Kişisel Buton Teması

Kullandığınız buton temasını değiştirmek yada düzenlemek isterseniz bu işlemleri kişisel bir buton teması oluşturarak gerçekleştirebilirsiniz. İlk önce Ayarlar >> Tasarım Ayarları sekmesinden kullandığınız buton temasını tespit ediniz.
 
 
Üstteki resimde görüldüğü gibi buton teması Açık Mavi buton temasıdır. Teknik destek departmanından bu buton temasını talep ettiğinizde size .zip uzantılı sıkıştırılmış bir şekilde buton teması gönderilecektir. Gönderilen buton temasını bilgisayarına bir klasör olarak çıkartınız. Klasörü açtığınız zaman, sistemde değiştirebileceğiniz tüm butonlar karşınıza gelecektir.
 

Bu butonları bir resim düzenleme programı vasıtasıyla dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken resimler aynı isim ve aynı uzantıda olmak durumundadır.
 
Resim adı addtocart.gif ise, sizin hazırlayacağınız görsel addtocart.png olamaz, sepeteat.jpg olamaz. Kesinlikle addtocart.gif olmalıdır.
 
Resimlerinizi dilediğiniz gibi değiştirdikten sonra bu klasörü .zip uzantılı olacak şekilde sıkıştırınız. Winrar ile bu işlemi yapabilirsiniz. 
 
 
 
Dikkat etmeniz gereken kesinlikle .zip uzantılı sıkıştırmalısınız. Eğer .rar veya farklı bir sıkıştırma yöntemi ile sıkıştırılmış ise çalışmayacaktır. 

Hazırladığınız buton klasörünü .zip olarak hazırladıktan sonra Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Kişisel Temalar alanından yükleyebilirsiniz.
 
Buton teması yükleme seçeneğini alanında Seçiniz butonuna tıklayın ve bilgisayarınızda .zip olarak sıkıştırdığınız dosyası setikten sonra Kaydet butonuna tıklayın. Bir buton temasını başarılı bir şekilde yüklenmiş ise Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Kişisel temalar alanında sayfanın altında Kişisel Buton 1 olarak görebileceksiniz.
 

Artık bu yüklediğiniz Kişisel Buton temasını sayfanızda kullanabilirsiniz. Kişisel Buton 1 yazan alana tıkladıktan sonra sağ tarafındaki Temayı Kullan butonu ile hemen sitenizde özel hazırladığınız butonları kullanmaya başlayabilirsiniz veya Ayarlar >> Tasarım Ayarları alanında buton temanızı artık Kişisel Buton 1 olarak seçerek sistemde bu yüklediğiniz temayı kullanabilirsiniz.
 

Artık değiştirdiğiniz butonlar sisteminizde çıkmaya başlayacaktır. 

Sitede Farklı Butonlar Çıkıyor

Eğer başarıyla kişisel buton teması yüklemişseniz ve o buton temasını kullanmak üzere ayarlamışsanız ekranda yeni butonlarınızı görebilirsiniz. Ancak hala eski butonları görüyorsanız yapmanız gereken 2 işlem bulunur.
 
  • Ayarlar >> Optimizasyonlar alanından tüm optimizasyon butonlarına sırasıyla basın.
  • Kullandığınız internet tarayıcısının ( Google Chrome, Mozilla Firefox v.s.) geçmişini, önbelleğini temizleyin.

Kullanıcı MenüsüKonu Anlatımları