Teslimat Bölgeleri

Siparişler >> Kargo Firmaları alanından kargo firmanızın oranlarını düzenle butonuna bastığınızda karşınıza bölgeler gelmekteydi. Bu bölgeler içerisinde bulunan illeri, teslimat bölgeleri alanından kontrol edebilirsiniz. Bu alandan istediğiniz ili başka bölgelere taşıyabilirsiniz. Böyle bir duruma ihtiyaç duyacağınız senaryo şu olabilir;
 
İstanbul içi ücretsiz kargo yapmak ve diğer illere kargo bedeli tanımlamak isteyebilirsiniz, bunun için Marmara bölgesinde sadece İstanbul Anadolu ve İstanbul Avrupa seçeneklerini bırakın ve diğer Çanakkale, Bursa gibi illeri farklı bölgelere taşıyın. Ardından Marmara bölgesinin desi fiyatlandırmasına 0 yazabilir ve diğer bölgelere  fiyat girebilirsiniz.
 
Bölgelere göre nasıl desi fiyatı girebileceğiniz hakkındaki yardım sayfamız için buraya tıklayınız.
 
Bu bölüm aracılığı ile dilerseniz varsayılan olarak tanımlanmış 7 bölgeyi dilerseniz de kargo firmasının  belirlediği kilometre aralıklarına göre illeri belirleyebilirsiniz. İller bölgeler arasında taşınabilmekte aynı zamanda bölge isimleri farklı isimlerle değiştirilebilmektedir.
 
 
Eğer sadece belirli illere ücretsiz kargo yapmak gibi bir ihtiyacınız yok ise, bu alandaki değerlere müdahale etmemenizi öneririz.
 
Sipariş verilmesini istemediğiniz bir il var ise, herhangi bir ilin sipariş verilirken tercih edilmemesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapacağınız alan Siparişler >> Şehirler sekmesidir, bu alan ile ilgili hazırladığımız ayrıntılı yardım sayfası için buraya tıklayınız.

Kullanıcı MenüsüKonu Anlatımları