. HepsiPay aracılığı ile birden fazla banka'nın kredi kartına taksit yapabilir ve ödeme kolaylığı sunabilirsiniz.
 • Aras Kargo otomatik entegrasyonunda güncellemeler yapılarak fatura numarasının manuel girilebilmesi, siparişin birden çok koli ile gönderiliyorsa bu bilginin kargo hazırlanıyor aşamasında kargo sistemine gönderilmesi sağlandı. Barkod numarasının numaric oluşması sağlanarak otomatik entegrasyonda tüm Aras Kargo şubeleri tarafından okunabilmesi sağlandı. Yapılan bu güncellemeler sayesinde daha stabil bir entegrasyon elde edildi.
 • Yurtiçi kargo otomatik entegrasyonunda güncellemeler yapıldı. Fatura numarasının otomatik yada manuel olarak girilebilmesi, entegrasyon bilgilerinin kullanıcı adı ve şifrenin yanlış girilmesi durumunda sistemden uyarı verilmesi, kargo takip kodunun adminden ve üye sayfasından görülebilmesi sağlandı. Barkod numarasının numaric oluşması sağlanarak otomatik entegrasyonda tüm Yurtiçi Kargo şubeleri tarafından okunabilmesi sağlandı.
 • Hızlı satın al modülünde admin panelinde tasarımsal düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeyle birlikte daha kolay bir şekilde hızlı satın al linki oluşturulması sağlandı. Böylece sosyal medyada emaillerinizde veya sms kullanımlarında kolayca paylaşabilirsiniz.
 • V6-T1 tema grubu üzerinde iyileştirmeler yapılarak Pagespeed değerlerinin %85 üzeri olması sağlandı. Böylece V6 tema grubunun tamamında pagespeed çalışmaları tamamlanmış oldu. Pagespeed puanlaması arama motoru optimizasyonunu da etkilediğinden arama motorlarında daha iyi sonuçlar elde edilebilmesi mümkün olacaktır.
 • Robot.txt dosyası içinde sitemap url adreslerininde yer alması için geliştirme yapıldı. Bu güncelleme ile birlikte Google arama botlarının siteyi ziyaretlerinde indekslenmesi kolaylaştırıldı.
 • Paket oluşturucu özelliğinde seçim yapıldıktan sonra görülebilmesi sağlandı. Bu sayede daha optimize olarak paket oluşturulabilecektir.
 • Teslimat tarihi ve seçimi özelliği mobil temalarda da kullanılabilmesi sağlandı. Mobil üzerinden alınan siparişlerde de teslimat saati seçilerek iletilmesi sağlandı.
 • Sipariş aşamalarında TC kimlik numarasının doğrulanması için geliştirme yapıldı. Bu doğrulama sayesinde ziayretçiler tarafından yazılan kimlik numarasının gerçek bir kişiye ait olduğu doğrulanmış olacaktır.
 • Sipariş aşamalarında adres bilgilerinde il seçiminden sonra ilçe seçimi de dropdown olarak gösterilmesi için düzenleme yapıldı. Bu sayede otomatik kargo entegrasyonlarında doğru ilçe bilgisinin kargo firmasına iletilmesi sağlandı.
 • Döviz kurlarında yer alan altın kurunun da otomatik güncellenmesi için geliştirme yapıldı. Altın ürünleri satışı olan siteler için kur güncellemesi otomatikleştirilmiş oldu.
 • Yeni ürünler, indirimli ürünler, sponsor ürünler, iletişim ve iletişim formu sayfalarının URL yapılarında düzenleme yapıldı. index.php ile balayan URL yapısı yerine sayfa isminin yer aldığı URL adresi gösterilebilmesi sağlandı. İndirimli ürünler standart sayfa adresi www.siteadresi.com/indirimli-urunler, yeni ürünler sayfası www.siteadresi.com/yeni-urunler, iletişim sayfası www.siteadresi.com/iletisim, iletişim formu sayfası www.siteadresi.com/iletisim-formu, sponsor ürünler sayfası www.siteadresi.com/sponsor-urunler şeklinde görünecektir.
 • Ülkeler bölümüne Sırbistan eklendi.
 • Mobiltim firması ile çalışmamız sona ermiştir SMS gönderimi sistem üzerinden NetGsm firması ile yapılmaktadır.

Şu anda okuduğunuz makale

 • v6.3.4

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular
Detaylı Bilgi İçin Arayın