Default Slider Kullanımı

Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Slider Yönetimi bölümünden ulaşabileceğimiz Default slider sistemde kullanılan bazı temalarda otmatik olarak anasayfada görünen sliderdır. Default slider sistemden silinemez düzenleme yapılarak resimler eklenebilir kullanılan temaya göre boyutlandırlabilmektedir. Default sliderın tanımlı olduğu temalar; v6T6, v6T7,v6T8, v6T9, v6T10, v6T11, v6T12, v6T13 temalarıdır. Bu temalardan birini tercih ettiğiyseniz anasayfa üzerinde default slider görünecektir bu sliderı düzenleyerek kullanabilirsiniz.
slider-1
Sliderın yanındaki duzenlebutonu(detaylı düzenle) butonuna tıklayarak içeriğini düzenleyebiliriz.
Seçtiğimiz temada kullanılabilcek slider resim boyutu Ayarlar >> Tasarım Ayarları bölümünde Tema açıklaması bölümünde yazmaktadır. Örnek olarak v6T10 temasında sliderda kullanılabilecek olan resim genişliği 990px dir.
slider-2
Ekleyeceğimiz resim boyutlarıda kullandığımız slider ölçülerine uygun olmalıdır. Bu tema için kullandığımız slider ölçüsü 990px*381px olduğundan yükleyeceğim resimlerde bu boyutta resimler olmalıdır. Slider düzenleme bölümündeki diğer ayarlar için ilgili yardım sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.
Oluşturduğumuz slider v6T10 temasında bu şekilde görüntülecektir.
slider-3

Kullanıcı MenüsüKonu Anlatımları